Новые Советы

2772

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Сполучення кухні з кімнатою

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Сполучення кухні з кімнатою

Можливість сполучення кухні з кімнатою (вітальні, їдальні) залежить від проекту будинку, поверховості, старості стін і матеріалу з якого вони зроблені. В цегельних будинках плити перекриттів короткими кінцями опираються на поздовжні (як правило) несучі стіни й на одну капітальну стіну усередині квартири. Всі інші перегородки у квартирі виконані із цегли або гипсоблока і їх можна ламати. Але, на жаль, у проектах типових цегельних будинків вітальня й кухня найчастіше розділені цією самою капітальною стіною, що ламати не можна. Можливо, власникові дозволять зробити часткові прорізи в капітальній стіні, але прийде розвантажувати конструкції, що дуже дорого. У кожному разі - потрібна порада архітекторів і варіанти, що можна зробити. В панельних будинках всі стіни, які перебувають у квартирі, є несушими, а зносити бетонні стіни не можна. Можна прорубувати нові невеликі прорізи або частково зносити стіни, але з більшими витратами на проектні розрахунки й значне посилення конструкцій. Але зустрічаються й панельні будинки, де не всі перегородки у квартирі виконані із залізобетонних панелей, а з тієї ж цегли, гипсоблока (не несучі перегородки). У цьому випадку знести стіну між кухнею й кімнатою виявиться простіше. Але потрібно точно знати свої стіни і їхня сутність. В блоковому будинку стіна складається з декількох елементів - дрібних блоків. Несуча конструкція блокових будинків дозволяє мешканцям робити різні перепланування. Можливий знос перегородок, зміна розміру ванни й туалетів, розширення віконного або дверного прорізів. Об'єднання кухні й кімнати в блоковому будинку, як правило, можливо.
sibstroy. info Всупереч розхожій думці, що існують типові варіанти перепланування квартири для типових будинків у наших містах і готові приклади, як можна знести стіну між кімнатою й кухнею, - таких варіантів не існує. Про це говорять і проектувальники, і ті, хто допомагає погоджувати проекти в житлових конторах, і самі служби БТИ, що видають дозволи на перепланування. Незважаючи на те, що всі наші будинки здаються схожими, вони несхожі. В одній квартирі головною опорою для перекриттів може бути несуча колона, в іншій - жодна внутрішня стіна не може бути зруйнована, у третій квартирі все изначально будувалося для індивідуального планування й квартири здавалися в експлуатацію - просто як студії, по яких гуляє вітер і архітектурна думка хазяїна.
fundsolio

Варіанти сполучення простору

Всі варіанти сполучення кухні й кімнати можна умовно розділити на два види: коли стіна вбирається повністю і залишається одна більша кімната або квартира-студія взагалі без перегородок.
nashkiev
nashkiev У стіні вирубується досить великий проріз для дверей, арки, розсувних дверей або панелей, але залишається частина колишньої стіни.
alta-d
gipsikarton Рідше (якщо конструкція будинку й стін не допускає повноцінного великого проходу) у перегородці між кімнатою й кухнею вирубується якась частина стіни (вікно), але кімнати залишаються при цьому окремими (прямо не сполученими). У прорізі влаштовують вікно у вітальню, і це вікно може бути функціональною сполучною ланкою (наприклад, бути прорізом, у якому встановлюють стіл або барную стійку, доступну для обох кімнат).
ivd

Як розмежувати

Якщо перегородку вдалося зібрати й кухню сполучити з кімнатою, слідом за цим встає питання - а що з усім цим простором робити? Звичайно люди залишають поділи на зони, як було й колись, тільки без стіни. Переступивши тепер невидиму «рису» (місце стінки), можна потрапити в кімнату, а потім назад у кухню. Функцію цієї розділової смуги можуть виконувати багато предметів меблів і інтер'єра. Кухня, піднята на подіум, і відділена від кімнати сходами (або навпаки). Різного рівня навісні стелі, колони, що виступають конструкції стін. Можна використовувати «півострівний» варіант планування кухні і як границя двох зон - кухні й обідньої частини - використовувати барную стійку, стільницю (у якій з однієї сторони вмонтовані раковина, кухонні ящики, а інша сторона є обіднім столом).
idearemont Часто найпростіший варіант розмежувати колишню кухню й кімнату - поклеить різні по кольорі шпалери, покласти разнофактурний підлога (плитка + ламинат, полові дошки + килим), поставити різну по колірній гамі меблі (чорно-біла кухня + яскравий кольоровий гарнітур м'яких меблів), сполучити різного матеріалу меблі (стекли + дерево). Окремо (якщо в кухні й кімнати залишилися свої вікна) оформляють кожне вікно й розставляють світлові акценти (крапкові, численні й локальні освітлювальні прилади в зоні кухні) і одна більша люстра над кімнатою й природне висвітлення з вікна

