Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Автономне газопостачання будинку

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Автономне газопостачання будинку

Будь-яка система автономного газопостачання будинку складається із двох простих речей, які потім можуть просто модифікуватися й збільшуватися в розмірах. А дві речі ці - це ємність зі зрідженим газом і газопровід, протягнений до будинку, що поставляє газ до плити, газовому казану, генератору й іншим приладам. Розглянемо два найбільш імовірні варіанти. Бюджетний - це коли родина купує невеликий газовий балон, заповнений сумішшю пропану й бутану, і використовує цей газ в основному тільки для готування їжі. Другий варіант - для будинку, що живе на широку ногу або устраиваемого ґрунтовно, - це покупка величезної бочки за назвою газгольдер. Газ із її може не тільки «годувати», але й опалювати будинок і давати електрика

Балонний газ

Для газопостачання невеликих заміських будиночків купують балони місткістю 50 і 80 л. Вони вміщають приблизно 23 і 33 кг зрідженого газу відповідно. Газу в 50-літровому балоні вистачить для готування їжі для родини з 2-3 чоловік на 2 місяці або родині з 4-6 чоловік на місяць. Принцип функціонування балона простий. Газ у балоні під більшим тиском споконвічно перетворюють у рідину. Поступово, у міру використання газу, тиск зменшується, і рідина випаровується знову в газ. У балоні завжди поміщена суміш газів - пропану й бутану. У чистому виді використання пропану вкрай рідко, тому що його запаси обмежені. Вартість зрідженого пропану-бутану обійдеться приблизно в 14 руб./за літр. Підраховано, що при такій ціні на паливо, ціна за 1 кВт/год буде дорівнює приблизно 1,53 руб. Якщо порівнювати з іншими видами палива, буде зрозуміло, що газ - самий дешеве джерело енергії у більшості регіонів. Так, 1 кВт/год електрики обійдеться приблизно в 3 руб.; використання дизельного палива по 21 руб./л буде коштувати 2, 28 руб.; кам'яне вугілля по 7 руб./ кг складе ціну за 1 кВт у районі 2 руб. Дешевше зрідженого газу в балонах тільки природний газ із труби 4 руб./ куб. м. - 1 кВт енергії складе близько 50 копійок. Але природного газу в нас, на жаль, немає. Тому треба купувати балон. Вартість 50-літрового балона, до речі, сьогодні становить приблизно 1200-1400 руб. (без газу). Придбані газові балони встановлюють у металеві шафи місткістю на 1-2 балона, і кріплять за допомогою скоб. Зручно закуповувати відразу два балони. Коли закінчився один, включають запасний. У дверцятах шафи повинні бути прорізу для вентиляції. Крім балонів у шафу з ними поміщають регулятор тиску, що знижує високий тиск газу в балоні до норми.
vgservis Розміщають шафи з балонами на вулиці. Не бажано робити це прямо під стіною будинку, краще, щоб балон відстояв від її. Недоцільно ставити балон на сонце й у стін, у які вставлені вікна. Шафи з балонами влаштовують на фундаменті або дерев'яних брусках висотою 15-20 см.
Від шафи з балонами труби прокладають по зовнішніх стінах на висоті не менш 2,5 м від землі. Газопроводи не повинні перетинати віконні й дверні прорізи, а труби треба надійно прикріпити до стін. Уведення газу в будинок виробляється за допомогою сталевої труби, безпосередньо від регулятора тиску. Монтаж розведення для рідкого газу й установку газових приладів усередині будинку виконують із тими ж правилами, що й монтаж газопроводу від центральних мереж. У кожного балона повинна бути прикріплена металева паспортна табличка із вказівкою номера балона, маси порожнього й наповненого газом балона, дати виготовлення, випробування й чергового огляду. Через кожні п'ять років експлуатації балону потрібно влаштовувати обов'язковий повторний техогляд

