Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2583

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6128

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Облаштованість підвалу

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Облаштованість підвалу

Мати підвал зручно. Особливо якщо це дачний будинок на ділянці, з якого збирають більші врожаї й хазяям потрібне сховище. У підвалі будинку з досить високою стелею можна помістити гараж, спортзал, майстерню або ж зробити з нього підсобку, щоб розмістити там технічне встаткування (блоки вентиляції, каналізації, генератори, мийні, опалювальні установки й багато чого іншого). Звичайно для цього досить висоти стелі підвалу в 1,9-2,2 м.

Стіни підвалу

Стіни підвалу, як правило, сполучають зі стрічковими фундаментами, а потовк - із цокольним перекриттям. Для цього й вибирають такий тип фундаменту, тому що будувати підвал для будинку на стовпчастому фундаменті або плитному - набагато складніше й затратнее. Товщина стін у підвалі прямо залежить від того, як сильно бічний тиск ґрунту на них. Вибір матеріалу диктує характер ґрунту й рівень ґрунтових вод. При облаштованості підвалу, як і будівництві фундаменту, це головні два фактори й нерідко головні дві проблеми, які доводиться вирішувати.
anti-vedel. narod У сухих непучинистих ґрунтах стіни підвалу можна робити з каменю, цегли й бетону. Якщо ґрунти пучинисті й влагонасищенні, стіни роблять тільки з бетону й залізобетону. Для більшої міцності стін підвалу для них споруджують залізобетонні пояси, угорі й унизу, по периметрі стін. У горизонтальні шви кладки (стіни із цегли й бетонних блоків) кладуть арматурну сітку через кожні 30-40 см. Нерідко будують додаткові внутрішні підпірні стіни через кожні 3-4 метра (вони короткі, коштують перпендикулярно основній стіні). Якщо глибина підвалу 2-2,5 м, то товщина стін вибирається відповідно до будівельних норм для кожного матеріалу, грає свою роль і довжина стін - до 2-х, 3-х або 4-х метрів. Наприклад, залізобетон від 15-25 см монолітний бетон від 20-50 см; бетонні блоки 25-50 (довжина стін до 3 м) 60 см (до 4 м довжиною); цегельна кладка 38-64 см; бутовий камінь 50-70 см.

Гідроізоляція стін і підлоги

Гідроізоляцію підлоги й стін підвалу виконують зовні й зсередини, причому робити це потрібно обов'язково, на всю висоту й площу. Ступінь захисту залежить від того, наскільки високо перебуває підлога підвалу від рівня ґрунтових вод і наскільки підвал буде підданий затопленню паводками й опадами. Адже ґрунт - це постійне джерело вологи, що може бути шкідлива й руйнівна для будівельних матеріалів і конструкцій. Перша ж весна для нового будинку після рясної сніжної зими може стати для підвалу і його захисних «оболонок» гарною перевіркою. Простіше й легше всього робити гідроізоляцію підвалу, якщо зовні його оточують маловлажні ґрунти, а ґрунтові води нижче підлоги підвалу. Досить просто подвійним шаром обмазати стіни гарячим бітумом або оклеить стіни зовні рулонним матеріалом типу руберойду або стеклоизола. Якщо ж ґрунти сильно зволожені, то прийде споруджувати целую систему захисту на підступах води до підвалу. Дуже корисним буде влаштувати дренаж - навколо будинку вирити траншею на глибину фундаменту й укласти туди спеціальну трубу для відводу ґрунтової води. Вода повинна буде стікати із труби в знижену ділянку місцевості. Краще вибирати труби, покриті горічерева полотном. Ці труби будуть менше заиливаться. Але дренаж допоможе позбутися лише від великий, разом води, що нахлинула. Ґрунт вологої однаково залишиться.
homebuilding 1. Стіни й підлога підвалу повинні бути захищені шаром утрамбованої глини товщиною від 25 см. Цей шар можна не робити, якщо ґрунт - жирна глина, і в жодній крапці до підвалу не підходять прошарку піску або супеси.
2.20 см утрамбованого піщано-щебеневого підсипання
3. Залізобетонна підстава товщиною від 10 см.
4.2 шару ретельно проклеенного гидростеклоизола.
5. Бетонна підлога, товщиною 5 - 10 см.
6. Залізобетонна стіна.
7. Бетонне вимощення товщиною 5 см, покладена на осілу протягом року м'яту глину
8. Додатковий прошарок гидростеклоизола на внутрішніх стінах підвалу (якщо УГВ вище рівня підлоги)
9. Шар в 0,5 червоного перепаленої цегли на багатому розчині зовні стіни підвалу (якщо УГВ вище рівня підлоги)
10. Гідроізолююча бетонна стяжка по полу й шар такої ж штукатурки по стінах. Бажаною процедурою для підвалу буде також пристрій навколо підстави будинку вимощення з бетону або асфальту (водонепроникний пояс 1-1,5 м шириною). Вимощення допоможе відвести від будинку поталу й дощову вологу. При цьому місця примикання вимощення до цоколя або стіни будинку потрібно дуже ретельно обробити гортати (тиоколові, уретанові мастики), тому що тут найчастіше згодом виникає тріщина (при усадці будинку і його довгій службі).
sampospb Як варіант для захисту стін зовні - пристрій глиняного замка з ущільненої жирної глини. Цим методом здавна користувалися при будівлі будинків у селах і містах наші предки. Простір навколо підвалу закладали підготовленою глиною, ретельно трамбуючи її шарами по 15-20 см. Самі складні роботи з гідроізоляції доводиться робити тоді, коли рівень підлоги нижче рівня ґрунтових вод. Тут прийде вести додаткові роботи з гідроізоляції при стяжці підлоги - укладати в його товщу поліетиленові полотнища або багатошарові рубероидні килими, а зверху знову заливати бетоном. Улаштовувати безшовні підстави під підлоги з монолітного залізобетону. Такі роботи, як правило, доводиться проводити в котлованах, затоплених водою. А значить - якість робіт не може бути гарантоване на 100 %. Тому все-таки краще прагнути до того, щоб підлога підвалу була вище рівня ґрунтових вод. Перед тим, як проводити роботи з гідроізоляції стін і підлоги підвалу зсередини, можна простежити, де найбільше імовірні течі. У таких місцях у стінах волога вимиває з бетону в'язкі речовини й солі, на стінках залишаються білясті сліди. Для замазування таких теч використовують сухі суміші, з яких роблять розчин і мажуть имстени.
Іноді в бетони й будівельні розчини додають гідроізолюючі добавки.

