Новые Советы

2773

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Збірні басейни

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Збірні басейни

Головна причина, чому сборно-розбірні (по-іншому каркасні) басейни популярні серед власників заміських ділянок - це тому, що страхаючими своїми масштабами й витратами бетонні й земельні роботи відтепер не потрібні. Або - майже не потрібні. Помітне спрощення процесу придбання й установки в себе на дачі гарного, повноцінного басейну оцінили дуже багато з людей. Що було потрібно раніше, для будівлі на дачі традиційного басейну? Досить складні кошторисні, проектні й монтажні роботи. Звичайно, басейн, споруджений класичним способом, може простояти десятиліття. Але скільки праці потрібно в нього спочатку вкласти. Зі збірними басейнами всі набагато простіше. Важливо облаштувати лише бетонну подушку під днище чаші - і басейн майже готовий. Збірні басейни також досить компактні спорудження. Його можна розбирати й відвозити на легковому автомобілі з дачі на зимовий період. А якщо збірний басейн ще й морозостійкий - те залишати його на всю зиму, не зливаючи воду, - басейн витримає перепади температур. Збірні (каркасні) басейни являють собою чашу, виготовлену з високоміцної сталі або міцного пластику. Усередину чаші вставляється вкладиш із плівки ПВХ - він відіграє роль внутрішнього покриття. Служити збірні басейни можуть від 5 до 20 років. Цей строк експлуатації залежить від товщини стінок чаші й товщини плівки покриття, а також від правильного догляду за басейном. Конструкція басейну - не що інше, як каркас, зроблений з нержавіючої сталі. Він може бути цельнолистовим або стрижневим. Аркушевий каркас являє собою цільний аркуш, що повністю охоплює чашу басейну й завдяки цьому робить конструкцію дуже міцної. Стрижневий каркас частіше застосовується для монтажу легких літніх басейнів. Він являє собою обруч із металевих прутів, що проходить по верху чаші й тримається на сталевих підпірках.
swimpool

Варіанти й етапи установки

Варіантів установки збірних басейнів може бути трохи, а точніше три: на поверхні землі, частково заглублять у землю, повністю утапливать у землі. Спосіб установки залежить не тільки від побажання хазяїна, але ще й від розмірів і геометричних форм басейнів. В основному виготовляють збірні басейни основних форм: кругла, овальна й у формі вісімки, а також квадрат. Збірні басейни круглої форми (діаметр 2-10 м) можна встановлювати як на поверхні землі (при висоті від 0,6 до 1,2 м), так і частково або повністю занурювати в ґрунт (якщо висота 1,5 м). Поверхня, на яку встановлюється басейн, повинна бути абсолютно рівної: бетонна подушка товщиною 15 см або добре втрамбована земля.
wodny-mir Якщо басейн має овальну форму, ширина його 3-6 м, а довжина 5,7-12,6 м, така конструкція виходить уже більше великовагової, і їй потрібна якась просторова опора (земля навколо). Тому ці басейни заглубляют у землю (якщо висота понад 1,2 -1,5 м), а уздовж довгих бортів зводять цегельні або бетонні стінки
Якщо збірний басейн являє собою форму вісімки (ширина 3,5- 6 м, довжина 5,4-9,2 м і висота 1,5 м), його потрібно частково заглубить у землю. Навколо басейну влаштовують бетонний шар або втрамбоване підсипання. Робота з установки басейну на ділянці містить у собі три етапи. Спочатку розробляється докладне креслення басейну. У ході підготовчого й загальних будівельних робіт етапу з котловану виймається земля, армована донна плита заливається бетоном, зводиться технічне приміщення (при необхідності - для насосів і іншого бассейного встаткування), підводять необхідні комунікації: електрика, каналізація, водопровід, заземлення. Третій етап - це монтаж самої чаші збірного басейну, установка фільтрувального встаткування, установка заставних елементів, обв'язка трубами, наповнення водою, запуск фільтрації.
swimpool

Особливості експлуатації

Як уже говорилося вище, деякі каркасні басейни можна збирати на літо, а потім розбирати на зиму. З деякими невеликими басейнами дійсно надходити так зручніше за все. Але якщо чаша вкопана в землю й оточена бетонними стінками або занадто більша по розмірах, то виймати каркас із землі недоцільно й розбирати його теж. У цьому випадку потрібно просто подбати про експлуатацію басейну в зимовий період - так званої зимової консервації басейну. Для цього використовують захисний тент. Тент також потрібний для захисту басейну від падаючих з дерев листів і дощової води, що може викликати неприємні хімічні процеси у воді. Для підтримки чистоти води в басейні використовують фільтрувальні установки, скиммери для забору брудної води з поверхні, поворотні форсунки. У комплект для обслуговування басейну входить також водний пилосос для очищення дна й стінок басейну, хімічні препарати, сходи

Вартість басейну і його комплектуючих

Ціни на збірні басейни можуть відрізнятися залежно від виробника, якості матеріалів, розміру, форми, ваги й т.п. Найпростіші каркасні басейни висотою менш метра й діаметром 300-400 см можна знайти за 4,8-8 тис. руб.
intexregion Каркасні басейни на 11-16 тис. літрів, висотою більше метра й діаметром більше 400 см будуть коштувати вже порядку 18-28 тис. руб. Морозотривкі басейни на 20 - 50 із зайвим тисяч літрів обійдуться в 38-60 тис. руб. і вище.
gidrospec Аксесуари для басейнів теж мають свою вартість. Так, середній пилосос для басейну буде коштувати 1-4 тис. руб. Фільтр для басейну обійдеться в середньому в 14-30 тис. руб. Насоси для басейну - для циркуляції води в ньому - коштують порядку 7-15 тис. руб.

Будет Вам Полезно
Тих, кого дійсно хвилює опалення порівняння дизеля й газу, може зацікавити інформація
Как правило, стиль эпохи и направлений в архитектуре и искусстве определяется, экономи
При виборі автомобіля покупець аналізує безліч факторів: дизайн, комфортність, динамі
Купивши дачну ділянку, найбільше доцільно починати його облаштованість із установки з