Новые Советы

2733

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2556

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6061

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2910

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як обшити фасад будинку сайдингом

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як обшити фасад будинку сайдингом

Підготовка поверхні стін

Сайдинг на фасад будинку можна монтувати в будь-який час року. Головне, щоб на вулиці не стояла температура нижче -10 °С, тому що нижче цієї оцінки винив стає дуже тендітним матеріалом і легко розколюється. Вініловим сайдингом можна покривати спорудження з будь-яким видом стін. Єдиною умовою залишається бездоганна рівна поверхня стін і кутів, тобто не повинне бути явних бугрів і провалів. Панелі вінілового сайдинга досить тонкі (усього 1,1-1,2 мм), вони не можуть нести істотне навантаження. При монтажі їх на криву поверхню на зовнішній стороні обшивання відразу виявиться ця нерівність. На дерев'яні стіни сайдинг можна пришивати прямо поверх, а якщо це кам'яна, цегельна стіна - за допомогою дюбелів, установлених у заздалегідь просвердлені отвори.
ivd При підготовці основи під обшивання з будинку забирають всі кучеряві рослини й гілки дерев, які стикаються зі стіною. Знімають ринви, ставні з вікон, лиштви, що виступають підвіконня, кріплення світильників - і все, що може перешкодити монтажу панелей. Якщо сайдинг пришивають по старій дерев'яній оббивці, її потрібно оглянути, всі дошки прибити, гнилі й дошки, що підгнивають, зібрати, а підозрілі обробити антисептиком (щоб під обшиванням процес гниття не продовжився). Після підготовки стіни остаточно перевіряють її виравненность за допомогою довгої рейки, схилу або рівня.

Решетування для сайдинга

Частіше вирішуються робити під сайдинг решетування. Можна бути впевненим, що поверхня вийде вирівняної, а в осередки решетування покласти ще й утеплювач із плівкою ветрозащити. У такий спосіб убити двох зайців - прикрасити фасад і утеплити будинок зовні в процесі одних ремонтних робіт.
sading Решетування може бути дерев'яної або металевої. Дерево більше поширене. Дошки під решетування обов'язково повинні бути сухими (вологість 12-14 %), інакше решетування може пожолобитися, її поведе, а разом з нею - і сайдинг. Дошки під решетування краще вибирати довгі, щоб вони перекривали висоту або ширину будинку без стиків. У роботі використовують брус перетином 30х40, 40х50, 50х50, 40х60 і 50х60 мм, або дерев'яні рейки розміром 25х80 мм. Для металевого решетування беруть оцинковані профілі - такі, за допомогою яких роблять решетування для гипсокартона, тільки могутніше. Крок решетування регулюється залежно від відстаней між кріпильними отворами в сайдинге (звичайно такі раді вказуються в інструкції від виробника.) Сталеве решетування буде коштувати в 2-3 рази дорожче, але може й прослужити відповідно в 2-3 рази довше дерев'яної. Для горизонтального сайдинга решетування встановлюють вертикально, для вертикального сайдинга, відповідно, - горизонтально.
sading Рейки решетування прибивають до стін за допомогою цвяхів довжиною 100 мм, на відстані приблизно 30-40 см друг від друга. Окремо рейки встановлюють на всіх кутах, навколо вікон, дверей, прорізів і інших отворів, уздовж нижньої й верхньої границі тієї зони, у якій монтуються панелі
Простір між решетуванням можна заповнити утеплювачем - наприклад, плитами пінопласту. Для утеплення фасаду використовують і інші матеріали. Докладніше про те, які, можна почитати в пості про види утеплювачів.
superdom. in

