Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2588

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6139

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як правильно облаштувати домашню оранжерею

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як правильно облаштувати домашню оранжерею

Ближче до природи

Багато з людей засидівшись у місті, намагаються на вихідні вирватися на природу, щоб відпочити, подихати свіжим повітрям, поухаживать за улюбленими рослинами. В останні роки завдяки розвитку новітніх технологій більшу популярність завоювали зимові сади, теплиці й оранжереї, здатні порадувати радість із природою в будь-який період року. Однак часто виникає питання - як і чим поливати рослини? Адже в більшості дачних селищ існує проблема з водопостачанням. Повезло тим, хто живе в будинку з водопроводом. У цьому випадку легко провести воду в сад або город. Дуже добре, якщо поруч розташована артезіанська шпара або колодязь. Але з'являється проблема - як перекачати воду й забезпечити поливши рослин. На допомогу приходить насосне встаткування, що здатне транспортувати великий обсяг рідини з гарним напором на велику відстань.

Техніка виручає

Вітчизняні й закордонні виробники пропонують покупцям великий набір техніки, що дозволяє підтримувати життя в саду в будь-який сезон року. Існують різні види насосів, які забезпечують подачу води з будь-яких джерел прямо до місця призначення на ділянці. Крім цього, існують системи краплинного поливу, які подають воду прямо до корінь рослин - про їх ми розповімо нижче. Для ефективного опалення парників, теплиць і оранжерей використовують циркуляційні насоси, а при необхідності осушення або підтримки певної вологості використовують заглибні дренажні насоси.

Вихрові насоси

Всім відомо, що не рекомендується поливати рослини криничною або водопровідною водою. Спочатку їй необхідно добре відстоятися в підходящій для цього ємності. Але потім її звідти потрібно перекачати. Для цього використовують вихрові насоси, дію яких засновано на роботі обертового колеса, що подає руховий імпульс воді шляхом завихрення й "проталкивающего" її вперед. Такі насоси можна використовувати цілодобово, вони компактні й мають міцну конструкцію. Їхнє робоче колесо роблять із латуні, корпус виготовляють із міцного сірого чавуну. Такі агрегати застосовують не тільки для перекачування води в накопичувальні баки й з них, а й для збільшення тиску в системі водопостачання частки будинку. Їх можна застосовувати як при облаштованості зимового саду, так і при поливанні рослин на вулиці. Діапазон температур перекачується води, що, у таких агрегатів ширше, ніж в інших насосів - вони можуть "працювати" з водою, температура якої становить від -10 до +50ос, максимальний тиск - 6 бар. Серед подібних насосів можна назвати насос GRUNDFOS типу PFBasic.

Заглибні насоси

Перед хазяїнами парників, теплиць або оранжерей виникає проблема дренажу й відводу використаної води. І в цьому випадку на допомогу прийдуть заглибні насоси. Приміром, насоси вже згаданого вище концерну серії АP і КP. Вони легкі в монтажі й експлуатації, надійні й компактні.

Заглибні дренажні насоси дозволяють перекачувати воду з невеликими включеннями до 8 міліметрів, але тверді й волокнисті частки в рідині їм протипоказані. Температура води для перекачування повинна бути 0-40 ос. Для автоматичного вимикання й включення з урахуванням рівня води пристрою оснащують поплавковими вимикачами. Такі насоси легко переносити. У цій конструкції корпус, робоче колесо, захисні ґрати виконані з нержавіючої сталі, що робить їх міцними й стійкими ккоррозии.

Тепло й хазяїнові, і рослинам

У зимовому саду неминуче виникає проблема підтримки певної температури, адже повинне бути тепло й хазяїнові, і рослинам. У наші дні дуже поширені "теплі підлоги", у яких вода циркулює примусово, за допомогою спеціальних насосів. Їхньою особливістю є застосування "мокрого" ротора, що забезпечує слабкий рівень шуму, для цього підшипники насоса змазують із застосуванням перекачується жидкости, щоМ. Вони мають невеликі розміри й масу, споживають мало електричної енергії. Насоси можна використовувати на 2 або 3 швидкостях обертання. При цьому потрібна швидкість вибирається за допомогою простого перемикача. Залежно від моделі насоси здатні працювати постійно або по таймері. Вони дуже легкі в експлуатації.

Для рослин у зимовому саду важливо підтримувати певну температуру. Насоси часто оснащують автоматичним керуванням, що стежить за тим, щоб вони пристосовувалися під умови, що змінюються, з урахуванням ночі або дня, зими або лета. Частота обертання автоматично змінюється залежно від потреби системи, що забезпечує економію електрики до 60%. Такі насоси (приміром, GRUNDFOS моделі Alpha+, Alpha Pro), можуть працювати в будь-яких опалювальних системах - 1 і 2-х трубних, а також у системах обігріву підлоги

Чарівні краплі

Будь-яка оранжерея має потребу в поливі. Цей процес теж автоматизований - є багато різних систем краплинного поливу, які призначені для подачі води в корінь рослин у певний час і в певній кількості. В основному, система краплинного поливу складається з розчинновий вузла, вузла підготовки води, фільтрації води, магістральних трубопроводів, які виконуються із ПВХ, поліетиленових баків для зберігання води й розчинів, поліетиленових трубопроводів усередині теплиць.

Продуктивність таких систем становить 10-60 літрів води в годину. Системи оснащують контролерами, датчиками, електромагнітними клапанами, крапельницями. Існують різні види гідросистем, приміром, серед них можна виділити механізми з поворотним розчином, системи поливу сподтоплением.

Пам'ятка садівникові

Необхідно пам'ятати, що якщо Ви не вмієте монтувати насосне встаткування, то краще вдатися до допомоги професіоналів. Як правило, серйозні виробники мають у своєму розпорядженні дилерську мережу, фахівці якої виконають повну установку встаткування, а також проконсультують покупців по всім питанням

Будет Вам Полезно
Дача є сезонним житлом і тому до систем опалення, застосовуваним у ній, можна пред'явит
Дерево саме по собі матеріал унікальний, він не втрачає своїй актуальності й цінності
Якщо двома словами, то це атрибути, які необхідні вхідним дверям у певних місцях. Напри
Керамічна плитка - досить складний матеріал, що значно різниться по своїй якості, залеж