Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як побудувати басейн на дачі

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як побудувати басейн на дачі

Перші розрахунки й грабарства

Будівництво басейну - це дорога й кропітка процедура, що вимагає дотримання технічних правил на всіх етапах процесу. Але люди будують, а значить - немає нічого неможливого. Для початку визначаються з розмірами басейну. Він буде залежати від величини самого саду й площі, що готові віддати під нього. Але відразу варто помітити, що величезні басейни дуже важко спроектувати й зробити міцними, на його експлуатацію прийде витрачати більші обсяги води, можуть виникнути проблеми зі зливом. Форма в басейну може бути будь-який, але краще, щоб вона мила не занадто мудрої форми: коло, прямокутник квадрат, овал. Тоді басейн буде легше будувати.
geizer-pools При пристрої басейну важливо, які ґрунти залягають під підставою будинку. Якщо шари насичені водою, буде потрібно пристрій дренажної системи для відводу ґрунтових вод
За допомогою вимірювальної стрічки, шнура й кілочків відміряють потрібну площадку. Вона повинна бути трохи більше передбачуваної площі басейну (на 40-50 см). Після розмітки площадки, знімають дерен, очищають поверхня й починають рити котлован. Його дно так само опускають на більшу глибину, чим у майбутнього басейну. Приблизно, глибина виритого котловану повинна становити 1,3-1,6 м. Стінки котловану роблять рівними, під прямим кутом друг до друга (це перевіряють за допомогою вертикального схилу й рівня). Іноді стінки котловану роблять із деяким ухилом у зовнішню сторону (3-7 градуса), щоб запобігти опаданню ґрунту

Бетонування басейну

Ґрунт на дні котловану вирівнюють і ретельно втрамбовують. На дно викладають піщану подушку (товщиною 20-30 см). На подушку зверху укладають гідроізоляцію - руберойд на бітумній мастиці. Іноді на дно невеликих басейнів укладають просто шар глини й теж ретельно його втрамбовують. Дно й стіни басейну краще заливати бетоном одночасно. Згодом у швах між дном і стінками може утворитися тріщина, і вода буде йти в ґрунт. Але якщо басейн невеликих розмірів, то можна заливати його й окремо. Тоді спочатку заливають донну плиту, і влаштовують по її периметрі між дном і стінками «прокладку» з акрилової мастики. Вона буде відігравати роль теплового й деформаційного шва між донною плитою й бортом басейну. На дно басейну перед його заливанням укладають сталеву сітку. Для того, щоб вона виявилася в товщі бетону, під неї підкладають камені. Замість сітки на дно басейну часто кладуть труби або прути арматур. Товщина бетонного шару повинна становити порядку 15-20 см. Забетоноване дно повинне бути ідеально рівним. Часто його роблять із ухилом для кращого стоку води й очищення басейну (ухил в одну сторону на 2-4 см/ 1 м довжини). У стінку з боку ухилу заздалегідь, ще до бетонування, заставляється зливальна труба. Кінець, що входить у басейн, обладнається водозапорним вентилем, а інший кінець труби під ухилом іде в зливальну яму. Цю яму виривають поруч із басейном, звичайно глибше його самого, і копають до шарів ґрунту, вода, що зливається де, буде легко усмоктуватися
Після дна по закінченні 12-14 годин (якщо немає можливості заливати всі відразу) переходять до стінок котловану. Попередньо, щоб не псувати бетонну стяжку дна, неї закривають руберойдом і дошками.
aqualand За допомогою болгарки нарізають прути арматур. Відступивши від верхньої крайки котловану 5-6 см, прути вбивають по всім периметрі із кроком 30 см. Після цього приступають до горизонтальної обв'язки теж за допомогою прутів. Арматури скріплюється між собою за допомогою дроту й плоскогубцев. Як опалубка для бетонування стін звичайно використовують дерев'яні бруси й щити. Нарізають дошки потрібної довжини, з них збивають 4 щити. Між стінами котловану й опалубкою повинне залишатися не менш 12 см. Іноді стіни роблять товстими - 30-40 см. Після установки опалубки в простір між ґрунтовою стінкою котловану й опалубкою вколюють рідкий бетон. Його кладуть шарами по 15-20 см і кожний шар трамбують. Арматури не повинна стирчати зі стін після їхнього заливання. При пристрої стін басейну (як і підлоги) не можна забувати про труби й пристосування для системи фільтрації. Якщо в басейні передбачені убудовані труби для наповнення й очищення, вони заставляються заздалегідь і залишаються в бетоні. Іноді фірми, що будують басейн, роблять інакше: спочатку виливають монолітну бетонну хащу, а вже в ній довбають отвору для труб і системи очищення. Таке теж можливо, але варто пам'ятати. Що будь-які механічні «навантаження» можуть дати тріщину в бетоні. І тоді вода буде йти. Переважніше, щоб для басейну використовувався гідробетон, але якщо його немає - використовувати цемент не нижче марки 500. Після демонтажу опалубки стіни басейну ретельно затирають і готовлять їхню поверхню до покриття: або облицьовують плиткою, або обробляють рідким склом.

