Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6137

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2939

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Пристрій фундаменту

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Пристрій фундаменту

Підготовка ділянки

Отже, будівельний матеріал розташувався неподалік. Камінь, цегла, пісок, асбоцементні аркуші, труби лежать на відкритих площадках. Пиломатеріали, столярні вироби, утеплювач цемент зберігаються під навісом. Саме пора починати будівництво. Залишений на наступний сезон недобудуй загрожує хазяїнові деформацією фундаменту. Фундаменти, зведені в пучинистих ґрунтах і залишені без стін, даху й перекриттів (тобто сили ваги, на яку вони розраховані) піддадуться атаці пучинистих ґрунтів і, швидше за все, можуть деформуватися. Про цю проблему докладніше можна прочитати в статті про те, як вибирати фундамент залежно від того, який на ділянці тип ґрунту. Пристрій фундаменту будинку починається з розбивки плану майбутньої будови. По зовнішньому периметрі, в 1-1,5 метрах від краю майбутньої траншеї (або котловану) у створі разбивочних осей забивають стовпчики - дерев'яні або обрізки металевих труб. Для збереження всіх вимірів замість кілочків рекомендують установлювати обноску. До стовпчиків зверху прибивається стругана дошка. У дошці роблять надпили й забивають цвяхи для натягування шнура. Дошки позначають зовнішній контур будинку. Між протилежними дошками обноски натягають шнури. Натягнуті шнури будуть позначати внутрішні й зовнішні контури траншеї.
postroim-dom Визначають контури самої траншеї і котловану. Залежно від того, який тип ґрунту на ділянці, крутість укосу траншеї буде відрізнятися. У щільних ґрунтах (глина, суглинок) вона може бути абсолютно вертикальної. В інших випадках може мати значний ухил. Ширина траншеї по верху від цього теж збільшується. Контури траншеї визначають, починаючи з одного з кутів, перпендикулярно відкладаючи необхідні відстані плану. Для цих цілей часто використовують так званий «єгипетський трикутник» - прямокутний трикутник, збитий з рейок, катети якого рівні 3 і 4 м, а гіпотенуза 5 м.
stroytransm Для того щоб уберегти будівельний майданчик від затоплення водою під час дощу, з верхньої сторони ділянки влаштовують водовідвідну канаву. Якщо в траншею все-таки потрапила вода, перед укладанням фундаменту її й розріджений ґрунт обов'язково видаляють Технологія проведення грабарств, і те, що саме потрібно буде зробити для фундаменту, залежить від типу фундаменту, складу ґрунту й рівня ґрунтових вод

Пристрій стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент являє собою дійсно стрічку - залізобетонну смугу, що йде по периметрі всього будинку. Цю стрічку закладають під всі зовнішні й внутрішні стіни. Технологія пристрою стрічкового фундаменту досить проста, хоча матеріалу, праці й засобів витрачається при цьому досить багато. Стрічкові фундаменти зводять для будинків з бетонними, кам'яними, цегельними стінами, важкими перекриттями. А так само тоді, коли в будинку планується підвал або гараж у цокольному поверсі. По суті, стрічковий фундамент являє собою систему товстих стін, які йдуть у товщу землі. Закладають його на 20 см нижче рівня промерзання ґрунту, але не нижче 50-70 см від поверхні землі. Траншеї риють, не забуваючи про припустиму крутість укосів у конкретному ґрунті. Якщо потрібно - споруджують тимчасове кріплення земляних стін дошками.
coveringfloor Товщина стрічкового фундаменту залежить від матеріалу, з якого він зроблений: від 100 мм - залізобетон, 250 мм - бетон, 300 мм - кладка з буту-плитняку, 350 мм - бутобетон, 500 мм - кладка із природного каменю. Над поверхнею землі бетон або інший обраний матеріал укладають в опалубку до необхідної висоти, вирівнюють розчином і влаштовують гідроізоляцію. Найчастіше верхня частина стрічкового фундаменту служить цоколем майбутнього будинку. Для захисту фундаменту й цоколя від води (опади, паводки) по периметрі фундаменту влаштовують вимощення. Її роблять із бетону або асфальту, ширина вимощення при цьому повинна бути не менш 600 мм, а виносити далі карниза потрібно на 150-200 мм.

