Новые Советы

2764

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2581

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6125

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2934

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Монтаж гипсокартона

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Монтаж гипсокартона

Гипсокартон являє собою композитний матеріал і продається у вигляді аркушів. У старих книгах цей матеріал іноді називають «сухою штукатуркою». Стандартна довжина таких аркушів 2500- 2600 мм, ширина 500- 600 мм і товщина 9 або 12,5 мм. Основу гипсокартонного аркуша становить гіпс, а зовні він облицьований картоном. Найчастіше в гіпсовий сердечник домішують певні компоненти, які допомагають якось «спеціалізувати» гипсокартонний аркуш і додати йому додаткові властивості. Так, крім звичайного стандартного гипсокартонного аркуша (ГКЛ), випускають ще вогнестійкі (ГКЛО) і водостійкі аркуші (ГКЛВ). Вогнестійкими аркушами можна обробляти різні воздуховоди, комунікаційні шахти. У водостійкий гипсокартон уводяться спеціальні речовини, які знищують грибки. Такі аркуші гарні в обробці кухонь, ванних, санвузлів.
voloshin. r55 Крім гіпсу в аркуші є шари з картону. У нього дві корисних функції: це армирующий каркас і заодно гарна основа, на яку можна наносити будь-який оздоблювальний матеріал (штукатурка, шпалери, фарба, керамічна плитка).
У підсумку, гипсокартонний аркуш можна описати як одночасно гнучкий і твердий матеріал. Більшість виробників оцінюють свій матеріал як екологічно чистий, котрий не містить шкідливих токсинів. До достоїнств гипсокартона можна віднести досить гарну тепло й звукоізоляцію. Самими міцними із класу гипсокартонних аркушів уважаються пазогребневі плити. Гіпсовий сердечник у цих плитах піддадуть випалу. Вони набагато прочнее в порівнянні зі звичайними плитами, їх можна використовувати в якості межкомнатних перегородок. Пазогребневі плити бувають 1,2 і х-слойними. У порожнинах плит можна прокладати електричні й телефонні кабелі, опалювальні й водопровідні труби.
rbng У часи народження такого поняття, як «євроремонт», дизайнери знайшли нові форми застосування гипсокартона. Їм виявилося можна формувати всілякі криволінійні сфери й надавати поверхні практично будь-яку форму: купольні перекриття, колони, арки, складні переходи від однієї поверхні до іншої. Система металевих каркасів допомагає створити стіни з гипсокартона будь-якої складної форми.
kharkovremont
sautfoto

Варіанти монтажу

Існує кілька варіантів, як можна застосувати гипсокартон в обробці або пристрої стін і перегородок. Можна просто наклеїти гипсокартонні аркуші або гіпсові комбіновані панелі (утримуючі ізоляційний прошарок) на базову стінку. Другий варіант - облицювати цегельні, бетонні й інші стіни із застосуванням металевого профілю. Третій варіант - улаштувати перегородку повністю з гипсокартона. У більшості випадків буде потрібно створювати металевий, або профільний, каркас із шириною 50, 75 або 100 мм. Як альтернативний каркас можна використовувати й дерев'яні бруси 60х60 см. Під напрямні профілі бажано укладати звукоізоляційні матеріали (наприклад, стрічку в 3-4 мм). Між стіною й каркасом дуже часто кладуть прошарок з мінеральної вати або скловати - як утеплювач і звукоизолятора. Профілі для гипсокартона підрозділяються на напрямні (назва UD або UW) і профілі стоечні (називають їх CD або CW) - для облицювання на металевому каркасі. Металеві профілі можна змонтувати по-різному: одинарний, подвійний каркас, або ж у подвійний каркас із внутрішнім простором для прокладання інженерних комунікацій (зазор в 60-100 мм між каркасом і стіною).

