Новые Советы

2727

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2548

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6046

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2904

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як вибрати правильний лак для покриття дерев'яної підлоги й меблів

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як вибрати правильний лак для покриття дерев'яної підлоги й меблів

Якими бувають лаки

Лаки - це більша група матеріалів, які всі являють собою розчини плівкоутворювальних речовин - у воді або органічних розчинниках. Головне завдання будь-якого лаку - захистити за допомогою своєї твердої плівки - прозора або кольоровий - поверхня, що вони покривають. Крім цього дуже важливою функцією лаку є зберегти й підкреслити структуру й красу офарблюється поверхности, щоМ (особливо коштовних порід деревини). Звичайно лаки наносяться в якості останнього обов'язкового шару в багатошаровому покритті, як це роблять, наприклад, при укладанні нового паркету або циклюванню старого паркету. Лак підвищить експлуатаційні властивості будь-якої поверхні. Вибрати лак - важливе завдання. Потрібно вибрати якісний лак, прикинути, наскільки на нього будуть впливати ультрафіолетові промені, мікроорганізми, вологість і інші фактори. Залежно від інтенсивності впливу того або іншого фактора, лак може завчасно розтріснутися, отшелушиться, втратити зовнішній вигляд, нарешті, перестати захищати деревину. Тому важливо враховувати склад усіляких лаків (алкидний, епоксидний, поліуретановий, масляний, акриловий, нітролак) і вибрати той, що підійде для конкретних цілей найкраще.

Групи лаків

Всі лаки, щоб легше було в них розбиратися, часто розділяють на групи по місцю їхнього застосування. Так виділяють паркетні лаки - для напольних покриттів (паркет, ламинат, дошка), лаки для декоративної обробки (усілякі вироби з дерева), меблеві лаки і невелика група човнових лаків. Паркетні лаки - сама численна група, тому що затребувані найбільше.
stroymart Фаворитами в групі паркетних лаків є однокомпонентні алкідно-поліуретанові або акрило-поліуретанові лаки (про їх докладніше ледве далі). Хоча багатьма з паркетних лаків можна покривати двері, меблі й інші дерев'яні вироби. Лаками декоративної обробки можна обробляти виробу, як у приміщенні, так і на вулиці. І вони мають дуже широкий спектр застосування. Меблеві лаки, як і паркетні, хоча в першу чергу й призначені для обробки меблів і підкреслення структури деревини меблів, здатні захистити своєю плівкою й двері, і підлоги, тобто розподіл теж умовно. Човнові лаки створювалися спеціально для плавучих дерев'яних засобів, і цю продукцію відрізняє особлива стійкість до перепадів температур, підвищеної вологості, впливу агресивних середовищ. Човновими лаками можна обробляти всі вироби, які піддаються аналогічним впливам: наприклад, меблі в саду або зовнішню поверхню дерев'яних стін. Лаки можуть також вибирати по ступені блиску (якості відбиття), що він у підсумку потім видає. Розрізняють лаки високоглянцеві (дуже блискучі), глянсові, напівглянсові, напівматові, матові.
reguide Ступінь блиску глянсових лаків становить 80-90 % (тобто підлога буде блищати й відбивати майже як дзеркало ), напівглянсових - 40-50%, напівматових 10-15 % (лак буде відбивати тільки невелика кількість світла від підлоги, інше поглинати).

