Новые Советы

2764

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2581

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6125

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2934

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Очищення стічних вод

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Очищення стічних вод

Для чого потрібні септики

Чому не можна виводити відходи відразу на вулицю, просто в землю? У принципі, це можливо, багато дачників так і роблять - скидають продукти своєї життєдіяльності в більших кількостях у річку, що протікає мимо, або просто в землю. Але без очищення стічних вод така процедура може бути порушенням законодавства й карати законом, тому що відбувається забруднення навколишнього середовища. Крім того, самим людям на цій землі жити й пити воду із джерел (які харчуються, у тому числі, і ґрунтовими водами). Будь-яка міська каналізація закінчується очисними спорудженнями. Пристрій своєї автономної, локальної каналізації багато в чому нагадує міську. По шляху до місця остаточного скидання відходів установлюють саморобні очисні спорудження - септики - спеціальні ємності для фільтрації й відстоювання води. Тобто для її механічного й біологічного очищення.
topas-100 Септик являє собою підземний найчастіше горизонтальний відстійник, круглої або прямокутної форми. Через ємність, у якій кілька камер, тече вода й у міру проходження бар'єрів - очищається й звільняється від колоїдних суспензій і часток. Очищена й прояснена вода виводиться в дренаж і звідти в ґрунт або воду. Із двірського стояка стічні води по трубопроводу надходять у ємність септика. Обсяг септика на 2,5 куб. м. розрахований на видалення осаду з нього 2 рази в рік. Осад утвориться із припливом нових вод приблизно три рази 3 на добу і їхні відстоювання протягом трьох доби. Септик будують тоді, коли обсяг стічних вод перевищує 1 куб. м. всутки.

Облаштованість септика


st-eco Звичайно середній величини септик - це ємність діаметром 1,5 м і глибиною 2,5 м. Його розташовують на далекій відстані від будинку (від 5 до 20 метрів), а дренажну мережу - так далеко, щоб стічні води не розмили ґрунт під фундаментом і не затопили нижню частину будинку. Септики й дренажна система прийнята розташовувати в 20- 50 м від водозабору (залежно від типу ґрунту).
artslon Щоб труби для стоку води й деталі септика не лопнули від морозу, їх закладають на глибину 1,2 м і всі труби ретельно утеплюють. Більше підвищена температура усередині й навколо септика потрібна ще й тому, що процес шумування протікає при злегка підвищеній температурі. Життєдіяльність анаеробних мікроорганізмів, які поселяються в мулистих відкладеннях і сприяють переробці відходів, може бути знижена через те, що земля й простір навколо бочки перемерзне. Над септиком із цією метою укладають шар ґрунту товщиною 50 см, а труби засипають пенопластовой крихтою, керамзитом або обмотують пеноплексом.
artslon Якщо септик будується прямокутної форми (з кам'яних матеріалів), його стіни штукатурять цементним розчином з наступним залізненням, а дно покривають бетоном. Товщина стін септика повинна бути не менш 25 см. Зовні ємність септика ретельно ізолюють - укладають під дно й по стінках товстий шар глини: 20 см для бетонних і залізобетонних стін, 30см для кам'яних. Перекриття септика (верхня горизонтальна плита) робиться із просмолених дерев'яних плит, покритих зверху толем і руберойдом і засипаних 15-20 см шаром землі. Надійніше, якщо верхня кришка буде виконана з армованого бетону. Для цього з дерева роблять щит опалубки, підганяють її під перетин септика й заливають бетонною сумішшю (цемент, пісок, щебені, вода). На шар бетону укладають арматури (сталеві прути, труби, сітки). У перекритті обов'язково залишають місце для люка. У септики стічні води надходять і йдуть із них по трубах. Монтувати їх теж потрібно грамотно. На що підводять і відводять трубах установлюють трійники діаметром не менш 100 мм, залишаючи верхні кінці трійників відкритими. Над трійником установлюють труби-прочищення так, щоб розрив між трійником і прочищенням становив не менш 5 см. Нижні кінці трійників з'єднують із трубами, так так, щоб труби виявилися нижче розрахункового рівня води в септику на 40 см. Ухил труби від будинку до септика повинен становити не менш 10-20 градусів. Місце входу каналізаційної труби повинне бути на 5 см вище труби, по якій вода випливає із септика в дренажну систему.
pmu

Додаткові питання

Розкладання й переробка продуктів життєдіяльності в септику спричиняє утворення газів, які потрібно відводити за допомогою вентиляції. Вентиляційну трубу краще виводити на дах будинку, щоб на ділянці не з'являвся неприємний захід. У локальні очисні спорудження не можна скидати ліки й миючі синтетичні речовини, тому що вони негативно впливають на діяльність мікроорганізмів. Не повинен попадати в систему септика дощ і поталі води, тому що вони можуть переповнити ємність, сповільнити або порушити роботу системи.
wcplast Один-два разу в рік до будинку повинна приїжджати спеціальна машина й откачивать сброженний активний іл - осад у камері. Для того, щоб не залишати бактерії без їжі, у процесі кожної відкачки краще залишати в бочку 10-20% осаду. А для того, щоб машина змогла під'їхати до септика, потрібно ще при будівництві продумати, як вона це буде робити, і де локальну каналізацію монтувати.
wcplast При проектуванні системи й будівництві септика потрібно обов'язково брати до уваги трохи факторів, пов'язаних з конкретною ділянкою: види ґрунтів; є чи в землі ґрунтові води і як часто вони міняють свій рівень; де розташовані джерела питної води; як далеко від септика буде розташована водойма. Під установку септика на дачній ділянці прийде виділити якусь «робочу площу» - не менш 5 м. кв. Локальні очисні спорудження дуже зручні в дачному будинку. Це дозволить мати будинку повноцінний санвузол. Але пристрій і монтаж таких систем - досить трудомісткий і відповідальний процес. Тому краще доручити ця справа фахівцям

Будет Вам Полезно
Когда строится любой дом, в нем обязательно проектируется естественная система венти
Складське встаткування - доклевеллери й докшелтери | торговельне й складське встаткува
Відразу, при будівництві будинку, потрібно провести такі роботи, як утеплити фундамент
Ви задаєте собі дане питання, коли вирішили провести ремонт у ванною або коли вирішили