Новые Советы

2771

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Мансардні вікна

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Мансардні вікна

Якщо з типових дахів для будинку була обрана мансардний дах, те питання установки мансардних вікон встає сам собою. Можна, звичайно, установити звичайне вертикальне вікно в торці будинку, але до мансарди все-таки проситься вікно, і випадок упускати не можна.
krovlirussia Гарне мансардне вікно - досить складне створення. Вимагає якісної установки й правильної експлуатації. Відмінність від звичайних вікон у мансардних у тім, що вони піддаються більшим впливам від різних факторів: механічних, кліматичних, атмосферних. По звичайному склу дощ або град не буде тарабанити з такою силою, як по мансардному. А воно, по суті, - частина даху й повинне приймати на себе всі удари, яким піддається черепиця або шифер. Тому мансардному вікну дуже важливо бути міцним, добре гидро й теплоизолированним, змонтованим без щілин і дір між конструкціями. Звичайно мансардні вікна роблять стандартних розмірів, і підганяти під них зручніше проріз у даху, чим навпаки - нестандартну діру в даху намагатися заповнити вікном, або декількома. По висоті вікно підбирається таким чином, щоб і сидячий, і варта людина в кімнаті могла зі зручністю з нього дивитися (115-130 см від підлоги до нижньої частини рами). Чим дах положе, тим вікно встановлюється вище.
diycentre Ширина вікна прямо залежить від відстані між кроквами в даху. Між кроквами й віконною коробкою по ширині й висоті повинен залишатися невеликий зазор для монтажу (2-5 см).

Матеріали для виготовлення

Всі мансардні вікна складаються зі стеклопакета, віконної коробки й гідроізолюючого окладу. Рами й коробки для мансардних вікон в основному роблять із клееного соснового бруса сосни північних порід. Хоча деякі компанії стали випускати й моделі вікон із ПВХ. Але поки дерево лідирує. Волокниста структура деревини надає рамі й коробкам міцність, дерево також забезпечує низьку теплопровідність.
rooftile На виготовлення мансардних вікон іде найбільш якісна, нижня частина стовбура (до крони), у якій менше сучків. Щільне, рівне дерево пиляють на дощечки, просушують їх і склеюють у бруски, причому шари деревини в них розташовуються в різних напрямках. Так і виходить наборно-клеений брус. Якщо попадаються дефектні ділянки, їх відбраковують ще при розкрої бруса. Із бруса збирають рами й віконні блоки. Всі дерев'яні частини просочують антисептиком, поліруються, покриваються декількома шарами лаку. Таким чином, вікна виявляються досить стійкими при перепадах температур і вологості, не розсихаються й не жолобляться. Для приміщень із підвищеною вологістю виготовляють мансардні вікна зі спеціальним поліуретановим покриттям. Щоб знизити навантаження на петлі, мансардні вікна виготовляються найчастіше з однокамерними стеклопакетами. Здається, що це великий мінус для мансардних вікон, адже як вони з одним пакетом забезпечать надійну теплоізоляцію, хоча б таку, яку забезпечує лежача поруч дах, зі своїми теплоізоляційними характеристиками покрівельної системи? Для того щоб знизити енергопотери, у мансардні вікна вставляють низкоемиссионні скла, а камери заповнюються інертним газом.
gorizont. biz Кілька слів про емісійні стекла. Відомо, що в поверхні всіх стекол є одна здатність - випромінювальна (певний показник). Частина поглиненого із приміщення тепла стекло випромінює на вулицю, а частина - відбиває назад у кімнату. При використанні звичайних стекол втрати тепла досягають 50%. В енергоеффективних стекол «коефіцієнт емісії» - до 0, 03 (випромінювальна здатність скла), що набагато нижче стандартів (до 0, 83). Тобто до 90 % накопиченого тепла буде відбиватися назад у приміщення. Такими властивостями стекол намагаються постачити всі вікна для дахів. Що стосується міцності, те зовні в рами встановлюють ударопрочні стекла або триплекс. Зовні вікно захищене спеціальним металевим окладом з декоративними налагодженнями. За допомогою окладу вдається герметично з'єднати віконний блок з покрівельним покриттям, відвести від вікна вологу, захистити від снігу й вітру. Але не всякий оклад підійде до певного даху й покрівельного покриття. По-перше, ураховують нахил. По-друге, вибирати оклади потрібно так, щоб уникнути корозії, метали повинні «сполучатися» з матеріалом покрівлі. Стандартний набір окладів з фарбованого алюмінію підійде до будь-якого покрівельного покриття, крім мідного. Для міді підходять тільки мідні набори - інакше, у процесі експлуатації можливо швидке руйнування окладу й покрівельного покриття

