Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2588

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6139

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як сполучити в приміщеннях природне й штучне висвітлення

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як сполучити в приміщеннях природне й штучне висвітлення

Ні для кого не секрет, що дизайн інтер'єра повинен бути не тільки гарним, але й практичним. І висвітлення приміщень і робочих місць грає при організації зручних і ефектних зон роботи й не маловажну роль. В ідеальному виді природне й штучне висвітлення приміщень повинне служити гармонічним доповненням один одного, викликаючи при цьому в оточуючих людей почуття витонченої краси й затишного комфорту.

Природне висвітлення приміщень

Природне висвітлення приміщень формується завдяки влученню в будинок або офіс сонячного світла. А, як відомо, фізіологічні вимоги визначають, що для нормальної життєдіяльності людині просто не обходимо сонячне світло. Тому, будівельна норма зведення практично будь-яких приміщень говорить про те, що, чим більше сонячного світла буде проникати протягом дня в приміщення, тим буде краще.

И, насправді, гарне природне висвітлення заміського будинку піднімає настрій хазяям і сприятливо впливає на їхнє здоров'я. Крім того, такий підхід до використання світла дозволяє значно заощаджувати електроенергію, а також скорочувати витрати на опалення. Для того, щоб якнайглибше впустити сонячне світло в приміщення, фахівці радять використовувати спеціальні прийоми.

Наприклад, гарне природне висвітлення в приміщенні виникає тоді, коли в кімнаті на одній або двох стінах розташовані більші вікна: звичайно це дозволяє забезпечити житло повноцінним денним світлом. Також і засклені межкомнатні двері дозволяють світлу з кімнат проникати вкоридори.

У цілому ж секрет «заманювання» у будинок сонячного світла залежить від розмірів вікон, їхньої форми й розташування. Так, нескладний розрахунок показує, що, чим менше глибина кімнати й уже простінки між вікнами, то на краще природне висвітлення в приміщенні можна розраховувати. Також більше високе розміщення вікон по висоті сприяє тому, що приміщення більше висвітлюється сонячним світлом - найбільше рівномірно й глибоко. При цьому стежите, щоб штори, фіранки й жалюзі не закривали більшу частину вікна й не затемнювали приміщення.

Сьогодні модні дизайнери в цьому плані пропонують використовувати фіранки тільки в нижній частині віконного прорізу (щоб уникнути сліпучого світла), а верхню частину вікна залишати відкритої або ледве прикритою невагомою легкою тканиною. Тоді світло найбільше повно буде проникати в приміщення, і викликати приємні почуття комфортності

Крім того, стежите, що у вашім будинку використовувалися не дуже глибокі віконні укоси, тому що вони здатні значно зменшити надходження сонячного світла в приміщення. І, зверніть увагу, щоб вікна вашого будинку не були загороджені зайвою рослинністю або різними елементами декору, якими ви, можливо, вирішите прикрасити свій балкон

Штучне висвітлення приміщень

Ми живе в такій території, де для комфортного проживання природного висвітлення явно не вистачає. Тому на додаток до сонячного світла, у кожному сучасному будинку обов'язково повинні бути й джерела штучного висвітлення приміщень: відсутність такого висвітлення, схоже, відкине нас назад у кам'яний вік.

При цьому головна відмінність штучного висвітлення житлових і робочих приміщень від природного полягає в тім, що штучне світло не повинен рівномірно заливати кімнату - у цьому немає функціональної потреби. Більш розумно й економично при формуванні штучного висвітлення приміщень і робочих місць створювати локальні світлові зони. Наприклад, прямим або бічним спрямованим світлом краще освітити зони активної роботи або читання, а розсіяним світлом виділити зони розслаблюючого відпочинку

У цілому штучне висвітлення в житловому й робочому приміщенні повинне формуватися на підставі того, які кімнати в будинку є сонячними, а які більше затемненими, де потрібно неуважний, а де пряме світло, які куточки приміщень перебувають у тіні, а які частини житла, навпаки, максимально довго освітлені сонячним світлом. При цьому у вашім розпорядженні існує чотири типи штучного висвітлення, що у комбінації із природним висвітленням дають чудові результати

Перший тип штучного висвітлення це загальне висвітлення, що забезпечує основне світло в будинку. Він може складатися з потужного світильника в центрі стелі, а також системи невеликих стельових або настінних світильників. Другий тип штучного висвітлення житлових і робочих приміщень пов'язаний з функціональним висвітленням, що використовується для локального висвітлення різних зон кімнат. Це найбільш використовуваний тип висвітлення приміщень, що також може бути як спрямованої дії, так і неуважного.

Третій тип висвітлення даного виду називається акцентним: він застосовується для підкреслення найбільш значимих місць у будинку, а також важливих предметів обстановки. Найбільше часто акцентним висвітленням виділяють колони, барні стійки, картини, ніші з вазами, скульптури тощо. Четвертий тип штучного висвітлення - це декоративне висвітлення, що застосовується для створення особливої атмосфери затишку й настрою. До джерел такого висвітлення можуть ставитися свічі й полум'я каміна

Використовуйте наші ради по сполученню природного й штучного висвітлення в приміщеннях, і у вашім будинку завжди буде красиво й комфортно.

Будет Вам Полезно
Про енергоеффективних житлові будинки у світі почали говорити давно: адже нікому не х
«Мій будинок - моя міцність». Добре сказано. А ще краще, якщо ця міцність обладнана по ос
У цей час дозволити собі мати окрему спальну кімнату для гостей у міській квартирі аб
Якщо ви вирішили класти в себе будинку керамічну плитку, то вам не обійтися у своїй роб