Новые Советы

2772

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Будівництво веранди

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Будівництво веранди

На веранді можна влаштувати літню кухню, їдальню або використовувати неї як теплиця для вирощування розсади. Звичайно розміри веранди порівнянні з будинком: для великого й добротного - її роблять довгої й широкої, для маленького будиночка пристроюють невелику веранду. Бажано, щоб ширина веранди була не менше 1,8 м. Краще місце для її прибудови - сонячна південна, південно-західна або західна сторони будинку. Добре, якщо веранда буде просторою - не менш 3 метрів завширшки й 4 м у довжину. Інакше важко буде втиснути стіл, диван, стільці. Стандартні розміри веранд 3х4 або 4х6 м.
spbrb Вхід на веранду зручно сполучати з тим місцем, де перебувають і двері, що ведуть у будинок. Так на іншому просторі залишиться більше місця для меблів. У великій веранді вхід можна зробити по центрі, на маленької - двері краще розташовувати в торці. Класична веранда являє собою закрите неопалюване приміщення, що засклено з 2-3 сторін. Її завжди пристроюють до будинку. У цьому головну відмінність веранди від тераси - та відкрита, часто навіть без навісу й може бути побудована як самостійна площадка в будь-якому місці ділянки. Якщо в будинку є мансарда, то веранду часто вбудовують у конструкцію будинку саме під мансардою. Найчастіше вона дерев'яна, але іноді неї зводять із того ж матеріалу, що й будинок - камінь, цегла, блоки й т.п.
architekstroy

Початок робіт

Коли обрана площадка під веранду, ділянку вирівнюють, із ґрунту знімають верхній шар в 10-15 см (цю землю потім можна використовувати для садових потреб). Роблять разбивочні роботи - розмічають горизонтальні й вертикальні границі майбутньої будівлі. Всі розміри потрібно вивірити з точністю до сантиметра й у потрібних місцях по осях набити кілочки. На відстані 1-2 м від кілочків (із зовнішньої сторони) роблять обноску (стовпчики й дошки). У тім місці, де дошки перетинають вісь кілочків розмітки, у дошки забивають цвяхи й натягають міцний шнур або тонкий дріт. Для фіксації товщини стін забивають ще одні кілочки й натягають окремі шнури. Тепер устало питання: який фундамент робити для веранди? Все залежить від того, наскільки капітальною будовою її хоче бачити хазяїн. Якщо це буде серйозна прибудова й повноцінна кімната в будинку, то фундамент краще робити такий же, як у будинку й закладати його на ту ж глибину. Якщо це легка будівля, можна обмежитися найпростішим стовпчастим фундаментом. Між будівельниками й домашніми справами майстрами ведуться суперечки про те, наскільки надійно кріпити веранду до іншого будинку й чи не небезпечно таке скріплення. Справа в тому, що через різну вагу конструкцій (веранда - легка, будинок - важкий) і різних умов експлуатації будинок і веранда дають неоднакове осідання. При сильно пучинистих ґрунтах ці будови може відірвати друг від друга, порушиться цілісність стін, будови перекосяться. Тому рекомендують робити всі роздільно: фундамент, стіни, дах. І між будинком і верандою залишати зазор в 1 см. Інші, навпроти, говорять, що надійної кімнати з веранди не вийде, якщо не скріпити її добротно з будинком.
Під стіни веранди можна зводити фундаменти із цегли, каменю, бетону або використовувати просто дерев'яні палі. Вибір між стрічковим і стовпчастим фундаментом. Ширину для траншів під стрічковий фундамент вибирають залежно від ваги конструкції, з огляду на гідроізоляцію, місце під опалубку - додають у середньому 20 см. Якщо обрано стовпчастий фундамент, то стовпи потрібно закласти під кожну з кутових стійок каркаса. Для довгої веранди фундаментні стовпи закладають і посередине. Для стовпів копають ями глибиною 1 м. На дні роблять піщану подушку, при піщаних ґрунтах засипають шаром гравію й щебенів (10 см), шар гідроізолюють, заливаючи бітумом. Для вирівнювання площадки в ямі заливають бетонну підставу (15 см).
mukhin Пристрій веранди: 1 - стійка; 2 - фундаментний стовп; 3 - нижня обв'язка; 4 - зливальна дошка; 5 - забирка; 6 - віконна рама; 7 - обшивання; 8 - верхня обв'язка Зверху укладають цеглами стовп, виводячи на потрібну оцінку. Висоту стовпа визначають із тим розрахунком, щоб рівень підлоги веранди виявився приблизно на 30 см нижче рівня підлоги будинку. Робиться це для того, щоб у наслідку сполучити дах будинку й веранди. У цьому випадку дах веранди плавно ввійде під звис даху будинку. Докладніше про спорудження потрібного фундаменту можна почитати в пості про пристрій фундаментів