Пристрій систем фільтрації

Щоб вода в басейні не зацвітала, не застоювалася й була приємна для купання, одного чищення басейну й заміни води буде не досить. До водопровідної системи ще при будівництві потрібно додати систему фільтрації води. І продумати, яка із двох найпоширеніших схем більше підійде до конкретного басейну. Існують дві схеми циркулирования води в стаціонарному басейні - скиммерная й переливна. Щось схоже на скиммер є в кожною ванною - дірка із ґратами трохи нижче рівня води. Скиммер у басейні являє собою металевий або пластиковий ящик (шириною 15- 50 см) з водозабірним вікном і збирачем плаваючого сміття. Він розташовується не стіні чаші на кілька сантиметрів нижче краю басейну. Через отвір скиммера віддаляється найбільш брудна з верхнього шару вода. Але в ящик вода попадає не просто за течією - у скиммер вона втягується за допомогою насоса фільтруючої установки. У ящику вода проходить через сито, що затримує плаваюче сміття. Для того щоб очищався не тільки верхній шар, скиммер з'єднують із донним зливом. З ящика вода надходить на фільтрацію, підігрівши й дезінфекцію й вертається в басейн через форсунки.
gidsm Кількість скиммеров і форсунок в одній хащі визначає в першу чергу площа басейну. Одного скиммера вистачить на 30-40 кв. м. водної гладі, а форсунка потрібно на кожні 6 кв. м. (при глибині басейну 1, 35 м) і на кожні 8-10 кв. м. при більшій глибині. Рух води в басейнах, де встановлені скиммери походить від однієї стінки до іншої. Така схема очищення й підігріву води не завжди застосовна для басейнів складної форми (вісімки, зірки). Тоді більше зручним виявляється переливний спосіб забору води на очищення.
gidsm Суть цього методу в тім, що вода очищається не усередині конструкції самого басейну, а в спеціальному компенсаційному баку. У цій переливній системі води з басейну йде через жолоби, які розташовані по периметрі чаші. З бака вода надходить у фільтрувальну установку, очищається й попадає в басейн через поворотні форсунки (які найчастіше розташовуються на дні). Так, відфільтрована й підігріта вода може поширитися по басейні більш рівномірно. Але така схема очищення й циркуляції коштує дорожче скиммерной приблизно на 30%.

Будет Вам Полезно
Если из типовых крыш для дома была выбрана мансардная крыша, то вопрос установки манса
Стельовий плінтус - це профіль погонного типу, що має фігурний поперечний переріз і пор
Ощутить всю полноту загородного отдыха поможет такой объект ландшафта, как терраса. В
Дом, который блещет умом и умеет делать все сам, в нашей стране очень часто называют ин