Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2583

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6128

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Окосячка й обсада в боротьбі з деформацією віконних рам

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Окосячка й обсада в боротьбі з деформацією віконних рам

Дивовижне слово окосячка в дерев'яному будинку позначає всього лише дерев'яний короб, що встановлюється у віконний або дверний проріз. Основне призначення окосячки, це захист вікон і дверей від деформації внаслідок осідання будинку, а так само зміцнення стін. Окосячка має ще одна назва - обсада, хоча в принципі це те саме. Виготовляється окосячка з дошки товщиною не менш 40мм. Правильно зроблена обсада окосячка, попередить деформацію віконних рам і дверних косяків виключить утворення щілин і як наслідок цього поява протягів. Крім того, окосячка являє собою декоративний елемент вікон і дверей.

Окосячка своїми руками

У загальному випадку спорудити окосячку не дуже складно. На бічних сторонах пропиляного прорізу вибирається шип і відповідно розмірам прорізу, підготовляються дошки для виготовлення окосячки. По нижній і бічній сторонах прорізу укладається джут або льноватин. Установлюється нижній елемент окосячки, що, для віконного прорізу, буде виконувати роль підвіконня. У нижньому брусі окосячки попередньо повинні бути випиляні пази, у які будуть вставлятися бічні елементи (косяки). Верхній елемент окосячки (притолока), заводиться й забивається в розпір. Можна сказати, що обсадна коробка готова. Така окосячка являє собою моноліт, що не залежить від рухів зрубу при усадці.

Установка пластикового вікна в дерев'яний будинок являє собою досить складну й трудомістку процедуру. Правильна установка пластикового вікна в дерев'яний будинок, побудований із бруса або колод, припускає відповідну попередню підготовку віконних прорізів. Необхідно враховувати, що віконний проріз повинен бути трохи більше чим рама вікна. На шви приділяється приблизно 1,5 - 2 см, а на окосячку - 10 см. Після того, як проріз готовий, виготовляється окосячка пластикових вікон. З торця віконного прорізу в колодах випилюється гребінь, що служить підставою для віконного лафета з пазом. Колоди в процесі висихання будуть переміщатися усередині лафета по пазу й не створювати тиску на вікно. Як лафет для окосячки бажано використовувати брус розміром 100х150 мм. З дошки розміром 150х40 мм виготовляється верхня сторона окосячки. У цій дошці необхідно із двох сторін випиляти пази під гребінь. Після цього верхня частина одягається на гребені віконного прорізу, і встановлюються бічні лафети. Верхню частину фіксуємо за допомогою саморезов до бічних лафетів. При цьому треба уважно проконтролювати, що б саморези не зайшли в гребінь. Інакше подібна конструкція не буде відповідати своєму призначенню. Після цього можна встановити вікно й підвіконня, а проміжки, що залишилися, задути монтажною піною. Положення окосячки й самого вікна в процесі монтажу необхідно контролювати за допомогою рівня й схилу.

Таким чином, окосячка своїми руками цілком може бути виготовлена й установлена без особливих проблем. Це за умови, що Ви маєте необхідний інструмент і вмієте ним користуватися. У противному випадку краще й вірніше буде звернутися до професіоналів. Тим більше що ціни на такі роботи відносно не високі й, загалом, по московській області не перевищують 4000 руб. за одне вікно. Звичайно будинок має трохи різних по розмірі прорізів, тому природно ціна виготовлення окосячки для кожного з них буде трохи відрізнятися

Як правило, окосячка виготовляється строго індивідуально під конкретний віконний або дверний проріз, звичайно по місцю установки. Гарна обсада з підібраної по малюнку волокон деревини, буде крім захисних функцій, являти собою своєрідна прикраса вікон і дверей вдоме.

Будет Вам Полезно
Хотя никто не будет отрицать важность воздуховодов и вентиляционных систем, однако на
Серед маси оздоблювальних матеріалів вагонка під брус є саме тим видом обробки, що мак
Сланець - екологичний, довговічний, дуже гарний покрівельний матеріал, створений самою
Дотепер існує безліч будинків, де гідроізоляція бетонних підлог взагалі не проводилас