Послідовність монтажу

За допомогою трасувального шнура й інших вимірювальних приладів на підлозі визначають і окреслюють вісь майбутньої перегородки, не забуваючи про дверні прорізи. Після цього за допомогою того ж трасувального шнура й схилу вісь аналогічно переносять на стіни й стеля. І тепер можна приступати до монтажу напрямних (у цьому випадку горизонтальних) профілів.
stroyportal Тильну сторону кожного напрямного профілю потрібно обклеїти звукоізоляційною стрічкою. Після цього, обклеєні й підсушені, вони кріпляться до стелі. У місці дверного прорізу робиться розривши. Профілі кріпляться до підстави підлоги й стелі за допомогою пластмасових дюбелів із шурупами 6х40, 6х60 і 8х60 мм, крок дюбелів не повинен перевищувати 1000 мм. Профілі-Стійки (вертикальні) монтуються відразу після закріплення напрямних профілів. Монтують їх до напрямних профілів за допомогою шурупів - саморезов, порожніх заклепок або кронштейнами. До стіни вертикальні стійки прибивають дюбелями із кроком 600-1000 мм. Кінці вертикальних стійок вставляють у нижні й верхні напрямні профілі (стійка повинна ввійти в напрямну на стелі мінімум на 20 мм). Крок між вертикальними осями в каркасі, що вийшов, повинен бути близько 600 мм.

Обшивання каркаса

Гипсокартонні аркуші нарізають на рівній поверхні спеціальним різаком, заварювати або електролобзиком відповідно до висоти перегородки. Спочатку потрібно розрізати зовнішній шар аркуша (картон) і надріжеться гіпсовий сердечник. Потім аркуш укладається на край стола, а сердечник переламується (шар картону на зворотному боці знову розрізається). крайку, Що Вийшла, обробляють рубанком. Під час розкрою аркуша потрібно враховувати, що довжина стійки повинна бути менше фактичної відстані від стельовим напрямної й профілем на підлозі приблизно на 10 мм.
diy Гипсокартонні аркуші монтуються на металевий каркас вертикально й закріплюються саморезами із кроком 250 мм, верхні й нижні крайки щільно притискаються до стелі. Кріплення починають робити від кута, по двох взаємно перпендикулярних напрямках. Зверху й знизу гіпсові панелі кріпляться до напрямних профілів на відстані 10-15 м від крайки. Всі шурупи повинні вворачиваться в гипсокартонні аркуші під прямим кутом і заходити вглиб профілю не менш чим на 10 мм, голівки саморезов також потрібно утапливать у товщу ГКЛ і зашпакльовувати. У приміщеннях з підвищеною вологістю застосовують для монтажу на стіни вологостійкі гипсокартонні аркуші й панелі, або обробляють ГКЛ додатковими гідроізоляційними складами (якщо зверху буде керамічна плитка). Якщо на шляху профілю й плити став дверний або віконним проріз, профілі фіксують на рівні його краю, а гипсокартонную рівно обрізану плиту пригвинчують по краї.
novalinia Для установки дверної коробки монтують опорні стоечні профілі, саму дверну коробку кріплять до стійок. Над прорізом монтують горизонтальну перемичку із ПН - профілю. Над дверною коробкою вдобавок установлюють проміжну стійку із ПС - профілю - на цій стійці повинен розташовуватися стик суміжних гипсокартонних аркушів. Електрична проводка пропускається через отвору в стінках стійок (так, щоб її пізніше не ушкодили шурупи). Проводка назовні виводиться через отвори обшивання - гипсокартон, які були позначені ще при раскройке матеріалу. Електромонтажні коробки, якщо перегородка з гипсокартона зроблена із двох сторін, повинні розташовуватися зі зсувом не менш 1 м.

Будет Вам Полезно
Покупка землі на муніципальних аукціонах стала нормою для Челябінська | нерухомість - п
Межкомнатние розсувні двері мають численні достоїнства. При наявності невеликих нави
«Коли нарешті-те закінчиться цей ремонт?» - це питання мучить багатьох, хто зважився на
Паркет - напольное покриття зі штучних матеріалів. Перед його укладанням, для створенн