Експлуатація

Відкриваються мансардні вікна цікавим образом – віконна рама обертається на фрикційних петлях, які закріплені ледве вище стулки по висоті. Фрикційні петлі дозволяють провернути раму на 135-160 °. Ту частину вікна, що зовні, завдяки цьому можна відмінно вимити. У багатьох моделях крім поворотного, існує відкидний режим (просто - вікно відкидається під кутом). Деякі мансардні вікна відкривають свої стулки, як звичайні вікна, тобто збоку (з бічним відкриванням). Такі вікна називають вікнами для виходу на дах. Якщо на вулиці непогода, вікно відкривати не зовсім зручно, а приміщення провітрювати потрібно, житель мансарди користується спеціальними вентиляційними клапанами на вікні для даху. Ці клапани допоможуть провітрити приміщення без відкривання вікон. Серед мансардних вікон можна зустріти воістину «розумних» товаришів. Вони оснащені спеціальними датчиками зміни погоди. Якщо починається дощ або підсилюється вітер, а будинку немає хазяїв, вікна автоматично закриваються

Деякого правила установки

Звичайно установку мансардних вікон довірять професіоналам, тому що це досить відповідальна й ризикова справа (нестандартне вікно + робота на даху). Вартість монтажу виходить рівної приблизно 20-60% від вартості самих вікон, у чималому ступені залежить від обсягу роботи з покрівлею. Якщо вікно вирішене встановлювати самостійно, от якась послідовність дій. Спочатку підготовляється проріз під вікно. Для цього вирізьблюється частина покрівельного покриття, паро - і гідроізоляція. Пароізоляцію краще повністю не відрізати, а загорнути, надалі вона придатися для пристрою ізоляції. Розміри віконного прорізу в покрівлі повинні бути більше віконної коробки по ширині приблизно на 30-40 мм, по висоті - 50 мм. Максимально можлива відстань між стійками коробки й кроквяних балок - 30 мм із кожної сторони. Іноді, щоб легше було монтувати, установлюють тимчасову балку під вікном.
irta За допомогою рівня горизонтально виставляють нижню частину вікна й закріплюють обоє нижніх і верхніх куточка шурупами (не закручуючи до кінця для регулювання). Повинен ретельно бути відрегульованим зазор між рамою й коробкою (обов'язково однаковий по всій довжині бічних сторін). Наступний етап - регулювання зазору при закриванні вікна. Зазор між нижніми частинами рами й віконної коробки повинен бути однаковий, і рама повинна закриватися рівномірно по всій ширині. Якщо цього не відбувається, то під верхній кут рами потрібно підкласти невеликий клин з тієї сторони, де зазор вибирається раніше. Найчастіше, такі додаткові клини втримуються в заводському комплекті для установки вікна. Раму обмотують шаром утеплювача по контурі. Покрівельний ізоляційний матеріал повинен доходити до верхньої крайки коробки й також обгинати її по периметрі. Полотна ізоляційного матеріалу повинні перекривати один одного, щоб забезпечити надійну гідроізоляцію і ветрозащиту. Буває, що в самій покрівельній конструкції гідроізоляція взагалі не передбачена. Навколо мансардного вікна гідроізоляцію роблять обов'язково. Рекомендуються всі вирівнювання робити в зборі. Після попередніх примірянь стеклопакет з рами виймається, і капітально кріпиться вже одна коробка. Після установки вікна займаються окладом. Починають із установки нижньої частини окладу й нижнього віконного налагодження. Кріплять шурупами в попередньо підготовлені отвори.
Потім бічні секції окладу до упору вставляють у нижню секцію окладу. Бічні секції кріпляться до віконної коробки й решетування.
good-roof Бічні й верхні налагодження закріплюють шурупами, покрівельний матеріал підводить впритул до фальца на окладі. Коли покрівельний матеріал кріпиться на оклад, для його фіксації рекомендується використовувати матеріали, виготовлені на бітумної, а не на силіконовій основі. Наприкінці, якщо рама вбиралася, її ставлять на місце

Будет Вам Полезно
Де копати колодязь Якщо людина впевнена, що в цій місцевості на глибині є вода під зем
Як відомо, всі двері, що перебувають у будинку можна умовно розділити на вхідні й межк
Основа підлоги У промислових приміщеннях довговічні й надійні підлоги дуже актуальні.
На зміну класичним платтяним шафам, улюбленим у минулому сторіччі, у наше прийшли шафі-