Новые Советы

2727

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2548

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6046

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2904

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Чим утеплити лазню

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Чим утеплити лазню

Почнемо з того, що далеко не всі утеплювачі схожі на звичайний пух, вату або мохи. Не відразу й визначиш, що це вони. Утеплювачі можуть перебувати в різному агрегатному стані. Вони можуть бути «засипаннями» - ці теплоізоляційні матеріали являють собою гранули різної щільності й розмірів, які одержали в результаті вспенивания якої-небудь речовини. Утеплювач із «блоків» - легені цеглинки спіненого матеріалу (наприклад, піноскло). Утеплювач «вата» - коли він являє собою аморфні распушенні волокна (мінеральні або на основі скла).
uteplitel. nov Утеплювач у формі рулонів - являє собою тонкий простеганний шар вати, схожий на тканину. Мати від рулонів не сильно відрізняються по конструкції- це простеганная в кілька шарів вата, іноді неї пришивають до основи із синтетичного матеріалу. Утеплювач у вигляді плит - ті ж шари вати, але не простеганной і не скрученої, а скріпленої шарами просоченням з органічного матеріалу, що клеїть, і сформованої потім у вигляді плит потрібного розміру. Особняком серед утеплювачів коштує фольга (яка головним чином працює, як відбивач тепла) - тонка плівка з металевим напилюванням. Продаються також утеплювачі «рідини» - суспензії зі спінених гранул у суміші полімерів, після висихання такого утеплювача на поверхні залишається еластичне полімерне покриття. Не всіма із цих утеплювачів можна обладнати лазню. Головними вимогами до утеплювачів для лазні й сауни залишається стійкість до високих температур, по можливості не горючість і нетоксичність, не гигроскопичность (коли утеплювач не усмоктує в себе всю вологу, як губка, а здатний їй протистояти). У сучасних матеріалів виділяють також здатність довго не деформуватися (не звалюватися, не скачуватися й т.п.), не піддаватися нападкам гризунів, цвілі, грибків, але в той же час бути екологічно чистими. От основні правила для лазневих утеплювачів. Розглянемо тепер утеплювачі для лазні з погляду їхнього походження (органічні, хімічні, мінеральні) і зразкової вартості

На основі натуральних волокон

Лазні в росіян селеньях з'явилися задовго до новомодних віянь, утеплювачів і пароизоляторов. Самими доступними матеріалами, щоб утеплити російську лазеньку, для мужика були природні багатства: мохи, вовняна повсть, лляне клоччя, конопельне прядиво. Вони можуть застосовуватися для утеплення й конопатки лазні й сьогодні. Найбільша перевага цих утеплювачів - вони екологічно чисті, легко ущільнюються, але не перекривають кисень приміщенню - забезпечують гарний повітрообмін. Сьогодні можна знайти людей, які утеплюють і конопатять лазню за допомогою будівельних червоних мохів (абсолютно не підданий гниттю). Довжина волокон мохів 15-30 см. Також у якості межвенцового утеплювача використовують мохи сфагнум і мохи кукушкин льон. Ці мохи містять у собі бактерицидні речовини, які перешкоджають гниттю. Частина тому їх домішують до клоччя й льоноволокна. Мішок будівельних мохів (40 л) коштує порядку 300 руб. Але в цих натуральних матеріалів є й недоліки. Їх може ушкодити моль, роздзьобати або потягти на будівлю гнізд птаха, вони швидко пересихают у процесі укладання, а процес утеплення ними забирає довгий час. Іноді відвологлі мохи все-таки загниває й може ушкодити гнилизною сам зруб. Якщо натуральні речовини просочують хімією (для їх більшої зашиті), обробка погано впливає на здоров'я людей. Сьогодні популярні матеріали, які менш піддані гниттю й поразці міллю, але теж на основі екологічно чистих продуктів (льон і джут). Джут - утеплювач, стійкий до гнитті. Джутове клоччя використовують для межвенцового утеплення й конопатки лазні.
winterhouse Для утеплення межвенцового простору (лазні у вигляді зрубів) використовують кілька матеріалів, схожих по властивостях: льноватин, льноджутовий повсть і джутова повсть. Ці матеріали щільні, забезпечують надійне ущільнення, їх зручно різати на смужки потрібного розміру, вони еластичні й добре закривають межвенцовий шов. За вартістю досить доступні. Наприклад, рулон льноватина шириною 160 см, довжиною 20 м 520- 750 руб. . Джутове полотно 10 см, довжиною 20 м - порядку 100 руб. Деякі види межвенцових утеплювачів із джуту досить тверді й ламання. Недоліки ці компенсують, додаючи в полотна волокна льна. Утеплення лазні межвенцовими утеплювачами роблять ще під час складання зрубу. Волокнисті матеріали укладають між колодами. Зазори й пази конопатять уже після того, як був закінчений дах. Найбільший ефект теплоізоляції виходить, якщо лазня конопатиться із зовнішньої й внутрішньої сторони. Повторна конопатка лазні виробляється через рік, після її будівлі, коли з'являться перші зазори через усушку деревини

