Новые Советы

2773

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як вибрати фундамент для будинку

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як вибрати фундамент для будинку

Фундамент будують для того, щоб передавати навантаження конструкцій будинку, розташованих вище землі, на саму землю - тобто на ґрунт. Якщо фундамент буде надійний і капітальним, то й будинок простоїть і прослужить хазяям довго. Звичайно вартість зведення фундаменту становить 15-20% від всієї вартості будинку. А якщо велися складні грабарства, те й того більше. Але краще витратити більше засобів на зведення якісного фундаменту, чим потім не один рік виправляти помилки. Фундаменти, як і всі конструкції на цьому світлі, теж можуть почати деформуватися й служити погано. Причиною цьому, крім безпосередньо технічних помилок у розрахунках, може бути конфлікт фундаменту із ґрунтом, у якому він залягає

Причини деформації фундаменту

Іноді будинок може почати просідати в ґрунт. Мова не йде про столітні будинки, яким, може бути, пора за віком, а про новий, недавно побудованих. Помилка в тім, що могла бути неправильно розрахована опорна площа для конструкцій (як правило, у малоповерховому будівництві), і їхня вага не відповідає площі фундаменту. Основна причина - будинок побудований на просадних слабких ґрунтах. Звичайно, якщо мова йде про стрічковий фундамент, його фактична опорна площа перевищує розрахункову, і будинок коштує міцно (це стосується непросадних ґрунтів). Якщо ж є побоювання, що ґрунт слабкий, краще будувати під будинок і важкі стіни стовпчастий фундамент. У цілому можна просто збільшити площу фундаменту і вберегти будинок від просідання. У стрічковому фундаменті - розширити нижню частину. У стовпчастому - можна розширити нижню частину опори й скоротити відстань між стовпами. Особливий головний біль мають будівельники, на частку яких випали пучинисті ґрунти. Таке явище зустрічається в районах, де ґрунтові води залягають досить близько до поверхні. Узимку накопичена надлишкова волога в промерзлому ґрунті збільшується в обсягах і починає впливати на фундаменти малоповерхових будинків. Як говориться, вода камінь точить. Тільки в цьому випадку - замерзла. Сила впливу може бути досить великаі: перекошені ґанки, тераси, веранди, іноді й стіни будинків - результат морозного обдимання. Особливо сильні такі впливи ґрунту на фундамент у водонасищенних глинах, суглинках, супесях, дрібних і пилуватих пісках. Вертикальні сезонні коливання поверхневого ґрунту (якщо земля промерзає на 1-1,5 м) можуть становити 10-15 см.
fomax Багато забудовників думають, що вони можуть урятуватися від морозного обдимання, якщо будуть закладати фундамент нижче рівня промерзання ґрунту. Заодно глибоке залягання підошви додасть більшу стійкість, і будинок стане надійним. Але не отут те було. Іноді природа знаходить лазівки й тут. Вертикальні сили морозного обдимання дійсно перестають впливати на фундамент і штовхати його із землі знизу. Але існують ще дотичні сили того ж самого обдимання. Вони можуть діяти на бічні поверхні. Невтомні супротивники стійкості - ґрунти, вони й тут можуть витягтися фундамент разом із промерзлим ґрунтом або, у найгіршому разі, відірвати верхню частину фундаменту від нижньої (найчастіше таке може відбутися, якщо фундамент робився із цегли, каменю, дрібних блоків - під легкими будинками й спорудженнями). Що робити в цьому випадку? Готуватися до боротьби з пучинистими ґрунтами краще, звичайно, заздалегідь. Підстава дійсно краще заглубить на рівень нижче рівня промерзання ґрунту в конкретній місцевості. Роблять його розширеним, у вигляді опорної площадки-анкера. Щоб нейтралізувати бічні сили, усередині фундаменту на всю його висоту закладають арматурний каркас, що відтепер жорстко зв'яже воєдино верхню й нижню частини (це стосується залізобетонних конструкцій).
camremont Якщо все-таки фундамент вирішений не армувати вертикально (будівельний матеріал: камені, цегла, дрібні блоки), то можна зробити стіни похилими, сужающимися догори. Такий пристрій фундаменту може значно послабити дія сил бічних вертикальних пучинистих ґрунтів. Ще кілька способів боротьби. Покрити бічні поверхні фундаменту ковзним шаром якоїсь речовини (поліетиленова плівка, відпрацьоване машинне масло й т.п.). Можна утеплити поверхневий шар ґрунту навколо фундаменту й зменшити місцеву глибину промерзання ґрунту (використовують шлаки, керамзит, пінопласт).

