Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як зробити стяжку для підлоги

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як зробити стяжку для підлоги

У конструкції підлоги стяжка - це проміжний шар між двома поверхнями - поверхнею перекриття (підстава підлоги) і напольним покриттям. Стяжка - досить важливий елемент у виготовленні якісної підлоги. Виконують її по певних технологіях. Стяжки можуть бути просто щовирівнюють підлогу або містити в собі ще й теплоізоляційну прошарок. Цей же вид стяжок застосовують, коли укладають «теплі підлоги» на водяному або електричному встаткуванні. Крім цього стяжка може стати несучою основою під напольное покриття, тобто коли в бетон кладуть арматури або сітку й виходить стяжка з армуванням. У стяжку можна укласти гидро - і тепло-ізоляційні шари - і захистити підлогу від вологи й втрати тепла
По конструкції стяжка може бути зв'язаної з підставою (звичайна, стандартна),і на розділовому шарі, на теплоізоляційному шарі й іншій. Звичайна стяжка робиться прямо по перекриттю, друга зветься «плаваючої стяжки», тому що вона лежить на додаткових розділових шарах. Додаткові шари в стяжку закладати досить корисно. Якщо в будинку тонкі перекриття й погана звукоізоляція - то звукоізоляційний шар. Якщо внизу підвал - теплоізоляцію. По своєму складі стяжок сьогодні теж безліч. Найчастіше в житлових приміщеннях застосовують два основних види: бетонну стяжку й цементно^-піщану стяжку. Для підлоги можуть використовувати полегшені й легкі бетони - керамзитовий, ніздрюватий. Інші види стяжок: сухі (гіпсові), магнезитові, ангідридні, мозаїчні (спеціально під мозаїку для підлоги), епоксидні, асфальтові (литий асфальт). Популярність набирають наливні підлоги. Ці стяжки являють собою готові пакетированні суміші, до складу яких входить цемент, пісок, пластифікатори, заповнювачі. Іноді суміші комбінують і стяжки виходять не однорідними по складу на різній своїй глибині: нижній підстильний шар - з більшим заповнювачем, верхній що вирівнює - смелким.

Підготовка поверхні під стяжку

Розглянемо процес укладання стяжки на підлогу на прикладі звичайної піщано-цементної стяжки. Пісок і цемент завжди можна знайти, зробити таку стяжку виходить недорого, а якщо постаратися - вийти якісна підлога. Отже. Підходяща температура у квартирі для проведення робіт зі стяжки підлоги - це 10 - 25ºС. Можна й нижче, але головне - не нижче 5º С. У приміщенні не повинне бути протягів, вікна й двері потрібно закрити. Спочатку забирають сміття з підлоги, ретельно його пилесосят, усувають всі шматочки, що відшаровуються, бетону, пил. Підстава ґрунтують ретельно й зашпаровують всі щілини спеціальними замазками. Якщо людина збирається укладати що утеплює або гідроізоляційний шар, то робити це він повинен відразу по ґрунтовці. Можна послати звичайну поліетиленову плівку на всю поверхню підлоги й загнути її краю уздовж стін, щоб захистити від зайвої вологи стіни.
otdelochka Дуже важливий етап - визначення рівня стяжки. По суті, від цього залежить весь хід подальших робіт, кількість необхідного матеріалу й т.п. Оцінки верху стяжки виставляються за допомогою гідрорівня й отбивочного шнура. Звичайно товщина цементно-піщаної стяжки вибирається в діапазоні 3-5 см. Але в особливо зруйнованих квартирах (підлоги) або для багатошарової стяжки ця товщина може становити й 10-12 см. Береться будь-яка оцінка над рівнем підлоги. На стіні робиться горизонтальна зарубка. За допомогою рівня оцінка переноситься на іншу стіну - і так далі, поки на всіх стінах не буде по кілька оцінок. Потім ці оцінки з'єднують - виходить горизонтальний, якийсь «нульовий» рівень. Від нього відштовхуються, роблять наступні виміри. Від оцінки нульового рівня роблять ряд вимірів до підлоги. Якщо підлога нерівний, то обов'язково виявиться максимальна й мінімальна відстань від нульового рівня. Із цих значень визначають середнє арифметичне. Все це дозволить розрахувати потрібну товщину. Товщина може бути різної й залежно від того, яке покриття збираються на стяжку покласти: паркет, плитку, ламинат - щоб вирівняти рівні підлоги у всіх кімнатах. Рівень майбутньої стяжки від нульового рівня переносять на всі стіни. У рису, що вийшла, на двох протилежних стінах укручують по чотирьох самореза на рівній відстані друг від друга, і натягається шнур (він не повинен провисати).