Газовий велетень газгольдер


avtonomgaz Що ж відбувається, якщо родина не хоче купувати маленькі балони, а їй потрібно багато газу - у десятки, а те й у сотні разів більше обсягу? Фірми поспішають запропонувати спеціальні бочки, які під землею зберігають у собі тисячі літрів зрідженого газу, і з яких по трубопроводу газ тече в будинок. Принцип дії залишився приблизно такий же. Потрясають тільки обсяги, розміри й - куди без цього - ціна. Отже. Середньостатистичний газгольдер являє собою спеціальний резервуар, що встановлюють на ділянці для того, щоб використовувати зріджений газ для готування їжі й опалення дачі одного котеджу або цілого коттеджного містечка.
teplo71 Відповідно до правил експлуатації, цю ємність заривають у землю не менш, ніж в 10 м від будинку (газ все-таки вибухонебезпечний). Від газгольдера тягнуть підземний міні-газопровід до котельного встаткування в будинку або окремо вартої котельні. Звичайно під'їзд до закопаного резервуара обладнають гарним під'їздом, щоб потім спеціальні служби й транспорт могли дібратися до горловини газгольдера. Вибирають установку одного резервуара або декількох обсягом поменше. Резервуар можуть установити вертикально або горизонтально.
avtonomgaz Виявляється, другий варіант переважніше, тому що в горизонтально розташованій бочці автоматично збільшується «дзеркало випару» і у два-три рази підвищується продуктивність установки. Тобто зріджений газ сам починає добре випаровуватися й текти в потрібних обсягах навіть до потужних котельних установок, до резервуара не буде потрібно підключати спеціальний випарник. Усе, що має справу із землею в російському кліматі, рано або пізно впирається в питання «а як узимку, як морози?». Отут теж є свій нюанс. Основна частина палива повинна бути закопана на глибину нижче рівня промерзання ґрунту, щоб паливо завжди перебувало в плюсовій температурі. Тому у всіх газгольдерів висока горловина, що йде з-під землі.
avtonomgaz Технологія установки резервуара досить проста. Риється котлован глибиною приблизно два метри (або більше) з пологими стінами. На його дно кладуть бетонну плиту товщиною 160 мм. Поверх плити настилається подкладка з морозотривкої гуми з армуванням. На гуму встановлюється газгольдер, навколо якого влаштовується піщане підсипання. Попередньо перед засипанням піском і землею від газгольдера до будинку прокладається газопровід.
citygas Підземний газопровід прокладається на глибині 1,7 метра або нижче. Трубу укладають із ухилом в 5 градусів по всій довжині (підйом убік будинку). Поверх газопроводу, на метр вище його простягають сигнальну стрічку, що позначає місце укладання труб. Роблять це для того, щоб попередити про залягання тут труби, якщо в майбутньому на ділянці будуть відбуватися якісь земельні роботи. Конструкції й матеріали, з яких готовлять сучасні газгольдери, досить різноманітні. Надійніше інших уважають сталеві резервуари з полімер - епоксидним покриттям і анодно-катодним захистом. На верхній частині газгольдера встановлюють заглубленний знімний люк із кришкою й замком.
citygas Зрозуміла справа, що придбати на якому-небудь звичайному ринку, і потім установити газгольдер самостійно сьогодні мало кому вдасться. Все це досить індивідуальна продукція, що реалізується разом із проектом розробки, монтажу й найчастіше сервісного обслуговування. Розцінки на більші резервуари недешеві, але, напевно, можуть окупитися згодом дешевиною палива. Розраховано зразкові обсяги газгольдерів, яких вистачить на зразкові площі будинків. Резервуара на 2700 л вистачить будинку площею до 200 кв. м.; резервуар обсягом в 4800 л - для будинку до 400 кв. м.; відповідно 6400 л - до 700 кв. м. і 10000 л - до 1000 кв. м. (або кілька будинків з такою загальною площею). Залежно від обсягу газгольдера збільшується його вартість, вартість доставки й монтажу. Так, резервуари на 4600, 6500 і 8500 літрів коштують відповідно порядку 215 000, 285 000 і 337 000 рублів ( і це не межа для обсягу - значить і для вартості). Комплект необхідних приладів до них 25-35 тис. руб. Доставка «бочок» до місця установки обійдеться порядку 8-14 тис. руб. і вище (залежно від обсягу). Пристрій бетонної підстави, монтаж газопроводу до будинку, пуск і налагодження встаткування обійдуться ще в 49-79 тис. руб.
gasholder Газові автономні системи гарні не тільки з погляду екології й зручності в експлуатації. Правильно влаштована система може прослужити 20-30 років. І гроші, які вдасться заощадити на газі, не прибігаючи до послуг дров, дизпалива або електрики, покриють ті витрати, які споконвічно довелося вкласти в газову «бочку». Принаймні, на це все сподіваються

Будет Вам Полезно
Будівля лазні, як і будь-якої іншої будови, першою справою вимагає заливання фундамен
Якщо прийшов час зробити у квартирі невеликий ремонт, то вам не обійтися без Дриля й шу
При выборе и установке любого инженерного оборудования, в том числе и отопительных ко
Корисна інформація про навісні фасади | зустрічають по фасаду! Сучасні тенденції, які