Склад лаків

Самим ґрунтовним розподілом лаків уважається поділ їхньому поставу. Розглянемо самі основні лаки, якості й сфери їхнього застосування. Почнемо з алкидних лаків. Алкидні лаки - найпоширеніші в побуті. Їх роблять на основі алкидних смол і органічних розчинників. Застосовують цей вид покриття, як для внутрішньої (частіше), так і зовнішньої обробки (рідше). Алкидні лаки досить міцні, стійкі й добре переносять впливу вологи й майже безбарвні. Досить більшим їхнім недоліком уважається період їхнього висихання - цілих 72 години. Щоб якось скоротити цей час виробники алкидних лаків додають до його складу спеціальні отвердители, які можуть скоротити період висихання до 24 годин. Звичайно алкидні лаки наносять на поверхню за допомогою пневматичного розпилювача (ручного пістолета) або автоматичним краскораспилителем, іноді наносять валиком.
bosch-do-it Близьким до алкидним лаків, але альтернативним варіантів є використання алкідно-уретанових лаків. До розчинів алкидним смол додають ще й уретанові групи, виходять алкідно-уретанові лаки, або уралкидні лаки. Ці лаки висихають швидше алкидних (за 6-12 годин) і володіють значно більше високою зносостійкістю. Компонентами масляних лаків є рослинні масла, смоли природного й рослинного походження й органічні розчинники. Масляні лаки застосовують для первинного покриття поверхонь із дерева. Після свого висихання на деревині лак залишає тверду прозору плівку, і колір цієї плівки залежно від компонентів лаку може бути і ясно-жовтим, і темно-коричневим - такий от діапазон. Тобто ці лаки здатні надавати текстурі деревини додаткове фарбування під потрібний колір.
mav. by Масляні лаки можуть висихати від декількох годин до декількох доби (залежить від атмосферних умов). Масляні лаки - не такі атмосферостійкі, як алкидні. Тому їх застосовують усередині приміщення. Наприклад, щоб додати блиск зношеним покриттям дерев'яних підлог. Всі масляні лаки можна розділити по жирності - залежно від змісту масла. Самі жирні - 65-80% масла, середньої жирності - 55-60% масла, худі - 30-50 % масла. Жирні лаки роблять покриття більше еластичним, добре захищають його від механічних ушкоджень і надають покриттю деякі електроізоляційні властивості. Цими лаками можна покривати дерево, метали (захистять від корозії). У худих масляних лаків захисної функції практично немає - їх застосовують у декоративних цілях, вони надають виробу блискучий вид. Нітролаки (інша назва нитроцеллюлозні лаки) - ще один вид лаків, застосовуваних у внутрішніх опоряджувальних роботах. З хімічної точки зору вони являють собою розчини лакового коллоксилина, смол і пластифікаторів у суміші летучих органічних розчинників. У нітролаків є як переваги, так і недоліки. Серед переваг: сохнуть усього кілька годин, дуже добре зчіплюються з поверхнею й повністю заповнюють пори деревини, зручні для шліфування й обробки, мають досить високу міцність, деякі містять у собі алкидні смоли, що підвищує їх влагоустойчивость. Взагалі властивості цього лаку багато в чому регулюються смолами-добавками (алкидними, аминоформальдегидними й ін.)
Серед головних більших недоліків нітролаку - шкідливість для здоров'я людини, тому що готовлять їх на основі токсичних розчинників. Тому якщо вибір все-таки впав на нітролак, працювати з ним треба тільки в респіраторі. На поверхні нітролаки утворять прозорі, безбарвні, швидковисихаючі плівки. Найчастіше їх використовують для лакировки виробів з дерева. Рідше - з металу (як останній шар у багатошаровій лакофарбовій композиції). Акрилові лаки - лаки на водній основі - уважають одними із самих екологічно чистих (не містять органічних розчинників), пожаробезопасних і нешкідливих, а тому застосовують їх скрізь. Через те, що основа - вода, переважно використовують в внутрішніх опоряджувальних роботах. В акрилових лаків високі показники міцності й еластичності, вони здатні зберігати за деревиною її первісний колір і природна фактура (не затемнюють деревину). Акрилові лаки залежні від мікроклімату приміщень. Акрилові лаки сохнуть швидше, ніж алкидні (зручно для межслойной сушіння). Але для того, щоб на поверхні остаточно сформувалася повна плівка, потрібно 10 -14 доби. Переваги акрилових лаків: виходить кристально-прозорий, без жовтизни відтінок; практично не пахнуть і водостійкі; гарні експлуатаційні показники; випускають із різним блиском - глянсовим, напівглянсовим, напівматовим блиском - є вибір. Водні акрилові лаки підходять для приміщень із невисокою прохідністю, де не буде часто вироблятися вологе збирання (спальні, кімнати, кабінети, дитячі й т.п.). Епоксидні лаки можна віднести, скоріше, до категорії швидковисихаючих - до 12 годин. Завдяки своєї високої водонепроникності, міцності, стійкості до механічних і хімічних впливів, епоксидні лаки використовують для роботи, як будинку, так і на вулиці.
mebel-f. vzh Лакові епоксидні плівки добре зчіплюються з поверхнею матеріалів. У побуті найчастіше використовують для готування шпаклівок, склеювання, виготовлення сувенірів і т.п. Одними із самих популярних разом з акриловими є поліуретанові лаки. Вони відрізняються від інших лаків високою міцністю, стійкістю до стирань, механічним і хімічним впливам. Поліуретановими лаками можна покрити практично весь будинок - від паркету, до музичного інструмента, сфера їхнього застосування дуже широка. Варто відзначити, що більшість паркетних підлог, які представляють художню й матеріальну цінність (у музеях, палацах, галереях, концертних залах і т.п.) покрито саме поліуретановим лаком. Але щоб досягти бажаного естетического й практичного ефекту, при роботі з таким лаком потрібно чітко випливати інструкції й не забувати про всі необхідні ґрунтовки. Шліфування й додаткові шари на паркеті або виробі. Виробники особливо виділяють сьогодні групу поліуретанових лаків на водній основі. У них сполучаються корисні якості акрилових лаків (екологичность) і поліуретанових (міцність на стирання). Основою для спиртових лаків служить спирт. У ньому розчиняють природні смоли-шелаки й сандараки. Завдяки великій швидкості випару спирту й малої швидкості розчинення смол, на поверхню можна наносити велика кількість шарів без руйнування попередніх. Покриття зі спиртових лаків виходить механічно міцне, з гарною адгезією до різних поверхонь, високим блиском. Ці покриття добре поліруються, але вважається, що в них низька водостійкість. Поліефірні лаки кожний з нас міг бачити в житті на полірованих меблях. Поліефірні лаки - це багатокомпонентний матеріал і при їхньому нанесенні потрібна особлива точність. Покриті цим лаком поверхні мають характерну тверду плівку великої товщини. Плівки стійки до впливу реагентів і води. Але основі поліефірних лаків випускають високоякісні шпаклівки для автомобілів

Будет Вам Полезно
Ближе к природе Многие люди засидевшись в городе, пытаются на выходные вырваться на п
Хотілося б відразу відзначити, що прогрів приміщення традиційним опаленням, тобто за д
Если дачный поселок строили с умом, то его обязательно сопроводили минимальным инжене
Ті люди, які хоч раз у житті займалися зняттям старих шпалер зі стін, знають, як часом д