Будівля каркаса

Конструкція веранди складається з таких елементів: вертикальні стійки, нижня й верхня обв'язка, горизонтальне або вертикальне зовнішнє обшивання, рами для вікон, скла, крокви для даху, покрівельне покриття
Для стійок і обвязок можна взяти бруси 100х100 мм або 80х80 мм або використовувати колоди діаметром близько 120 мм. Пристрій каркаса таке ж, як і в будь-якій каркасній будові, єдине - веранду, як правило, не утеплюють, тобто не потрібна внутрішнє обшивання й шар утеплювача в товщі каркаса. Стіни оббивають тільки із зовнішньої сторони, щоб вони не продувалися вітром, використовують шпунтовані дошки товщиною 15-19 мм або вагонку.
stroy44 З деревини гарні для веранди сосна, береза, дуб - вони міцні й легкі в обробці. Для обробки веранди використовують і спеціальні лицювальні матеріали: ДВП, вологостійку фанеру, пластик і т.д. Каркас починають будувати з вінців нижньої обв'язки. Якщо у веранди стрічковий фундамент, на вирівняну цементну поверхню, кладуть два гідроізолюючі шари толю, потім просмолені дошки товщиною 5 см. На ці дошки кріплять вінець нижньої обв'язки. Для неї вибирають найбільш міцні повномірні колоди або бруси. Для стовпчастих фундаментів - аналогічна процедура: поверх гідроізоляції по цеглах на них укладають обрізки дощок, до яких теж потім кріплять вінець. З'єднання венцових брусів роблять у полдерева прямим замком. Краще робити нижню обв'язку подвійної. На рівні другої колоди в неї урізаються лаги для майбутньої підлоги. У ці ж колоди (бруси) обв'язки врізають вертикальні стійки на шипах розміром 50х50 і скріплюють їхніми цвяхами. Можна підсилити кожний вузол, скріпивши їхніми двома скобами
Оптимальна відстань між несучими стійками каркаса - 50 см (хоча часто роблять і більше). Ця величина зручна тим, що під неї можна підігнати лицювальний погонажний або аркушевий матеріал різної довжини. І несуча здатність каркаса буде гарною. Якщо крок між балками цокольного й горищного перекриття вибрати такий же то вийде каркас, що буде добре й рівномірно передавати навантаження по всіх елементах стін і перекриттів. Обшивання з дощок на веранді краще прибивати горизонтально. Вагонку - впритул, внутрішнім гребенем догори, непрофільовані дошки - внахлест, щоб вони звисали друг над іншому. Це обшивання добре захистить веранду від косого дощу. Веранду можна обшити й плоскими або хвилястими аркушами шиферу (хвилі розташовують вертикально) і пофарбувати їхньою фарбою. Більшу площу стін веранди займає остекление. Глухі (підвіконні) ділянки будують звичайно висотою 80-120 см. Всі щілини між обшиванням і дерев'яними рамами закриваються лиштвами.
spbrb Чисті підлоги у веранді настилають із дощок товщиною 29 - 37 мм шириною 74-124 мм. Перед укладанням їх стругають, лицьова частина повинна бути ідеально гладкої, без шорсткостей. Під дошки на лаги добре б покласти звукоізоляційні подкладки.
vizd Покрівельне покриття веранди вибирають таке ж, як у будинку. Якщо дах веранди примикає до торцевої сторони будинку, їхній стик закривають фартухом з оцинкованої стали

Будет Вам Полезно
Сьогодні більше 60% всієї застосовуваної в Росії теплоізоляції доводиться на волокнис
Тротуарні, Напольние Плити, Плитка, Щаблі, Парапети, Бордюри ::ВИМЕРИТ ФАБРИКА ТЕРАЦЦО |
Дерев'яні двері гарні й екологични, мають гарні характеристики тепло - і звукоізоляції,
Мокрий фасад: ефективна й економічна технологія утеплення | така потрібна покрівля У