Новые Советы

2773

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вибираємо собі дах

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вибираємо собі дах

Що таке дах у будинку

Дах захищає наш будинок від злив, снігу, жари й вітру, вона прикриває своїм щитом усе, що було побудовано до її. Не випадково архітектори й будівельники приділяють велику увагу проектуванню, пристрою даху й монтажу покрівлі.
stroymastery З погляду функціональності будинку, дах - це верхня конструкція, що обгороджує, будинку, що виконує несучі, гідроізолюючі й теплоизолирующие функції (у сполучених бесчердачних приміщеннях і в теплих горищах). А покрівля - це верхній елемент даху, її покриття. Найпоширеніший вид дахів для заміських будинків і дач - це скатні дахи. Плоскі дахи залишилися в місті й вінчають промислові об'єкти й багатоквартирні житлові будинки. В плоских дахах може застоюватися вода на покрівлі й з'являтися в цих місцях протечки. За містом плоскі дахи зустрічаються рідко - в основному на господарських будівлях. У будинках же превалюють скатні (похилі) даху. В індивідуальному житловому будівництві використовують скатні й пологоскатні даху. По конструктивному рішенню даху можуть бути горищними (тобто з роздільним приміщенням - горищем - між верхнім поверхом і дахом) і бесчердачні (сполучені з верхньою кімнатою). Горищні дахи можна зробити утепленими або холодними. У бесчердачних приміщеннях несучі елементи дахи є перекриттям верхнього поверху. Такі дахи можуть бути частково або повністю вентильованими або невентильованими зовсім.
teleos

Із чого складається дах

Те, який буде дах, визначається її геометричною формою й покрівельними матеріалами, якими вирішили цей дах покрити. Дах може бути односхилої, двосхилої, трьох-, чотирьох - і т.п. Основних елементів похилого даху можна нарахувати всього близько 12. Похилі площини, або скати (1) лежать на кроквах (2) і решетуванню (3). Нижні кінці кроквяних ніг опираються на мауерлат (4). Мауерлат - це брус, службовець опорою похилих дерев'яних крокв, призначений для розподілу навантаження, створюваною дахом спорудження. Мауерлат розташовується на верхньому внутрішньому обрізі кам'яних стін.
hou
Перетинання скатів даху утворить похилі ребра (12) і горизонтальні ребра - останні прийняте називати ковзаном (5). Перетинання скатів, які утворять вхідні кути, створюють розжолобка (разжеблоки) (6). Краю покрівлі, які нависають над стінами й виступають за їхній контур, називають карнизними звисами(7). Вода з даху стікає по скатах до настінних жолобам (8) і через водоприймальні лійки (9) приділяється в ринви (10), а потім у зливову каналізацію

Види дахів

Односхилий дах - це найпростіший похилий дах. Найчастіше використовується для покриття допоміжних будинків і споруджень простої конструкції. При будівництві такого даху її скат обертають до вітряної сторони, щоб захистити будинок від вітру, дощу й снігу. Односхилий дах опирається своєю несучою конструкцією на зовнішні стіни, що перебувають на різних рівнях (їх найчастіше споконвічно будують різної довжини). Двосхилий дах - найпоширеніший тип даху при будівництві малоповерхових дачних і заміських будинків. Її ще часто називають щипцовой, тому що простір між скатами називають щипцями (або фронтонами). Скати такого даху опираються на стіни однакової висоти. Вона дуже проста по своїй конструкції, і в такому даху можна використовувати самі різні покрівельні матеріали.
buildesign Існують двосхилі дахи з висячими кроквами. Багато варіантів такого даху можна придумати, якщо пам'ятати, що скати бувають із нерівномірним кутом нахилу. Звідси відбуваються й мансардні дахи, які є різновидом двосхилої. Мансардний дах. Мансарду - таке зручними й улюблене багатьма романтиками й господарниками приміщення - придумала конкретна людина в 17 в. Це був французький архітектор Франсуа Мансар, що одним з перших став пристосовувати по житлові приміщення високі горища крутих дахів. Завдяки «ламаної» конструкції дахів (верхні скати - пологі, нижні - круті) забезпечується додатковий простір корисної площі з нормальною висотою стелі. Мансарда із самого свого відкриття стала дуже популярної в архітектурі й взагалі в житловому питанні. З початку 19 століття на них жили бідняки й робочі люди. Тепер мансарда, скоріше, ознака гарного й добротного будинку.
transwood Пристрій мансарди дуже популярно в сучасному будівництві. Для більшої зручності розробили спеціальні мансардні вікна, які встановлюються в похилу частину даху і які постачені спеціальним режимом відкривання. Найчастіше в дачному будівництві використовують двосхилий тип мансард і рідше - четирехскатні. Вальмовая й полувальмовая дах.Вальмові даху мають чотири скати. Два з них являють собою трапеції (по довгих сторонах) і два трикутних скати по коротким. Різновидом вальмовой даху є полувальмовая. Бічні скати зрізують тільки частина щипца, а по лінії ухилу мають значно меншу довжину, чим основні скати.
krowlya У кожному разі, вальмовая конструкція підкреслює захисну функцію даху й віддає будинку представницький вид. Дуже часто в таких дахах роблять слухові вікна. Шатровий дах (четирехскатная).Четирехскатной може бути не тільки вальмовая, але й шатровий дах. Всі скати такого даху (у вигляді рівнобедрених трикутників) сходяться в одній крапці. Через особливості конструкції такий тип дахи може використовуватися тільки для квадратних у плані будівель (або рівностороннього багатокутника).
krowlya Напевно, от чому шатрові дахи рідко вибирають при будівництві заміського будинку. Такий тип підійде, скоріше для альтанки. Визначальним елементом у шатровому даху є симетричність. Многощипцовую (многоскатную, комбіновану) дах ставлять на вдома складній конфігурації. Такі дахи мають велика кількість розжолобків (внутрішніх кутів) і ребер. Нерідко в конструкції такого даху можна розрізнити інші типи - це значить, що різні дахи просто з'єднали. Наприклад, двосхилий дах і примикає до неї вальмовая.
dom-y Многощипцові даху мають дуже виразну зовнішність. Так само вони дозволяють одноуровневой покрівлею перекривати відразу кілька приміщень, але дуже трудомісткі при монтажі й чи вимагають не найбільшої кількості покрівельних матеріалів
От і всі основні види дахів.
spbrb

Будет Вам Полезно
Однієї з основних конструкцій для будь-якого приміщення є полове покриття. Підлога баг
Підготовка підстави Найчастіше стаціонарний басейн облицьовують плиткою, мозаїкою а
Відповідно до відкликань споживачів, коркові шпалери так стрімко й міцно ввійшли в ми
У цей час на ринку представлені різні види шпони. Однак самим цікавим в останні роки ф