Типи фундаментів і види ґрунтів

Існують різні класифікації фундаментів. Залежно від застосовуваних матеріалів вони можуть бути піщані, щебеневі, бутові, цегельні, бетонні (з бетонних блоків і монолітні), залізобетонні й інші. Але головні їхні відмінності й характеристики пов'язані з різною формою й способом обпирання на ґрунт. Залежно від цього фундаменти бувають стовпчастими, стрічковими й плитними. Стовпчастий фундамент уважається одним із самих економічних (по витраті матеріалів і витратам праці). Їх можна сміло ставити в пучинисті ґрунти при глибокому промерзанні землі. Але є й свої недоліки. Стовпчасті фундаменти можуть бути недостатньо стійкими в горизонтально рухливих ґрунтах (нестійкість до перекидання). У цьому випадку прийде майструвати для стовпів залізобетонний ростверк.
prodomofon Також стовпчастий фундамент може не впоратися з навантаженням, якщо на нього поставлять важкі стіни, а ґрунт під ним виявиться слабонесущим. Якщо для будинку потрібен цоколь, пристрій його при стовпчастому фундаменті буде теж нести ряд складностей (заповнення простору між стовпами, стіною й землею - трудомістка справа).
nwst Без стрічкових фундаментів не обійтися при будівництві будинків з важкими стінами й перекриттями, а також, якщо в будинку хочеться влаштувати підвал або тепле підпілля.
yarlesopilka Стрічкові фундаменти будують при їхньому дрібному закладенні на пучинистих ґрунтах. Якщо рельєф, на якому ведеться будівництво, нерівний, крутопадающий, у ньому також часто закладають саме стрічковий фундамент.
luxhouse Цей фундамент, надійно зв'язаний у поздовжньому й поперечному напрямках, буде більше стійким при бічному тиску ґрунту й краще витримає можливі його зрушення. Але є в стрічковому фундаменті й свої слабкі сторони. На пучинистих ґрунтах, які промерзають на більшу глибину, пристрій стрічкового фундаменту може бути технічно трудновиполнимо або економічно не виправдано. Плитні фундаменти являють собою плиту, як правило, вони заставляються на невелику глибину. Але зате в них тверде просторове армування по всій площі опори. Це дозволяє плиті плитного фундаменту сприймати й переносити без деформацій навантаження при сезонних переміщеннях ґрунту.
builderclub Справа в тому, що на відміну від стрічкового й стовпчастого фундаментів, які стоять на нерухливій підставі, плита може вертикально переміщатися разом із ґрунтом під час сезонних коливань. Тому ще одна назва плитних - плаваючий фундамент. Суцільна або ґратчаста плита виконується з монолітного залізобетону або зі збірних перехресних залізобетонних балок. При будівництві плитного фундаменту потрібно багато бетону й металу. Звичайно такий тип фундаменту застосовують при будівництві малоповерхових будинків простої форми й конструкції, якщо ґрунти навколо важкі пучинисті, рухливі або просадні

Будет Вам Полезно
Проблема защиты садово-парковых камней в условиях российского климата является компл
Будинок - це спорудження, що покликане створювати для людини комфортні й затишні умови
Підходити до вибору радіаторів опалення треба ще задовго до покупки. Ще до ухвалення р
Те люди, которые хоть раз в жизни занимались снятием старых обоев со стен, знают, как п