Органічні утеплювачі

Теплоізоляційні матеріали на основі органічної сировини роблять із торфу, очерету, відходів деревообробки, древесноволокнистих і древесно-стружечних плит, торф'яних і очеретяних плит. До цієї групи матеріалів відносять також кострамит, арболит, фибролит і ін. Багато хто із цих матеріалів обробляють устатковуваннями складами. Але імовірність загоряння однаково зберігається. Так що краще використовувати такі органічні утеплювачі для внутрішнього облицювання передбанника й роздягальні. У саму парильню їх краще не пускати через легку займистість і гигроскопичности. Теплоізоляція з комишитових і фібролітових плит гарна тільки в регіонах з відносно теплими зимами – до -17 °С. Хоча ці плити мають досить гарні теплоізоляційні властивості. Стіна з утеплювачем з 10 см-го шару камишита дорівнює по своїх властивостях стіні із суцільною цегельною кладкою в 50 см. Якщо камишит ще й обробити вогнестійким матеріалом і надійно захистити від вологи, вогонь і зараження грибком йому не небезпечні. Кубічний метр арболита, у якому втримується 33 блоку (50х20х30 см) коштує порядку 4 тис. руб.

Мінеральні утеплювачі для лазні

Мінеральні теплоізоляційні матеріали вважаються більше довговічними, не бояться вологи, не гниють, вогнестійкі й не цікаві гризунам. В основному такі матеріали представлені матами й м'якими плитами з мінеральної вати. Уважається, що чи ледве не 80 % всіх теплоізоляційних матеріалів, які найпоширеніші в будівництві, доводиться на частку різних мінеральних ват. Мінеральна вата являє собою тонкі й гнучкі волокна, які одержують при охолодженні роздробленого в краплі й витягнутий мінеральний розплав. Залежно від того, що є сировиною, вата буває жужільної й кам'яної. Кам'яну вату готовлять із відходів гірських порід (діабаз, базальт, вапняк, доломить). Жужільна вата виходить зі шлаків чорної й кольорової металургії. Для утеплення будинків, лазень і довгої служби утеплювачів бажано брати кам'яну вату (тобто мінеральну вату високої якості). Інша назва кам'яної вати - базальтова вата. Основна позитивна властивість мінеральної вати - це її негорючість (більше того, їх застосовують як протипожежна ізоляція), високі теплоизолирующие здатності. Вона не усмоктує в себе вологу, не піддана зараженню різними грибками, досить екологична. Мати або плити з мінеральної вати легко монтувати. У процесі експлуатації мінеральна вата не деформується й в основному зберігає свої первісні геометричні розміри. Вартість одного мата або плити мінеральної вати (розмір більше 1 м у довжину й 0,7 м завширшки) коштує 500-1000 руб. і вище (залежить від розмірів і товщини матеріалу)
Скловата - ще один теплоізоляційний матеріал. За технологією одержання дуже схожа з мінеральною ватою. Скловату роблять із відходів скляної промисловості. По властивостях ця вата відрізняється від мінеральної – волокна набагато длиннее й толще. Завдяки цьому виробу зі скловати мають підвищену пружність і міцністю. Зате температуростойкость у скляної вати нижче – до 450 °C, що, втім, не заважає їй бути гарним теплоизолятором. Скловата продається в рулонах. Вартість одного рулону (10-14 м) 400-900 руб.

Пластмасові утеплювачі

Випускають і теплоізоляційні матеріали на основі пластмас, усього три групи: ніздрюваті й пінисті (пінопласти), пористі (поропласти), стільникові (стільникопласти). Всі ці матеріали мають низьку об'ємну масу, високі теплоізоляційні властивості. Непохитно переносять вплив вологи. Найбільше часто в утепленні лазні використовують пенополистирол, пінополіуретан і інші. У пенополистирола дуже низька теплопровідність і щільність, зате міцність більша. Його можна застосовувати в каркасі навіть як конструктивний елемент, здатного нести навантаження протягом довгого часу. Одна плита пенополистирола довжиною 2м і шириною 1 м, різної товщини коштує порядку 1150-3000 руб.. Піноскло - теж цікавий матеріал, що володіє комплексом коштовних для теплої лазні якостей. У нього дуже високий ступінь міцності, він водостійкий, не горючий, поглинає звуки, його легко обробляти різальними інструмент. Вартість піноскла (продається в блоках) за 1 куб. м. становить порядку 6500-9850 руб.

Будет Вам Полезно
Тому що сьогодні звичні паливні ресурси постійно зростають у ціні, є гостра необхідніс
У силу розвитку сучасних технологій і загального прогресу в найближчому майбутньому н
Офіс сучасної фірми є складним багатофункціональним приміщенням. Тому, в Сьогодення ч
Любою людин прагне до життя в умовах комфорту, із цією метою й досить часто зовсім безк