Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Дизайн саду

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Дизайн саду

Небагато теорії

Ландшафтний дизайн - така річ, де без попереднього вивчення теорії важко обійтися. Звичайно, можна насадити дерев, дозволити їм буйно вирости, довести ділянку до романтичного запустіння й видати це за творчий задум. Але із правилами працювати интересней. Основне завдання при плануванні саду - об'єднати декоративні якості рослин між собою в просторовому, художнім, колоритному відношенні й створити із зелених насаджень і квітів гарні ансамблі. Для ландшафтного дизайнера предмет творчості - це самі різні живі рослини: дерева, чагарники, квіти, трав'янисті рослини.
nia-design. spb Крім цього при створенні проекту саду в увагу обов'язково приймаються кліматичні умови, ґрунту на конкретній ділянці, інтенсивність висвітлення тих або інших місць протягом дня й протягом року, тривалість теплої й холодної пір року, ріст і розвиток рослин, і зміна їхнього зовнішнього вигляду у зв'язку із цим. Тобто, щоб оцінити зовнішній вигляд саду, його розвиток протягом хоча б декількох років і те, як буде перетворювати картина, як саме потрібно буде обрізати крони, формувати якийсь геометричний малюнок, - все це вимагає ретельного обмірковування. Але головна ідея, чим потрібно керуватися, - це те, що можна облагородити й зробити гарним будь-яку ділянку, якої б запущеним, незручним у рельєфному відношенні, маленьким або більшим він не був. Головні елементи типового проекту - газон, квітник, альпійська гірка, водойма, посадки дерев, малої декоративної будівлі

Деякі поняття

Для того щоб створити композицію враховують величину всіх об'єктів на ділянці, їхню форму, масу, фактуру, геометричну форму, розташування, колір і тіні. Так само не обійтися без симетрії/асиметрії, контрастів, нюансів, ритму, масштабу. Розглянемо деякі поняття.
original-garden Хоча в природи немає строгих геометричних форм, багато рослин можуть щось нагадати й бути прив'язаної до однієї з геометричних фігур - плоских або об'ємних. Крони дерев і чагарників можуть виглядати як піраміди, овал або куля.
original-garden При виборі дерев і кущів не можна забувати й про контраст: великий/маленький; високий/низький; конус/куля; вузький широкий. Якщо зустрічаються такі елементи, можна спробувати з усім цим грати. Геометричні форми закладені в проектах доріжок, газонів. Вся композиція може мати якийсь масштаб і форму. У центр композиції міститься щось оригінальне - незвичайної форми дерево, рідка квітка в клумбах або діжці. Кожне дерево, крім форми крони й відтінку листя має ще фактуру. Вона може бути грубої (дуб), середньої (грузнув, липа), тонкої (верба, береза). У великого й навіть не дуже великого саду можуть бути в проекті кілька ландшафтних сюжетів: щоб малюнки мінялися, не з'являлося відчуття монотонності, і людське око дивувалося новому виду.
diy Ще при продумуванні плану розташування предметів, важливо не забувати про світло. Так, щоб максимально використовувати ефекти ранкового висвітлення, основні елементи ландшафту розташовують у північному, південному, західному напрямку від крапки огляду. На заході добре й вигідно висвітлюються об'єкти, спроектовані в південному й східному напрямку від крапки огляду. Колірні сполучення створюються на підставі гармонії або контрасту. Важливо уникнути надмірної яскравості й хаосу у квітах. Серед найважливіших засобів ландшафтного дизайну - ритм. Постійного відчуття ритму можна досягти, якщо елементи на ділянці будуть повторюватися не менш 4-6 разів. Як розмаїтість між ними ставлять скульптуру, фонтан, газон, групу кущів. Гармонії в композиції можна досягти двома протилежними шляхами, вибравши симетрію або асиметрію. Головне правило при створенні асиметричної композиції - сума елементів ландшафту (водойма, група дерев, квітники, висвітлення) з однієї сторони погляду врівноважувалася сумою елементів, що контрастують, з іншої. При симетричному плануванні важливо споконвічно внести на ділянку порядок і строгість. Територія ділиться строго по осі, основні елементи й додаткові деталі розміщаються строго на однаковій відстані від перспективи однієї осі. Іноді можна об'єднати в одному ландшафті симетричні й асиметричні малюнки. Наприклад, перед будинком залишити все строго й чітко розділеним, а садово-паркову частину оформити в стилі пейзажу (асиметрії).