Утеплення підвалу

Нерозривно з роботами з гідроізоляції підлоги й стін зв'язані роботи з утеплення підвалу. Їх часто роблять паралельно.
Відомо, що ґрунт на глибині 1,5-2 метра від поверхні землі має практично постійну температуру 5-10 °C. Якщо добре утеплити стіни підвалу, температура там може бути такий же цілий рік. Утеплення підвалу добре ще й з того погляду, що в будинку можуть скоротитися загальні витрати на опалення, а несучі конструкції будинку будуть експлуатуватися в більше щадящем режимі й це підвищить їхня схоронність.
remontinfo Способів, як можна влаштувати тепловий захист для підвалу, багато. Одними з найефективніших уважається метод, коли теплоізоляцію укладають зовні. Завдяки цьому стіни не промерзають і не відволожуються. Використовують керамзит і мінеральну вату. Кращим матеріалом для зовнішнього утеплення вважається пінопласт. Він в 2-3 рази менш теплопроводен, чим, мінеральна вата й в 100 разів менше поглинає воду. Якщо пінопласт використовують зовні приміщення, його погана вогнестійкість і деяка токсичність уже не так небезпечні. Якщо теплоізоляція влаштовується зсередини приміщення, то через неї будуть проникати водяні пари й перетворюватися у вологу на стику зі стіною. Волога поступово промочить і зіпсує все покриття. Проблемою для теплоізоляції зовні завжди залишалися навантаження ґрунту і його вода, які могли прим'яти, деформувати, зруйнувати цей шар або сильно намочити його. Сьогодні для утеплення стін зовні застосовують екструзионний пінопласт. Пори в нього закриті, герметичні, тому він не усмоктує воду й повністю водонепроникний. До всього іншого, цей матеріал міцний і витримує великий тиск. Улаштовують теплозахист із такого пінопласту в такий спосіб: спочатку по периметрі цоколя роблять горизонтальну гідроізоляцію, потім стіни зовні облицьовують пінопластом. Пінопласт оштукатуривают або закривають декоративними цокольними панелями. Щоб штукатурка не стикалася з вологим ґрунтом, нижче рівня землі її покривають бітумною мастикою й засипають гравієм. У самому підвалі після зовнішньої гідроізоляції по стінах їх теж оклеивают плитами пінопласту. З боку ґрунту пінопласт закривають спеціальними дренажними плитами й засипають землею

Вентиляція підвалу

Кожний підвал повинен мати вентиляцію, щоб у ньому не скапливался сирою, насиченою вологою важке повітря, не заводилася цвіль і т.п. У підвалі з гарною вентиляцією краще зберігаються овочі й фрукти. Найпростіший спосіб вентилювати підвал - улаштувати по периметрі цоколя маленькі вентиляційні отвори або віконця. Ці отвори можна час від часу відкривати й провітрювати підвал. Однак більше ґрунтовну вентиляцію можна одержати, якщо влаштувати її систему в спеціальних каналах у димовентиляционних блоках. Витяжна труба у цьому випадку починається у верхній частині підвалу й виходить разом з іншими вентиляційними трубами на дах будинку. Для поліпшення тяги з підвалу вентиляційний канал бажано прокласти поруч із димовим каналом печі або опалювального казана. Приточная труба також іде з горища й закінчується на дні підвалу. Пристрій приточно-витяжної вентиляції: 1 - приточная труба; 2 - витяжна труба; 3 - утеплення (подвійне) Іноді природної тяги для такої довгої труби може бути недостатньо, тоді в трубу потрібно буде вмонтувати вентилятор

Будет Вам Полезно
Безумовно, сьогодні утеплення власного житла й будинку суспільного характеру досить з
Були часи, коли металлопластикові труби були надзвичайно популярні на будівельному р
Розсувні межкомнатние двері ведуть свій родовід з Японії, саме там вони були придумані
Інноваційні технологія стрімко охоплюють всі нові галузі, у тому числі й виробництво с