Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Укладання керамогранита

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Укладання керамогранита

Незважаючи на те, що сучасний ринок пропонує напольную плитку керамогранит estima (естима) і italon (италон) керамогранит, - які, безумовно, відрізняються високою якістю, - однак, якщо такий універсальний матеріал укласти на поверхню підлоги неправильно, те тоді про його красу й довговічну експлуатацію потрібно буде забутися

Планування роботи

У цілому процес укладання керамогранита майже повністю відповідає укладанню керамічної плитки, з тією тільки різницею, що робота з керамогранитом має на увазі застосування спеціальних клейових складів, а не звичайних цементних розчинів. Також монтаж керамогранита буде більше успішним, якщо здійснювати його не при низьких температурах: тоді зчіпка матеріалу й клею буде відбуватися більш щільно.

Найперший етап укладання керамогранита можна назвати проведенням підготовчих робіт. На ньому вам потрібно зробити виміри всієї передбачуваної площі приміщення й підрахувати, яке кількість матеріалу прийде закупити. При цьому не забудьте, що кімнати рідко бувають ідеально рівними, у результаті вам обов'язково прийде здійснювати різання керамогранита й неминуче припасування за формою й розміром. Тому, фахівці радять сміло купувати приблизно на 10% більше, ніж показали ваші розрахунки

Також досвід підказує, що на даному етапі потрібно розробити схему укладання керамогранита й чітко визначити всі оцінки для розміщення на них різних прорізів, конструкцій і приладів. Крім того, якщо ви вирішили зробити щабля з керамогранита, те це теж повинне відбитися у вашім плануванні.

Професійний підхід також полягає й у тім, що ви повинні продумати спосіб облицювання керамогранитом, розмір плитки, а також варіанти використання бордюрів і декоративних елементів. Гарні фахівці не поспішають при монтажі керамогранита: радимо вам обговорити кілька варіантів використання матеріалу й продумати порядок його укладання

Підготовка поверхні

Наступний етап укладання керамогранита полягає в підготовці оброблюваної поверхні. При цьому варто пам'ятати принцип: чим краще підлога буде підготовлений до укладання, тим міцніше й довше вона буде триматися. Ретельно очистите поверхню від сміття й бруду, а потім переконаєтеся, що перед вами підлога, на якому немає слабко, що тримаються поверхонь.

У противному випадку необхідно очистити підлога до міцної підстави або зміцнити його поверхня різними спеціальними засобами. Не бійтеся, і сміло видаляйте з підлоги старий лінолеум, фарбу й інші «ненадійні» елементи. І приступайте до подальшої роботи тільки тоді, коли перед вами виявиться рівна й очищена поверхня.

При цьому від нерівності підлоги можна позбутися за допомогою цементних розчинів і епоксидного клею, а також дуже добре застосовувати суміші, що самовирівнюються, для підлоги. Забезпечте суху поверхню підлоги й переходите до наступного етапу роботи

Облицювання керамогранитом

Облицювання керамогранитом починається з перевірки схеми розміщення плитки. Буде краще, якщо ви прямо на підлозі розкреслите розташування плиток по рядах. Крім того, на даному етапі відзначте на поверхні положення бордюрів і, наприклад, декоративних панно. Також будьте готові, що для виконання роботи з укладання матеріалу вам буде потрібно різання керамогранита: її ефективніше виконувати на спеціальному устаткуванні.

Потім визначите місце для першого ряду роботи й починайте робити безпосереднє укладання плитки. При цьому, фахівці радять: якщо ви повинні здійснити монтаж керамогранита на великій площі, те тоді грамотніше почати роботу із середини приміщення, а при роботі в невеликих кімнатах краще рухатися від другого ряду зі стіни.

Важливо й те, що укладання керамогранита повинна вироблятися при використанні рівня, що йде уздовж установленого заздалегідь шнура: тоді плитка буде лягати рівно й не робити витиеватих «скосів» в інші сторони. Клейовий склад потрібно наносити на поверхню підлоги акуратно й дозовано: звичайно це 10-15 мм у товщину. Зверніть увагу, що при цьому клейовий розчин потрібно наносити тільки на ту частину підлоги, що ви зможете обробити протягом 15 хвилин: як правило, це біля двох квадратних метрів. Також важливо, щоб між покладеними плитками ви залишали спеціальний зазор: кілька міліметрів

Крім того, досить часто утапливайте керамогранит у розчині за допомогою ударів гумової киянки. Але, якщо ви помітили, що плитка утапливается занадто сильно, те вихід один: зняти плитку й зробити розчин більше грузлим. Також ущільнити керамогранит можна й за допомогою легких постукувань по плитці з торця. Практика показала, що зручно, якщо облицювання керамогранитом орієнтоване на спеціальні маяки-хрестики: вони дозволяють стежити за рівністю покладеного матеріалу й уникати зиґзаґоподібних швів між плиткою.

Візьміть за правило: як тільки ви закінчили один ряд укладання керамогранита, те перевірте його рівність рівнем і постійно стежите, щоб краю ряду збігалися з натягнутою плиткою. Якщо ж ви почали роботу із другого ряду, то потім укладете третій, четвертий і так далі ряди, а потім уже за допомогою різання керамогранита оформите «красу» перших і останніх рядів

Обробка швів

Обробку швів плитки потрібно починати не раніше, ніж через добу після її укладання: за цей час вона добре просохне, а у вас буде час вибрати підходящі до плитки розцвічення спеціальних затірок. Поверхня покладеного керамогранита повинна бути очищена від избитков клею, а потім шви необхідно заповнити затіркою й ефективно зачистити.

Після того, як затірка повністю висохне, її надлишки необхідно видалити. Якщо ви займаєтеся укладанням керамогранита в приміщеннях, що мають підвищену вологість, то тоді радимо використовувати затірки із противогрибковими й антисептичними добавками. Підіть нашим радам, а також уважно вивчите інструкцію «Щоб підлоги служили довго» і з укладанням керамогранита ви впораєтеся на «п'ять із плюсом».

Будет Вам Полезно
Інфрачервона тепла підлога працює за принципом поширення теплового випромінювання н
Любою людин у своїй побутовий або професійно діяльності хоча б раз зіштовхувався із пл
Роботи із благоустрою території заміського будинку | ландшафтний дизайн своїми руками
Недотримання всіх норм і вимог при електромонтажі електропроводки є однієї з найпоши