Перегородки видозмінюються, але залишаються

alta-d Багато з людей люблять варіанти, коли все визуально можна повернути на свої місця. Коли кухня говорить кімнаті - «хочу - буду з тобою, а хочу - не буду». Для цього в прорубаних аркових прорізах монтують кріплення для напівпрозорих пластикових панелей і розсувних дверей. Або купують пересувні ширми на коліщатах. Стіни начебто б і ні, але перешкоду завжди створити можна. Це зручно для родин з малюками. Для тих, хто все-таки іноді любить відгородитися. А також для тих, хто переживає про неприємні заходи й часточки бруду й жирних крапель, що летять із кухні. І під час готування бенкету, чаду й диму на кухні - не ладь відновити бар'єр. Як згадувалося раніше, існують такі дизайнерські рішення, як загальне вікно - коли повноцінний прохід прорубати по планувальних міркуваннях не можна, а з'єднати два приміщення, хоч зрительно, дуже хочеться. Із цього виходять теж цікаві варіанти

Справи законні й проектні

Для того, щоб нормально провести перепланування, хазяям житла потрібно спочатку одержати в житловій інспекції "Дозвіл на перебудову приміщень і виробництво пов'язаних з ним ремонтно-будівельних робіт у житловому будинку". Цей дозвіл може бути отримано тільки після проходження багатьох інстанцій і підписання паперів (СЕС, МНС, газова інспекція, житлові контори), і головне - розробки й твердженні проекту (або ескізу). Проект або ескіз перепланування одержують в організаціях або фірмах, що займаються проектуванням (вартість проекту біля 10 тис. руб. Строк твердження проекту 1-6 місяців, ціна твердження проектної документації 8 - 40 тис. руб.). А те, що саме потрібно для перепланування - ескіз або проект - залежить від складності робіт і важливості перекриттів, у які збираються вторгатися (стіна несуча чи ні, повністю забирати або вирубати лише невеликий проріз, є чи в цій стіні комунікації й т.п.). Перепланування можна узаконити й уже після того, як вона була зроблена. Але тут їсти ризик одержати несхвалення за найменшу невідповідність нормативам. Штраф може скласти від 1,5-2х тис. руб. Але самий образливе - інспектори Деза можуть змусити повернути все в первісний вид. Наприклад, не можна влаштовувати прорізи близько від зовнішньої стіни будинку (ближче чим 0,5-1 м), а також експериментувати над шахтами й робити менше перетину каналів будинкової вентиляції Цікава деталь - право забирати або змінювати перегородку залежить не тільки від типу й серії будинку, строку його служби, поверховості й проч. Важливо, скільки людей у будинку, а особливо по вашім стояку, уже зробили подібні прорізи в перегородках або зібрали стіни до вас. Якщо таких інженерів і прорізів у конструкції будинку нагромадилося вже занадто багато й виникнення «порожнечі» або ще одного прорізу в перегородці саме у вашій квартирі загрожує перетворитися в останній день Помпеи для всієї многоетажки, то повний знос або великий проріз у стіні можуть заборонити. У БТИ повинен перебувати список всіх існуючих у конкретному будинку прорізів (старих і новостворених), нанесених на план (якщо сподіватися, що всі будівельники в будинку виявилися добропорядними перепланувальниками й не умолчали про своїй «порожнечі» перед житловою конторою).

Плюси й мінуси сполучення кухні й кімнати

Прихильники сполучення кухні й кімнати бачать величенні плюси у тім, що простір збільшується, стає просторіше ( вивільняється до 25% корисної площі актуально для малогабаритних квартир у будинках типу «хрущевок»). З'являється набагато більше можливостей для експерименту з меблями, дизайном, формами малої домашньої архітектури (сходи, арки, прорізи, разноуровневость і т.п.). Многим дуже подобається готовити на кухні й спілкуватися із друзями, стежити за малолітніми малюками, перебуваючи в одному великому приміщенні. Квартира-Студія (або її елементи) багато в чому вважається варіантом для прогресивно мислячих і творчих людей.
poremontu Серед мінусів (які не заперечують навіть прихильники сполучення) - заходи з кухні можуть витати по всій квартирі й затримуватися в житло надовго. Тут може врятувати потужна витяжка (на всіх форумах люди повторюють, що без потужної витяжки сполучення кухні з кімнатою - це повна труба), а також рухливі перегородки й розсувні двері. Крім цього, незручність може бути від того, що людині ніде «сховатися», усамітнитися, побить одному й у сполученій кімнаті він повинен бути завжди в усіх на очах. Тому перегородку настійно не радять забирати родинам, які живуть в однокімнатній квартирі (або навіть 2-х кімнатної). І родинам, які мають у своєму складі багато разновозрастних членів родини: бабуся, малолітній онук, дочка тинейджер, батько-філософ і хлібосольна мама, що любить зазивати в будинок юрби гостей. В одній кухні - вітальні, навіть зонированной і розмежованої на незалежні кути вони можуть не ужиться.
Хоча за переплануванням - вихід для багатьох. Варіанти перепланування можуть бути красивейшие й дуже живі. Так що, тих, хто любить експериментувати, можна підтримати й побажати їм удалого зносу стіни!

Будет Вам Полезно
Не секрет, що серед різних видів будівельних матеріалів пазогребневие плити посідають
Термопанели із клінкерною плиткою для дерев'яного будинку - це одне з найбільш значими
Одним із кращих рішень при виборі напольного покриття в силу своєї натуральності є пар
Для комфорту й здорової атмосфери в будинку, дуже важлива добре налагоджена система ве