Газони

Газон практично завжди входить у проект ландшафтного дизайну. Його поміщають перед будинком або в центрі композиції саду. Це прекрасне тло й для гарного саду, що дозволяє підсилити тональність фарбування дерев, чагарників, квітників. Декоративні газони бувають партерними, звичайними, луговими мавританськими й іншими. Партерні газони (інша назва англійськ або класичні) робляться найвищої якості й повинні мати ідеально рівну поверхню. Але ходити по таких газонах не можна. По звичайним газонах можна ходити, бігати й стрибати - у їхній посадковій суміші переважають тверді витривалі види злаків. Стрижуть газони раз в 7-10 днів.
midyibud Входить у моду мавританський газон - квітучий луг, улаштований на невеликій ділянці землі. Тут переважають низькорослі трави й польові квіти (волошки, маки, календула, незабудка, ромашка). Такий газон стрижуть один раз у році (кінець літа, осінь).

Альпійські гірки

На ділянці можна відтворити маленький фрагмент гірського пейзажу. Для цього найкраще підійдуть ділянки зі схилами і ярами. Схил декорують валунами й брилами різних розмірів, висаджують гірські сосни або хвойні дерева. Альпійська гірка - це один з видів кам'янистих садів. Її можна влаштовувати на вільному просторі газону подалі від недекорованих заборів і стін. На тлі живоплоту із хвойних дерев альпійська гірка, навпроти, буде смотреться дуже виграшно. Не рекомендують розміщати альпійську гірку рядів із трояндами й великими квітами. На самій альпійській гірці між каменів висаджують справжні альпійські крихітні квіточки. Щоб залучити до них увага, навколо них можна прокласти плавний вигин доріжки. Камені для гірки підбирають із місцевих порід. Краще, якщо їхня текстура й фарбування буде збігатися з каменями, якими виложени доріжки або облицьовані стіни будов.
silvergarden. topcreative

Водойми й фонтани

Ще одним композиційним центром саду може стати водойма. Його влаштовують у парадній частині, перед будинком або ближче до зони відпочинку. Для дизайнерів ставок гарний тим, що здатно відбивати у своїй нерухливій гладі предмети, міняти колір і характер поверхні залежно від того, що стоїть на дворі - день, вечір, весна або осінь. Ріку на ділянці організувати складніше, тому частіше роблять ставок. Риють котлован розміром хоча б 4-4,5 кв. м. у найнижчому місці ділянки або використовують уже готову западину. Ставок не повинен виявитися під кронами дерев, щоб листи не падали у воду. Водойму будують у досить освітленому місці й безвітряній стороні. Сонячні промені не повинні прогрівати воду більше 6 годин на день, вода почне цвісти. А в щільній тіні деякі водяні рослини будуть почувати себе добре. Так що зі ставком теж треба шукати золоту середину.
steps Для того щоб вода не зацвітала, існує гарний засіб - покрити поверхню води водяними рослинами із широкими листами (нимфеи, кубушки). Рослини добре приживуться в ставку глибиною 80 см. Якщо в ставку вирішене завести риб, треба вибирати не самих великих і ненажерливих - щоб вони не вирвали й не з'їли всі рослини. Зіпсує рослини короп, з'їсть всі білий амур, цілком спокійно буде поводитися невеликих розмірів карась. Незалежно від того, що перебуває у водоймі, і як він споруджувався, границя землі й води, тобто берегова лінія повинна бути якось обов'язково відзначена й декорована. Звичайно границю оформляють за допомогою каменю або плитки. Не рекомендується ставити на берег великі валуни й камені, тому що вони можуть перешкодити підійти до води.

Будет Вам Полезно
Як і покрівля з металевих аркушів, шиферна покрівля, є класичним варіантом облаштовано
Основною сферою використання шиферу хвильового є покрівля. І це не випадково, адже да
Гумова крихта і її роль у дизайні й оформленні | ландшафтний дизайн своїми руками У це
Серед безлічі видів укосів - необхідно вибрати найкращий. Найбільш сучасним видом укос