Новые Советы

2725

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2547

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6043

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2903

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Лампи: що, як, навіщо й чому або яку лампу вибрати?

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Лампи: що, як, навіщо й чому або яку лампу вибрати?

Кожний з нас, ще, будучи маленьким малюком, знав, що таке лампи. Пройшли роки дитинства, юності й отроцтва й за цей час лампи росли й перетворювали разом з нами. Так, сьогодні на ринку представлений настільки різноманітний асортименти різних ламп, що далеко не кожний споживач зуміє личити максимально ефективну й раціональну лампу для своїх освітлювальних приладів. Щоб полегшити вам цей вибір сьогодні ми й поговоримо про лампи, розглянемо типи ламп, обговоримо характеристики ламп, а також подумаємо про те, яку лампу для якого приладу й відповідно до яких потреб варто застосовувати

Що таке лампа?

Для початку, давайте розберемося з тим, що ж таке лампа.

Якщо звернутися до сухої термінології, то лампою можна назвати джерело електричного світла, що може використовуватися самостійно або разом з освітлювальним приладом

Найвідомішим всім громадянам колишнього Союзу лампи - це так звані лампи Ілліча, що являють собою лампи накалювання й традиційно використовувалися без плафона

Сьогодні, на щастя, часи ламп Ілліча канули в лету й асортименти нових ламп, які виглядають більш естетично, більш економічно вигідні, а також більше надійні й довговічні, здатний уразити кожного. Щоб похід у магазин за черговою лампою не став для вас справжнім шоком і не змусив довго коливатися у виборі тієї або іншої моделі, давайте розглянемо основні типи ламп, які представлені сьогодні на ринку

Тип перший: светодиодні лампи

Светодиодні лампи сьогодні можна сміло назвати альтернативою всіх наявних на ринку ламп, причому навіть таких щодо нових типів, як люмінесцентні й галогенові лампи.

Джерелом світла у светодиодних лампах є светодиоди різної потужності й типу

Светодиодні лампи випускаються з такими цоколями: H1, GU10, H3, MR16, H4, T8, E14, H6, E27.

Светодиодні лампи перед іншими лампами мають наступні переваги:

  природність світла (світло лампи, завдяки особливому спектру випромінювання светодиодов, досить близький до сонячного); механічна стійкість (механічна стійкість ламп забезпечується завдяки відсутності скляних колб і ниток розжарення);енергоеффективность (светодиод електричний тік у світло лампи перетворить із мінімальними втратами темпу); безпека (в описуваних лампах відсутня ртуть, що містять лампи люмінесцентні); довговічність (подібні лампи в середньому працюють 75 тисяч годин); компактність (розміри светодиодних ламп більш ніж компактні).

Тип другої: енергозберігаючі лампи

Енергозберігаючі лампи - це, у першу чергу, лампи люмінесцентні, тобто вакуумні трубки, які заповнені парами ртуті й інертних газів.

Енергозберігаючі лампи мають наступні переваги:

  економія електроенергії (лампи люмінесцентні можуть похвастатися дуже більшим КПД, а також високою віддачею світла. Приміром, потужність лампи в 20 Вт дає стільки ж світла, скільки звичайна лампа накалювання з потужністю в 100 Вт); довговічність (подібна лампа прослужить у три рази довше, ніж звичайна лампа накалювання (5-12 тисяч годин роботи)); низька тепловіддача (завдяки високому КПД при перетворенні енергії у світло лампи виділяється мінімум тепла);більша віддача світла (якщо лампа накалювання «світить» лише вольфрамовою спіраллю, те енергозберігаюча лампа «світить» всією своєю поверхнею).

Тип третій: галогенові лампи

Галогенна лампа являє собою традиційну лампу накалювання, у балон якої доданий буферний газ. У ролі буферного газу в лампі виступають пари галогенів: йоду або брому.

Галогенна лампа відрізняється цілим рядом переваг:

  енергоеффективность (галогенові лампи витрачають приблизно в п'ять разів менше електроенергії, чим лампи накалювання, при цьому рівень освітленості приміщень залишається тим же);довговічність (галогенна лампа в середньому працює коло 3 тисяч годин);низька тепловіддача (завдяки низкою тепловіддачі подібні лампи можна використовувати зі світильниками, виконаними з різних легкоплавящихся матеріалів);більша площа поверхні (завдяки більшій площі поверхні подібні лампи більш рівномірно розподіляють у приміщенні світло).

Тип четвертий: лампи денного світла

Лампи денного світла являють собою газорозрядне джерело світла, у якому «світить» люмінофором, що, у свою чергу, випромінює світло під впливом ультрафіолетового випромінювання розряду.

Лампи денного світла мають наступні переваги:

  ергономічність (потужність лампи в 5 Вт дорівнює, за рівнем освітленості, потужності звичайної лампи в 25 Вт, потужність лампи в 7 Вт - потужності лампи в 40 Вт і далі, відповідно: 11 Вт - 60 Вт, 15 Вт - 75 Вт, 20 Вт - 100 Вт); довговічність (середній термін служби подібних ламп дорівнює 10 тисячам годин).

Тип п'ятий: кварцові лампи

Кварцова лампа - це електрична лампа, колба якої виконана із кварцового скла

Кварцова лампа має наступні переваги:

  широкий спектр застосування (кварцова лампа з великою ефективністю може використовуватися й у хірургії, і в терапії, і в стоматології, а також при лікуванні захворювань і травм опорно-рухового апарата й шкіри).

Тип шостої: лампи неонові

Лампи неонові являють собою газорозрядні лампи, які наповнюються неоном під низьким тиском.

Лампи неонові мають наступну перевагу:

  розмаїтість квітів і форм (подібні лампи на ринку представлені в самій широкій асортиментній розмаїтості форм і квітів. Крім того, при придбанні таких ламп споживач може вибрати і яскравість світіння).

Вище ми розглянули лише самі нові типи ламп, які представлені сьогодні на ринку. Чому? Так тому, що з характеристиками, особливостями, недоліками й перевагами звичайних ламп накалювання знаком буквально кожний, а виходить, таку інформацію актуальної назвати ніяк нельзя.

Будет Вам Полезно
Зараз пропонується безліч басейнів, у тому числі й басейни надувні для дачі. Вони дуже
На сьогоднішній день дуже багато з людей, коштуючи перед вибором матеріалу для будівн
Часом людей, що цікавляться питанням, як правильно вибрати фарбу для стелі, спантеличу
«Гараж... Як багато в цьому звуці!..» Справді, що тільки не влаштовують у гаражі: склад, ст