Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2583

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6128

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Блок хаус для обшивання стін

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Блок хаус для обшивання стін

Виробництво

По правді говорячи, назва матеріалу не зовсім відповідає тому, що продається на російському ринку. На Заході в якості «блокхауза» продавці пропонують покупцям цілі блокові будинки. Тобто будинку із блоків природно там називають «блок хаус (хауз)». У нас же так повелося, що цим словом називають не будівельні блоки, не матеріал, не будинку цілком, а лише панелі для обробки стін каркасного або монолітного будинку, та й то, певний тип - той, котрий нагадує оцилиндрованний брус. Таким чином, звичний для нашого ринку блок хаус - це обшивальна дошка, у якої плоска задня сторона, опукла передня сторона (імітація колоди) і стикувальні елементи на ребрах (пази й шипи). Звичайно блок хаус виготовляють із деревини, що пройшла глибоке технічне сушіння, а вологість матеріалу при цьому знижується до 15 % і більше. Завдяки цьому стенові дерев'яні панелі блок хауса, незважаючи на те, що це всього лише дерево, менше піддані гниттю, процесам деформації (скручування, набрякання, розтріскування, усушка), а також нелегко здаються грибкам. До недоліків відносять досить низьку паропроницаемость цього обшивання, тобто нездатність випускати назовні з-під себе частки пару й крапельки води. Наприклад, якщо будинок довго стояв не опалювальним, то при його подальшої протопке, блок хаус може затримувати на собі частки пару й вологи зі стін і утворювати конденсат між стіною й собою.
ros-less Перевага блок хауса - легкість, як і іншого виду сайдинга для обшивання стін. Це властивість корисно для не занадто ґрунтовного фундаменту. Складання - теж досить просте й аналогічна укладанню вагонки й сайдинга на стіни: легке решетування фасаду, нескладні кріпильні елементи. Габарити дошки й елементи, що стикують, панелей блок хауса зараз досить добре продумуються й виробляються, сухість дошки робить її легкої. Завдяки кріпильній системі « паз-гребінь», властивої сучасним видам сайдинга й просунутим типам дерев'яної вагонки, монтаж хаус блоків досить нескладний, і невеликі по площі будинку можна спробувати облицювати самому. По суті, блок хаус являє собою добре оброблену вагонку, з усіма якостями й властивостями, властивому цьому матеріалу. Так що питання міцності, якості теплоізоляції й надійності кріплення (якщо їм обшивається каркасний будинок) потрібно розглядати разом з конкретними теплоізоляційними матеріалами й видами кріплення. Блок хаус може бути корисний тим людям, яким украй набрид вид свого, наприклад, бетонного сірого будинку. Не перестоюючи особливо нічого, можна перетворити своє житло в справжній дерев'яний зруб (або кімнати усередині оформити як у справжньому дерев'яному зрубі). З іншого боку, можна подумати й зрівняти блок хаус із іншими видами сайдинга й стеновими панелями, адже вид «під зруб» - гарний, але досить специфічний, і через кілька років такий будинок аматорам сучасності може набриднути. Тоді вже краще просто зупинитися на сайдинге.

