Новые Советы

2679

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2515

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
5971

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2864

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Обшивання стін дерев'яної вагонкой

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Обшивання стін дерев'яної вагонкой

Одна з головний причин, чому вагонкой зручно обшивати стіни, так це тому що перед цим їх не треба особливо готовити: вирівнювати, шпатлевать, штукатурити. Тобто за допомогою обшивання вагонкой можна одержати абсолютно рівну, гарну поверхню стіни при відносно невисоких матеріальних витратах. Кімната також виявиться добре звукоизолирована й захищена від вогкості й перепадів температури. У приміщенні, оббитому вагонкой, зручно підтримувати постійну вологість і температуру.
magazinplus Вагонка з різної деревини підходить для різних цілей: житлові й офісні приміщення краще обшивати вагонкой з хвойних порід (сосна). Краща вагонка для лазні - з осики (висока вологостійкість + мало піддана розщепленню).
Вагонка ділиться на звичайну вагонку й евровагонку. Звичайна вагонка залежно від своєї якості може бути класу «А», «В», «З». Евровагонка теж відрізняється якістю й буває «Екстра», «Класик», «Економ», класу «А», «В», «З» Сьогодні всі частіше зупиняють свій вибір на евровагонке і її імітаціях. Так, будинок або кімната, що обшиті вагонкой, можуть здаватися обшитої зовсім не їй, а сьогоденням колодою або брусом. Подивимося, яка вагонка буває. Обшивальна дошка - звичайна вагонка. Споконвічно подібними дошками збивали вагони-товарняки. Дошки вдавалося добре підігнати один одному, і вагони виходили добротними. Потім це сподобалося - і вагонку стали в кімнатах використовувати. Змінилися лише технології виробництва, розміри й т.п. Для зовнішнього обшивання беруть вагонку товщиною від 18 мм, для внутрішньої - 12-16 мм. Характерною рисою евровагонки є глибокої пазогребневое з'єднання. Хоча профілі можуть і відрізнятися. Товщина дощок 13, 16 і 19 мм, ширина 80-120 мм, довжина скрізь однакова - 6000 мм.
bud. temis Один з різновидів евровагонки - це вагонка блокхаус. Вона імітує поверхню оцилиндрованного колоди. Якщо такий вагонкой обшити стіну, створитися відчуття, що це дерев'яний рубаний будинок. Поверхня панелі має напівкруглу форму.
toanis. ucoz Ще одна імітація - це евровагонка «під брус». Кімната або зовнішні стіни виглядають так, начебто їх побудували із бруса. Широкі панелі такої імітації використовуються для зовнішньої обробки, більше вузькі - для внутрішньої. Особливо корисні «блокхаус» і вагонка «під брус» у каркасному домобудівництві. Стіни виходять легкими, гарними й теплими.
severniy-les

Підготовка деревини до обшивання

Перед закріпленням дощок на стіні, дерево раджу обробити, тим більше що деяка деревина може особливо мати потребу в цьому. Протягом декількох років «висіння» на стіні розсохнутися від незначної вологи в кімнаті може навіть евровагонка, не говорячи вже про звичайний вагонке: з'являться білі смуги, втратиться первісне світло. Іноді, навпаки, хочеться, щоб вагонка з темної перетворилося в більше світлу. І для цього її спеціально не обробляють захисними рідинами, і дерево поступово здобуває золотавий відтінок. Для прискорення процесу «пожовтіння» вагонку можна просочити теплою оліфою й просушити. Додаткові операції для поліпшення зовнішнього вигляду вагонки. Обессмоливание деревини (видалення смоли, жирних плям), особливо актуально для сосни. Найпростіший спосіб - помазати дошки 25% розчином ацетону й промити в теплій воді. Ще одна корисна процедура - відбілювання деревини (коли хочеться одержати той самий золотавий відтінок). У домашніх умовах використовують щавлеву кислоту й перекис водню. Перший спосіб - нанести 20%-й розчин гідросульфіту натрію, а зверху 10%-й розчин щавлевої кислоти. Склад змити через 5 хвилин. Другий спосіб промастити дошки 20%-м розчином аміаку, змішаним з 20%-м розчином перекису водню (співвідношення 1:10). Третя корисна операція для вагонки - закладення тріщин, розколовши, вибоїв і т.п. Роблять це за допомогою шпаклівки, замазки, а так само оліфи, столярного клею й лаку. Продаються спеціальні шпаклівки, що імітують колір дерева (але колір однаково прийде підбирати, пробуючи різні відтінки). Замазують зашпатлеванное місце після першої лакировки покриття. Для збереження кольору деревини й захисту її випускають різного роду спиртової й наведені морилки. Перед нанесенням цих речовин потрібно буде обов'язково робити пробні викраски на шматочках вагонки. Офарблювати вагонку зручніше за все кистю-флейцом. Перед укладанням на стіну й стеля всю вагонку покривають лаком. Краще не використовувати глянсові лаки - стіни будуть занадто блищати. А взяти напівматовий алкідно-уретановий лак або акриловий лак. Після нанесення першого шару лаку, поверхня дощок протирають дрібнозернистою шкуркою. Усього наносять 2-3 шару лаку, і щораз протирають його шкуркою

