Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Газовий казан на дачі

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Газовий казан на дачі

Газові казани відрізняються не тільки по своїй потужності, але й по способі кріплення й установки (настінні або напольні), залежно від типу розжига й видалення газів, що відходять, і самій головне - функціям: чи можуть вони тільки опалювати будинок (одноконтурні газові казани) або ж ще й гріти воду (двоконтурні казани). Ці різновиди розглянемо докладніше.

Одне - і двоконтурні казани

Вибір казана залежить від величини будинку, якому потрібно обігріти. Розраховувати потрібну потужність для добре утепленого приміщення можна так: 2 кВт потужності на обігрів 10 кв. м. при висоті стель 3 м. Уважається, що одноконтурний казан більше надійний і зручний у застосуванні. Але, з іншого боку, набагато доцільніше й ощадливіше одним казаном убивати відразу двох зайців. Тому серед дачників більшою популярністю користуються двоконтурні системи. Двоконтурні казани бувають із бойлером, що дозволяє мати запас гарячої вода на 40-60 літрів. Бувають казани й без бойлера, де вода нагрівається проточним способом і відразу тече далі. По способі видалення газів, що відходять, казани бувають із природною тягою («камін»), тобто видалення продуктів згоряння відбувається природно, через трубу вентиляції. Найчастіше такі казани встановлюють у невеликих будинках і нежитлових приміщеннях. Є ще газові казани із примусовою тягою («турбо»), у них закрита камера згоряння. Такі газові казани обладнані коаксіальним димоходом, що являє собою трубу в трубі.
ekspo. shop. by Зовнішня труба служить для забору повітря ззовні, що попадає в камеру внутрішнього згоряння. Видалення продуктів горіння відбувається по внутрішній трубі димоходу. Виходить, ці газові казани не вимагають додаткового припливу холодного повітря в будинок з вулиці для підтримки процесу горіння, тому що їхня система автономна. Такі газові казани допоможуть знизити витрати на установку, тому що для них не потрібно виготовляти дорогий традиційний димохід. Замість нього використовується короткий і недорогий коаксіальний. По типі розжига казани розділяються на автоматичні (з електронним розжигом) і з ручним підключенням - пьезорозжигом (потрібно натискати кнопку).

Напольні й настінні казани

Останнім часом серед людей, що купують казани, усе більше з них віддає перевагу настінним. Підвісні казани обладнані, як правило, атмосферними пальниками, які набагато краще пристосовані до коливань тиску газу в трубопроводі. Напольні казани при таких збоях системи відмовляються працювати набагато швидше. Настінні газові казани мають невеликі габарити і на них можна заощадити простір у приміщенні й вписати на стіну в будь-який інтер'єр. Сучасні казани такого типу обладнані пристроями, які відповідають за безпеку: датчик наявності полум'я, блокувальний термостат, пристрій блокування газу при відключенні газу, датчик контролю тяги, пристрій для відключення роботи казана, якщо обсяг теплоносія виявиться нижче норми. Звичайно потужність цих пристроїв коливається від12 до 42 кВт, так що такими казанами можна прогрівати приміщення від 50 до 400 кв. м.Настінні газові казани повинні мати надійні кріплення, які з роками не будуть відриватися й просідати. Напольні газові казани звичайно виготовляють зі сталі й чавуну. Залежно від виду пальника підрозділяються на атмосферні й вентиляторні. Ті, що з атмосферними пальниками мають простий пристрій і працюють майже безшумно. Але якщо тиск газу в мережі знижується, казан починає працювати на 80% своїй потужності. У результаті пальник прогоряє. З вентиляторними пальниками такого не відбувається. Казани можуть працювати при будь-якому тиску газу без перебоїв. Але їхнім сильним недоліком є те, що вони дуже гучні. Є істотна різниця й у потужностях. Атмосферний газовий напольний казан розвиває потужність у середньому до 80 кВт - це значить, що добре обігріти він зможе будинок до 400 кв. м. Газовий казан з вентиляторним пальником розвиває потужність до декількох тисяч кВт. Їм можна опалювати відразу кілька будинків або використовувати в промислові метах

Переваги й недоліки газових казанів


Як уже говорилося раніше, газ - найдешевший і найбільш популярний вид палива в наш час. Навіть якщо в селищі немає магістрального газопроводу, багато хто використовують зріджений газ у балонах і встановлюють газові казани чекаючи кращих часів.
Серед інших переваг - простота в експлуатації, довгих термін служби, мінімальний викид в атмосферу шкідливих речовин. До недоліків газового казана ставиться те, що до нього прийде тягти досить складні й дорогі комунікації, а перед цим ще й розробити проект газифікації будинку. Проектна документація й узгодження з різними службами установки газового казана і його використань - обов'язкові й теж коштують грошей. Систематично (1 раз у сезон) прийде проводити профілактичні роботи по перевірці й налагодженню газового встаткування

Будет Вам Полезно
Виготовлення коптильні У цей час існує багато моделей різних коптилень, створених св
Найперший великий «недолік» у моїй роботі почався тоді, коли я понадіявся на професій
Альтанка, що ви можете встановити на своїй ділянці, може виконувати відразу кілька фун
Із приходом літнього часу багато хто з нас задаються метою зведення літнього душу в за