Монтаж сайдинга на стіни

Безпосередньо перед монтажем панелі сайдинга рекомендують виносити на вулицю, щоб вони там полежали 2-3 години й звикли до вулиці. Основне правило кріплення сайдинга говорить: фіксувати панелі потрібно таким чином, щоб залишався зазор для стиску/розширення панелей на стіні при зміні температури на вулиці. Якщо монтаж виробляється взимку, то зазор на стиск-розширення між панелями потрібно збільшувати до 9-10 мм, якщо обшивають фасад улітку, досить залишити 4-5 мм. У процесі монтажу обов'язково виникнуть ситуації, коли прийде підганяти панель під потрібну довжину, обрізати краю, підпилювати. Тому потрібно заздалегідь підготувати ніж по металі (якщо монтується металевий сайдинг!), звичайний гострий ніж (для вінілового сайдинга), циркулярна пилка (якщо буде потрібно поперечна раскройка панелі). Звичайно раскройка вінілових панелей безпечна, але іноді при різанні раджу надягати захисні окуляри. Для обробки кутів, прорізів, стиків будуть потрібні спеціальні елементи й фурнітура. Стартовий профіль - саме з його почнеться обробка будинку сайдингом, до цієї лінійки кріпиться перша панель обшивального матеріалу. J - профіль буде необхідний для кріплення панелей навколо прорізів вікон, дверей, на стиках карниза й стін. Зовнішній кут допоможе завершити й оформити кутові стики панелей при вертикальному кріпленні сайдинга. Аналогічну функцію виконує й внутрішній кут - тільки на внутрішніх кутах. Фінішна рейка потрібна для того, щоб завершити монтаж, з нею готова обробка виглядає більш акуратно.
profsaiding Обшивання роблять знизу нагору (горизонтальний сайдинг), починаючи зі стартового профілю. Панелі кріпляться друг до друга за допомогою замкового з'єднання. Установлювану панель з'єднують із нижньою панеллю або зі стартовою смугою й підштовхують нагору до защелкивания «замка». Після цього панель можна прибивати цвяхом. При цьому стежити, щоб вона не натягалася й не притискалася до решетування. Панель повинна висіти на крапках кріплення без напруги, і бути у своїй природній формі. Якщо панель сильно натягнути, інші деталі й панелі потім можуть неправильно з'єднатися з нею, порушиться цілісність облицювання. Отже, прибивати сайдинг треба не притискаючи, але й не залишати панель бовтатися. Кілька слів про цвяхи. Їх не потрібно забивати до кінця. Залишати зазор приблизно 1-1,5 мм між капелюшком цвяха (або шурупа) і вініловою панеллю. Це потрібно все для того ж сезонного розширення/стиску й для того, щоб запобігти жолобленню обшивання. Цвяхи (шурупи) забивають у середину кріпильного отвору панелі. Не потрібно забивати скраю, тому що згодом панель може від цього поламатися. Цвяхи забивають із кроком 30-40 см. Після цього перевірити, чи переміщаються панелі вільно по горизонталі в одну й іншу сторону в межах кріпильних отворів? Якщо так, то все прибито правильно. По цих же причинах (панель повинна вільно рухатися) цвяхи потрібно забивати строго під прямим кутом. Якщо цвях зігнувся, він перешкодить вільно переміщатися панелі й на маленькій ділянці панелі відбудеться «здуття» сайдинга. Останній ряд монтується після установки на край стіни фінішної рейки. Особливої уваги при монтажі вимагають до себе будь-які перешкоди на шляху панелі: труби, крани в стіні, а також прорізи, карнизи, кути й т.п. В обхід труб у панелі вирізують отвір приблизно на 6 мм ширше перешкоди. Це ж стосується ставен, лиштв, отворів для електропроводки: усе, що граничить із сайдингом, повинне мати зазор з ним в 5-6 мм для нормального розширення панелей. Навколо віконних і дверних прорізів сайдинг установлюють за допомогою J-Профілю. Він прибивається по периметрі прорізу й до нього особливим образом кріпляться панелі. Над і під вікнами крім J - профілю потрібно встановити ще верхню й нижню крайку. Обробка над карнизом виробляється за допомогою декількох фінішних рейок, які стикують один з одним, залишаючи знизу кожної панелі зазор в 3 мм.

Будет Вам Полезно
Таке поняття, як опалення енергією землі містить у собі використання не тільки геотерм
Крім бензинових і дизельних електростанцій існують ще й наносити електростанції газо
Загородный отдых, а тем более проживание здесь, станет настоящим мучением для вас и чле
Поза залежністю від того, чи зайнялися ви ремонтом позавчора або ж ремонтуєте свій бу