Підготовка стін до монтажу

До монтажу вагонки повинне бути повністю покінчене з електрикой у кімнаті, проведені всі проведення й комунікації, а також перевірене, наскільки все це справно працює. Далі потрібно зробити план електропроводки і позначити місця всіх розеток, стельових і настінних світильників, вимикачів, щитків і т.п. Зовнішня проводка найчастіше знижує якість інтер'єра. Так що краще пустити проведення під вагонкой, у металевих трубах, багатожильним мідним проведенням. А для боротьби з перегрівом проводів вибрати кабелі з навмисно більшим перетином. Отже, план складений, всі дірки, входи-виходи визначені. Вагонку можна прибивати прямо до стіни, якщо вона ідеально рівна (наприклад, дерев'яні стіни). Звичайно для кам'яних і цегельних стін доводиться робити попередню решетування, а потім уже зверху їх зашивати дошки. Якщо вагонка буде розташовуватися вертикально, стіну оббивають горизонтальними рейками на відстані 0,5-1 м, якщо вагонка буде горизонтальною - то оббивку роблять навпаки.
ivd Всі рейки решетування повинні перебувати в одній площині. Для цього користуються рівнем і схилом. За допомогою їх виставляють ідеально рівно й закріплюють на стіні верхній і нижній бруски. Між ними можна простягнути монтажні нитки, які позначать площина для всього решетування. Рівень всіх брусків вирівнювати по нитці

Обшивання стін вагонкой

Потрібно помітити, що всі бажаючі можуть зробити свою стіну більше теплої й не сприйнятливої до шуму, поклавши в осередки решетування утеплювач (мінеральну вату, наприклад), покривши вату шаром гидро ізоляції (плівка «паробарьер») і залишивши повітряну прослой між вагонкой і паробарьером. Самі бруси решетування добре б покрити антигрибковою ґрунтовкою, а з боку стіни, що виходить на вулицю покрити брус шаром пергаміну й поліетиленової плівки. Отже, стіна чекає свого покриття.
stroymart Є кілька способів, як прибивати вагонку до рейок решетування. Там, де краса не важлива (господарські будівлі, підсобки) вагонку можна прибивати цвяхами у будь-якому місці дошки. Звичайно, краще не брати більші цвяхи, тому що вони можуть розколоти тонку вагонку. Підійдуть гвоздики з маленькими капелюшками. У цьому випадку можна не прибивати цвяхи хоча б в один ряд (не робити прямих ліній забивання), а розкидати їх у хаотичному порядку - так вони менше привернуть увагу. Другий спосіб - більше складн і естетичний - це прибивати цвяхи в пази вагонки.
Тут їх буде вже практично не видно. Здійснювати «схований» монтаж евровагонки простіше, тому що пази й шипи в неї протяженнее.
Дошки можна закріпити за допомогою степлера й спеціальної скоби. У цьому випадку скоба під кутом входить у паз, а шип наступної дошки вільно входить у паз попередньої вагонки. Замість скоб у цьому випадку можна використовувати оцинкований цвяхи, але капелюшки їх повинні бути повністю втоплені в деревині (знадобиться добойник).
sibmaster Кріплення за допомогою самореза - аналогічно. У шип першої вагонки (її закріплюють на стіні) угвинчується саморез (капелюшок урівень із поверхнею шипа). Вставляється паз наступної дошки, а її шип монтується також. Останню дошку закріплюють, як і першу - за допомогою додаткового самореза, і закривають його шкантом.
sibmaster Є ще один кріпильний спосіб - кляймери - спеціальні дужки з оцинкованої сталі. Кляймери застосовують в основному для кріплення легкої вагонки, тому що навантаження на кляймери виходить значна. Кляймери кріплять до задньої стінки паза вагонки. Іншу сторону першої дошки фіксують саморезом. Далі за допомогою саморезов або цвяхів кляймери кріплять до стіни. Шип нової дошки вставляють у паз закріпленої. Аналогічно кріплять кляймер до паза нової дошки й т.д. останню дошку знову кріплять саморезом.
sibmaster І напоследок про ціни. Вагонка продається по квадратних метрах, але частіше по кубічним. На перший погляд ціни можуть вражати своєю висотою, але якщо розібратися, в 1 куб. м. вагонки втримується порядку 70 кв. м. оббитої поверхні. Так, проста вагонка з осики буде коштувати порядку 35 - 49 тис. руб. за куб. м. (або 550-750 руб. за кв. м.). Евровагонка - дорожче: сорт «Економ» порядку 8 тис. руб./куб. м.; сорт «Класик» - 17 тис. руб./куб. м.; сорт «Екстра» - 50 тис. руб./куб. м.
ibud Окремо продають блокхаус, залежно від розміру дощок і якості деревини ціна за квадратний метр блокхауса перебуває в районі 210-1900 руб./кв. м. або 9 - 50 тис. руб. за куб. м (площа, що покриває 1 куб. м. блокхауса менше, ніж у вагонки - порядку 42 кв. м.).
Ціни на імітацію під брус: 180-580 руб./кв. м. або ж 8 -15 тис. руб. за куб. м. у сегменті «економ» і «класик». Один куб. м. «бруса» покриває приблизно стільки ж, як і блокхаус - порядку 42 кв. м. Якщо набити руку в цій справі, потренировавшись на сарайчиках і підсобках, то обшивання стін вагонкой здадуться нескладним заняттям. І парадні кімнати «обіб'ються» деревом блискуче. Якщо ж не хочеться робити це самому, можна запросити майстрів. Середня вартість робіт з обшивання вагонкой 300-450 руб. за кв. м. і вище.

Будет Вам Полезно
Зараз особливу популярність придбало будівництво дерев'яних будинків, але в такого бу
Сьогодні дерев'яні будинки дуже часто зводяться на підставі цокольного поверху. Цокол
Выполнение стекольных работ предполагает осуществление большого спектра работ, связ
Надійна покрівля - ключовий момент будівлі будь-якого будинку, що несе в собі не тільк