Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Надійний у будівництві - бітум

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Надійний у будівництві - бітум

Віддавна в будівництві широко використовується бітум, що представляющий собою суміш вуглеводнів і їхніх похідних. По своєму виді й консистенції бітум нагадує смолу. Звідси й відбувається його назва - bitumen, що в перекладі з латині означає - смола. Бітуми бувають природні й штучні. У природі бітум зустрічається у вигляді битумосодержащей породи, а штучний бітум є побічним продуктом переробки нафти.

Призначення бітуму

Застосовують бітум при виготовленні всіляких будівельних матеріалів і бітумних лаків, а так само при будівництві доріг і ремонті дорожнього покриття. Такий вид бітуму називається дорожнім. У свою чергу, бітум дорожній може бути двох видів: грузлий і рідкий. У дорожнім будівництві грузлий бітум застосовується як в'язкий матеріал при виготовленні різних асфальтобетонних сумішей, а так само для попередній поверхневій обробці й просочення дорожнього покриття. Грузлі дорожні бітуми ставляться до категорії горючих речовин з температурою спалаху, що становить 368°С. Крім того бітум є шкідливим матеріалом. Гранично припустима концентрація парів вуглеводнів, виділюваних бітумом в атмосферу робочої зони не повинна перевищувати 300 мол/м3. Рідкий бітум використовуються для продовження строків дорожнього будівництва. Застосування такого бітуму обмежено сучасними вимогами екологічної безпеки й енергозбереження.

Для виробництва будівельних робіт у різних галузях господарства, а так само для гідроізоляції підземних частин будинків і споруджень використовується бітум будівельний. Поставляється бітум у вигляді брикетів по 25 кг або у вигляді барабанів вагою до 50 кг. Для здійснення гідроізоляції фундаментів, шматки бітуму розплавляють до рідкого стану й у такому виді наносять на изолируемую поверхня. При цьому застосування відкритого вогню припустимо тільки в окремих місцях, спеціально застережених правилами пожежної безпеки в будівництві. У всіх інших випадках необхідно використовувати будівельний бітум, наведений у рідкий стан за допомогою розчинників - гасу або уайт-спирита. Такий спосіб гідроізоляції найдешевший і застосовується в будівництві досить широко. Часто для гідроізоляції використовується бітум, що поставляється у вигляді мастики, готової до застосування. Така мастика являє собою бітум, що вже містить розчинники. Це більше безпечний, безвогневий спосіб нанесення гідроізоляції. Хоча такий спосіб коштує трохи дорожче, за часом він є більше вигідним. Бітум застосовують як для зовнішньої, так і для внутрішньої гідроізоляції.

Бітуми, отримані штучним шляхом при переробці нафтопродуктів, називаються бітуми нафтові. По своєму складі й властивостям. Вони практично не відрізняються від природних бітумів і використовуються в тих же цілях. За допомогою таких бітумів виконують гідроізоляцію трубопроводів і ґрунтування підстав при пристрої м'якої покрівлі. Нафтові бітуми використовуються для готування бітумних лаків, бітумних мастик, гран-чако й багатьох інших будівельних гідроізоляційних матеріалів

Для створення різних видів покрівлі використовується бітум покрівельний. Покрівельні матеріали, одержувані на основі звичайного нафтового бітуму, відрізняються найнижчою ціною, простотою монтажу й високих гідроізоляційних властивостей. Одним з найпоширеніших подібних матеріалів є руберойд. Він являє собою будівельний картон, просочений нафтовим бітумом. Такий матеріал застосовується для створення, як зовнішніх покриттів покрівлі, так і в якості внутрішнього підкладкового шару

Будет Вам Полезно
Стільниця.… Це слово чули багато хто з нас, але не все до кінця уявляють собі, що ж таке
Першою справою, про що варто задуматися при будівництві власного будинку, це його опа
Пластикові вікна міцно узвичаїлися, перевагу їм віддають практично всі й попит на них
Антисептик для дерева й ін. способи обробки прогнилого дерева. | пиломатеріали в будівн