Укладання стяжки

Укладання стяжки на своє місце починаються з установки напрямних «маяків». Для них можна використовувати маякові рейки, дошки або стельовий металлопрофиль. Профілі саджають на цементно-піщаний розчин - т же самий, з якого потім буде стяжка. Або прикручують маяки до підстави гвинтами. Головне правило - маяки повинні бути дуже стійкими й не зміщатися в процесі укладання. Маяки виставляються на потрібний рівень.
remontkvartirna Якщо передбачається зробити стяжку з армуванням, то процес небагато ускладнюється. Спочатку на поліетиленову плівку, покладену на підставу, насипають шар дрібного керамзиту. На керамзит зверху укладається сітка для армування (внахлест). А вже зверху на сітку встановлюють напрямні маяки. На густій цементно-піщаній суміші маяки надійно кріпляться до сітки по всій своїй довжині. Через деякий час (кілька годин - доба) маяки надійно застигнуть, і можна приступати до укладання самої стяжки. Для цього готовлять її розчин.
remontkvartirna Якщо немає професійної портативної бетономішалки, можна обмежитися будь-якою місткою ємністю для розчину й електродрилем зі спеціальною насадкою-міксером. Важливо стежити за консистенцією розчину. Він не повинен вийти занадто рідким або щільним. Краща його форма - це консистенція густого тесту. Також дуже важливо пам'ятати, що приготовлений розчин придатний до використання не більше 1,5 годин. Тому розраховувати необхідна кількість розчину строго на ділянку, що їсти намір зробити.
otdelochka Робиться це так: береться цемент (можна навіть М-400), пісок - співвідношення 1:3 відповідно. На вскидку для стяжки товщиною 4 см на кімнату площею 13 кв. м. для розчину цементу буде потрібно приблизно 7 мішків оного. Замішують розчин прямо на підлозі (гора у вигляді «вулкана») або ж у тазі. На підлогу під «вулкан» тоді краще підстелити лист металу. Висипати на підставу мішок піску (приблизно 50 кг), зверху на пісок насипати 1/3 мішка цементу, все це перемішати в сухому виді лопатою. Так проробити ще раз із мішком піску й 1/3 цементу. Можна навіть повторити втретє (дивлячись, скільки потрібно розчину). У результаті в отриманій перемішаній гірці формують «кратер», у який заливається вода. Чекають готовності приблизно 15 хвилин, потім підливають воду й закінчують заміс розчину.
remontkvartirna Далі - сам процес укладання й вирівнювання - кропіткий, але не складний. Приготовлена суміш виливається на смугу між стіною й першим маяком, розрівнюється правилом. У ямки, що вийшли, доповідається розчин і знову вирівнюється правилом. І так - поки не буде досягнуті ідеально рівна поверхня й шар стяжки потрібної товщини. Фахівці радять проколювати металевою спицею тільки що покладений розчин, щоб у ньому не утворювалося повітряних прошарків. Або катати по цьому місцю голчастим валиком.
remontkvartirna Так поступово заповнюються порожнечі між маяками до самого їхнього верху, лінія за лінією, при постійному вирівнюванні підстави. Бажано, щоб роботи в одному приміщенні тривали не більше одного дня. Це не стосується тих випадків, коли в кімнаті намечаются разноуровневі підлоги (за задумом) або підлоги, на які буде класти різне напольное покриття. Поки стяжка не застигла остаточно, її періодично змочують водою, щоб вона не потріскалася. Маяки можна виймати на другий день після укладання, заповнюючи розчином порожнечі й теж вирівнюючи їх. Стяжка висихає в середньому від двох до чотирьох тижнів. За цей час цемент набирає свою силу й міцність

Будет Вам Полезно
Головні вимоги до вікон на лоджіях - міцність, надійність, довговічність, щоб вони могл
Навес в саду необходим: это и тень от солнца, и защита от дождя. При этом подобные навес
У тому випадку, якщо стіни будинку з дерева не забезпечують гарного теплозахисту, те то
Казан - це серце опалювальної системи й саме від нього нагрітий теплоносій, у ролі яког