Пристрій стовпчастого фундаменту

Для стовпчастого фундаменту виривають круглі ями з вертикальними стінами. Навіть якщо рівень ґрунтових вод високий, вони стійкі до обвалень. Стовпчасті фундаменти застосовуються при будівництві будинків з дерев'яними, каркасно-щитовими, іншими легенями по вазі стінами. Технологія зведення: у ґрунті буриться шпара потрібної глибини, у неї встановлюється арматури, у конструкцію заливається цемент. Іноді по верху стовпів закріплюють ще армовану стрічку-ростверк. Шпара для стовпа повинна буритися на глибину нижче рівня промерзання ґрунту (близько 2х метрів). На дні ями влаштовується піщана подушка. Зверху встановлюється спеціальна кам'яна або бетонна плита (пластина з дерев'яних брусів) для додання стійкості стовпу. Так само плита допоможе знизити тиск будинку на ґрунт. Ширина опорної плити, як правило, дорівнює потрійній ширині несучого стовпа. Стовпи повинні встановлюватися під всі кути будинку, а також під всі перетинання капітальних і некапітальних стін. Таким чином, проміжок між стовпами повинен становити не більше 1,2-2,5 м. Якщо відстань більше, потрібно буде додатково зводити залізобетонні або металеві рандбалки.
stroiosnova Найчастіше матеріалом для стовпів служить цегла ( цегла-залізняк, але не червона цегла), камінь, бетон (рідше дерево). Дерев'яні стовпи (краще брати дуб і сосну) треба перед закладкою в землю обпалити або обмазати бітумом. Залізобетонні несучі стовпи роблять із внутрішнім армуванням і заповненням конструкцій бетоном. Стовпи з металевих труб захищені зсередини цементно-піщаним розчином, а зовні бітумною мастикою або епоксидной смолою. Як арматури при цьому використовують металеві стрижні й дріт (діаметр 6-12 мм) або дрібний металобрухт. Бетон готовлять із високомарочного цементу 300-400 марки. Як заповнювачі використовую чистий крупний пісок і гранітний щебені. Менш якісний пісок або дрібний заповнювач може значно знизити морозостійкість цементу. Склад бетону для стовпів: 1 частина цементу, 3 частини піску, 4-5 частин щебенів. Води додають не дуже багато (його потрібно буде укладати, але не заливати). Ніж жорсткіше буде бетон, тим прочнее стовп. Для стовпів роблять опалубку з дощок. Знизу до них прибивають руберойд, що не дозволить їм зрушитися в процесі, а зверху з тією же метою - рейки. Перед бетонуванням в опалубку укладають заздалегідь підготовлений арматурний каркас і випускають арматурні стрижні за межі опалубки з торцевих сторін. Знизу - для того, щоб кріпити на них опорну плиту, зверху - для пристрою наземного залізобетонного пояса. Бетон у стовпчастому фундаменті укладають шарами зі штиковкой і тромбованием кожного шару. При середній температурі на вулиці (10-15 градусів) опалубку зі стовпів можна вже знімати через 7 доби. Слідом за цим стовпи можна встановлювати в яму й бетонувати з опорною плитою.

Пристрій збірного фундаменту

Збірні фундаменти споруджують для невеликих компактних будов, у який передбачається влаштувати підвал або цокольний поверх. Спочатку для такого фундаменту закладають подушку. Залізобетонні блоки прямокутної або трапецієподібної форми укладаються на шар піску товщиною близько 15 см. Блоки нижнього ряду називаються блоками-подушками. На них установлюються блоки-стінки. Слідом за цим вся конструкція зв'язується цементним розчином. Зовні весь фундамент покривають гідроізоляцією. Габарити блоків підбираються, виходячи з ваги стін і особливостей ґрунту. Якщо ґрунту особливо слабкі, додатково влаштовують залізобетонні пояси (товщина 10-15 см) або армують шви на 3-5 см. Такий блоковий фундамент можна влаштовувати на піщаному ґрунті. Його не можна застосовувати на глиняних і суглинних ґрунтах. При весняних паводках глинистий ґрунт від надлишку вологи спучується - це може привести до деформації стін і швів на стінах. Для того щоб провести в будинок каналізацію, водопровід і силові електричні кабелі, у товщі фундаменту заздалегідь проробляють отвору відповідного діаметра. У них вставляють керамічні, сталеві, азбестоцементні, пластмасові й інші труби

Пристрій суцільного фундаменту

Суцільні фундаменти зводять на «плаваючих» ґрунтах і на ґрунті з високим рівнем залягання ґрунтових вод. Плитний фундамент являє собою монолітну плиту або залізобетонне решетування, залиту бетоном. Цей фундамент підійде для будівництва невеликих компактних споруджень, які не вимагають для себе цоколя (гаражі, лазні, майстерні). Якщо планується зводити більше масивний будинок на основі такого фундаменту, прибігають до використання ребристих плит або армованих перехресних стрічок.
potokstroy Суцільний фундамент має ряд своїх плюсів. Він здатний вирівнювати вертикальні й горизонтальні переміщення ґрунтів, не дозволить ґрунтовій воді проникнути в підвальні приміщення, він досить просто в спорудженні. З іншої сторони для порівняно невеликого по площі будинку використовується настільки багато будівельного матеріалу, що для будівельника, що хоче звести фундамент «економ», він здасться досить дорогим

Будет Вам Полезно
Щоб у квартирі забезпечити комфорт необхідно провести капітальне утеплення лоджії - ї
Таке поняття, як опалення енергією землі містить у собі використання не тільки геотерм
Багато хто сьогодні задаються питанням, як зробити підлоги першого поверху. Не можна н
Светоотражающая одяг | спецодяг для всіх випадків Персоналу шляхоексплуатаційних, ре