Матеріали й параметри панелей

Більшість сьогоднішніх блоків хауса виготовляється з деревини - колод. На відміну від плоских дощок, у цього матеріалу інша лицьова сторона, тому колоди розпилюють особливим-особливій-по^-особливому - за схемою «квадрат у колі». Із внутрішньої частини «квадрата, що залишився,» згодом роблять плоскі дошки й брус, а із зовнішньої частини колоди нарізають чотири заготівлі для блок хауса. Після нарізки кожна панель надходить на верстат, де вирівнюють ширину дощок по всій довжині, на бічних сторонах вирізьблюється паз і шип, а на зворотній (виворітної) стороні - поздовжні жолобки. У підсумку одержують досить рівні, однакової довжини, з точними деталями з'єднання й кріплення стенові панелі для обшивання. Готові дошки блок хауса впаковують у термоусадочную плівку й розподіляють в упакування по 1-3 куб. м. Блок хаус роблять із різних порід деревини - листяних і хвойних. Вибір - на аматора. Наприклад, говорять, що у хвойних порід смола, що є присутнім у деревині, створює природну гідроізоляцію матеріалу, а від цього продовжується термін служби обшивання. Найчастіше використовують сосну, ялину, модрину.
prommax Модрина тверда, має високу вологостійкість і стійкістю до гниття. Через щільності волокон модринової породи й смолянистости деревини, при роботі з нею прийде використовувати дороге встаткування й строго дотримувати технології обробки. У починаючих майстрів модрина може викликати ряд труднощів. У результаті особливостей таких робіт ціна на пиломатеріали може бути споконвічно вище, ніж на інші породи. Із сосною працювати простіше, тому неї розташовують і за рівнем складності обробки, і по якості одержуваних матеріалів - на другому місці після модрини, але перед ялиною. Блок хаус із сосни виходить міцним і практичним. Особливо цінуються панелі, зроблені з окоренкової, тобто нижньої частини стовбура - без сучків. Окоренкова соснова деревина по якості й щільності нічим не уступає модрині. На зрізі виходить гарний природний малюнок. Найдешевший матеріал - це ялина. У цієї деревини досить пухка структура волокон і вона менш міцна. Ялину звичайно використовують для виробництва недорогий вузької вагонки для внутрішньої обробки. Блок хаус із її практично не роблять. Існує ще й вініловий блок хаус - такий гібрид лицювальної панелі під дерево, але виготовленої не з дерева, а із пластику. Для когось такі бруси будуть смотреться досить дивно: «дерев'яні» пластикові бруси, які зовсім-те брусами й не є. Але, як відомо, попит народжує пропозиція, і у вініловий блок хауса, що імітує оцилиндрованное колода, теж є свої шанувальники. І от чому. При якісному вініловому матеріалі розходження в кольорі й фактурі зі справжньою деревиною не так помітні. Видали такий будинок дійсно виглядає як дерев'яний брус. Але багатьох проблем, властивих будь-які деревному облицюванню, як би добре оброблена й висушена вона не була, з вініловим блок хаусом удасться уникнути: грибки, цвіль, почорніння, зміна розмірів, пожежонебезпека й т.п. Не прийде щорічно або кожні кілька років обробляти дерево захисними складами.
euromet-s У вініловий блок хауса не зустрічається тріщин, вибоїв і інших дефектів, які можна виявити на дерев'яних панелях. Вініловий блок хаус стійкий до вигоряння й зовнішнього впливу. Блок хаусом можна обробляти зовнішні й внутрішні стіни, а також експериментувати з обробкою цим матеріалом дверей і навіть будувати з нього забори. Для різних цілей випускають дошки різної ширини й довжини. Для зовнішньої обробки краще використовувати панелі перетином 46х180 мм, а усередині вибирати більше плоский матеріал, щоб стіни не «з'їдали» внутрішній простір. Часто блок хаус застосовують в оформленні відкритих і закритих веранд, альтанок, літніх будиночків, лазень і саун. Популярні габарити панелей для внутрішньої обробки - блок хаус із перетином 3,7х14,4 см і 2,1х 9,1 см. Для порівняно невеликого будиночка ширина зовнішніх стінних панелей може бути 9,1 см. Іноді із блок-хауса вирішують обладнати навіть забір. Тоді для нього беруться широкі панелі - 14,5 см (монтувати можна й вертикально, і горизонтально). У вертикальному положенні тонкий блок хаус можна спробувати прикріпити на двері. При горизонтальному кріпленні панелей монтаж виконується гребенем нагору. У цьому випадку в пази між панелями не буде попадати волога від дощу й накопичуватися там. Звичайно намагаються підібрати довжину панелі під довжину стіни, якщо ж цього розміру не досить, дошки монтують у шаховому порядку, щоб не допустити утворення однієї вертикальної лінії стику. Місця, де будуть з'єднані дошки, виявляться не так помітні, і ілюзія створення будинку із цільної колоди продовжити створюватися

Ціни

Ціни на блок хаус, як і у випадку вінілового сайдинга або вагонки, можуть бути від «економ» до класу «люкс» - різними. Залежить від виробника, якості й точності кріплень, рівня обробки деревини й самого матеріалу. Стандартний блок хаус, виготовлений із хвойних порід, різної ширини - до 6 метрів у довжину буде коштувати порядку 280-790 руб./кв. м. Дуже часто блок хаус продають упакуваннями по шести дощок, що залежно від довжини й ширини панелей може коштувати 9000- 50 000 руб./куб. м. Один куб. м. блок хауса (шириною 96 мм) покриває в середньому 42, 6 кв. м. Один куб. м. широкий блок хауса в 143 мм покриє 37 кв. м. Вартість вініловий блок хауса - трохи дорожче дерев'яного. І коливається від 660 до 925 руб./кв. м. Таким чином, вартість обробки стін будинку загальною площею, наприклад, 100 кв. м. обійдеться приблизно в 66000 - 92000 руб.

Будет Вам Полезно
Паркетна дошка - традиційне напольное покриття, що вже давно завоювало популярність в
Даже если вы купите самый модный паркет, но – увы – опыт подсказывает, что без правиль
Редко какая семья обходится без того, чтобы «пройти» осенью мимо процесса под названи
Завдяки швидкому розвитку будівельної сфери на сьогоднішній день наявність проблеми