Новые Советы

2721

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2546

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6038

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2900

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вибираємо собі дах

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вибираємо собі дах

Що таке дах у будинку

Дах захищає наш будинок від злив, снігу, жари й вітру, вона прикриває своїм щитом усе, що було побудовано до її. Не випадково архітектори й будівельники приділяють велику увагу проектуванню, пристрою даху й монтажу покрівлі.
stroymastery З погляду функціональності будинку, дах - це верхня конструкція, що обгороджує, будинку, що виконує несучі, гідроізолюючі й теплоизолирующие функції (у сполучених бесчердачних приміщеннях і в теплих горищах). А покрівля - це верхній елемент даху, її покриття. Найпоширеніший вид дахів для заміських будинків і дач - це скатні дахи. Плоскі дахи залишилися в місті й вінчають промислові об'єкти й багатоквартирні житлові будинки. В плоских дахах може застоюватися вода на покрівлі й з'являтися в цих місцях протечки. За містом плоскі дахи зустрічаються рідко - в основному на господарських будівлях. У будинках же превалюють скатні (похилі) даху. В індивідуальному житловому будівництві використовують скатні й пологоскатні даху. По конструктивному рішенню даху можуть бути горищними (тобто з роздільним приміщенням - горищем - між верхнім поверхом і дахом) і бесчердачні (сполучені з верхньою кімнатою). Горищні дахи можна зробити утепленими або холодними. У бесчердачних приміщеннях несучі елементи дахи є перекриттям верхнього поверху. Такі дахи можуть бути частково або повністю вентильованими або невентильованими зовсім.
teleos

Із чого складається дах

Те, який буде дах, визначається її геометричною формою й покрівельними матеріалами, якими вирішили цей дах покрити. Дах може бути односхилої, двосхилої, трьох-, чотирьох - і т.п. Основних елементів похилого даху можна нарахувати всього близько 12. Похилі площини, або скати (1) лежать на кроквах (2) і решетуванню (3). Нижні кінці кроквяних ніг опираються на мауерлат (4). Мауерлат - це брус, службовець опорою похилих дерев'яних крокв, призначений для розподілу навантаження, створюваною дахом спорудження. Мауерлат розташовується на верхньому внутрішньому обрізі кам'яних стін.
hou
Перетинання скатів даху утворить похилі ребра (12) і горизонтальні ребра - останні прийняте називати ковзаном (5). Перетинання скатів, які утворять вхідні кути, створюють розжолобка (разжеблоки) (6). Краю покрівлі, які нависають над стінами й виступають за їхній контур, називають карнизними звисами(7). Вода з даху стікає по скатах до настінних жолобам (8) і через водоприймальні лійки (9) приділяється в ринви (10), а потім у зливову каналізацію

Види дахів

Односхилий дах - це найпростіший похилий дах. Найчастіше використовується для покриття допоміжних будинків і споруджень простої конструкції. При будівництві такого даху її скат обертають до вітряної сторони, щоб захистити будинок від вітру, дощу й снігу. Односхилий дах опирається своєю несучою конструкцією на зовнішні стіни, що перебувають на різних рівнях (їх найчастіше споконвічно будують різної довжини). Двосхилий дах - найпоширеніший тип даху при будівництві малоповерхових дачних і заміських будинків. Її ще часто називають щипцовой, тому що простір між скатами називають щипцями (або фронтонами). Скати такого даху опираються на стіни однакової висоти. Вона дуже проста по своїй конструкції, і в такому даху можна використовувати самі різні покрівельні матеріали.
buildesign Існують двосхилі дахи з висячими кроквами. Багато варіантів такого даху можна придумати, якщо пам'ятати, що скати бувають із нерівномірним кутом нахилу. Звідси відбуваються й мансардні дахи, які є різновидом двосхилої. Мансардний дах. Мансарду - таке зручними й улюблене багатьма романтиками й господарниками приміщення - придумала конкретна людина в 17 в. Це був французький архітектор Франсуа Мансар, що одним з перших став пристосовувати по житлові приміщення високі горища крутих дахів. Завдяки «ламаної» конструкції дахів (верхні скати - пологі, нижні - круті) забезпечується додатковий простір корисної площі з нормальною висотою стелі. Мансарда із самого свого відкриття стала дуже популярної в архітектурі й взагалі в житловому питанні. З початку 19 століття на них жили бідняки й робочі люди. Тепер мансарда, скоріше, ознака гарного й добротного будинку.
transwood Пристрій мансарди дуже популярно в сучасному будівництві. Для більшої зручності розробили спеціальні мансардні вікна, які встановлюються в похилу частину даху і які постачені спеціальним режимом відкривання. Найчастіше в дачному будівництві використовують двосхилий тип мансард і рідше - четирехскатні. Вальмовая й полувальмовая дах.Вальмові даху мають чотири скати. Два з них являють собою трапеції (по довгих сторонах) і два трикутних скати по коротким. Різновидом вальмовой даху є полувальмовая. Бічні скати зрізують тільки частина щипца, а по лінії ухилу мають значно меншу довжину, чим основні скати.
krowlya У кожному разі, вальмовая конструкція підкреслює захисну функцію даху й віддає будинку представницький вид. Дуже часто в таких дахах роблять слухові вікна. Шатровий дах (четирехскатная).Четирехскатной може бути не тільки вальмовая, але й шатровий дах. Всі скати такого даху (у вигляді рівнобедрених трикутників) сходяться в одній крапці. Через особливості конструкції такий тип дахи може використовуватися тільки для квадратних у плані будівель (або рівностороннього багатокутника).
krowlya Напевно, от чому шатрові дахи рідко вибирають при будівництві заміського будинку. Такий тип підійде, скоріше для альтанки. Визначальним елементом у шатровому даху є симетричність. Многощипцовую (многоскатную, комбіновану) дах ставлять на вдома складній конфігурації. Такі дахи мають велика кількість розжолобків (внутрішніх кутів) і ребер. Нерідко в конструкції такого даху можна розрізнити інші типи - це значить, що різні дахи просто з'єднали. Наприклад, двосхилий дах і примикає до неї вальмовая.
dom-y Многощипцові даху мають дуже виразну зовнішність. Так само вони дозволяють одноуровневой покрівлею перекривати відразу кілька приміщень, але дуже трудомісткі при монтажі й чи вимагають не найбільшої кількості покрівельних матеріалів
От і всі основні види дахів.
spbrb

Будет Вам Полезно
Щоб ви могли виконати лакофарбові роботи самотужки, необхідно використовувати досит
По суті, опалення дерев'яного будинку являє собою штучний обігрів Внутрішніх приміщен
Покупка нового унитаза и демонтаж старого При выборе нового унитаза нужно убедиться,
Велика кількість людей живучим у будинках часто задаються питанням, як зробити дерев'я