Новые Советы

2764

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2581

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6126

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2934

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Висвітлення в спальні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Висвітлення в спальні

Продумувати висвітлення в спальній кімнаті починають ще до її ремонту. У процесі демонтажу старих покриттів і обробки кімнати новими можна легко прокласти кабелі в стіні, вмонтувати в потрібні зони світильники, підвести всі комунікації для висвітлення стелі. Кардинально перетворювати освітлювальну систему в спальні (нові стелі, убудована сховане підсвічування) після капітального ремонту - складніше, і тоді в першу чергу варто звернутися до ідей світлового дизайну, які дозволять перетворити й зробити комфортне висвітлення для спальні «підручними» засобами - торшери, світильники, бра. Створювати особливе висвітлення в спальні - це продумувати, у який атмосфері ви хочете засипати (колір абажурів, інтенсивність), планувати - чи будете читати лежачи в ліжку, прикидати - чи варто встановлювати вимикачі з дистанційним керуванням (якщо лінь вставати) і багато чого іншого. У традиціях пристрою світла в інтер'єрі існують дві яскраві тенденції оформлення - американська і європейська. Згадаємо голлівудські фільми й звичайні квартири в них. Часто вони просто «напхані» усілякими маленькими лампочками, торшерами, світильниками в шаф і бра в ліжка. Кімнати багаторазово зонируются за допомогою всіляких локальних джерел світла, а загальне тло виходить неуважним (це і є американська модель висвітлення). У європейській традиції частіше зустрічаються великі люстри на стелях і більше загального світла. У висвітленні спальні не обійтися без сполученого типу висвітлення, де можуть бути присутнім елементи загального, місцевого (локального), зонального, схованого й декоративного висвітлення. Вдивимося пристальнее в це світло

Загальне висвітлення в спальні

Світло, що ллється в спальні зі стелі, повинен бути м'яким і неуважним. Більша люстра з потужними лампочками й світлом, що б'є різко по очах, навряд чи сподобається їм, що устали за день або ще що не проснулись ранком. Розсіяне світло у спальні можна одержати різними способами, наприклад, - максимально захистити джерела світла ковпаками, абажурами (у тому числі візерунковими, кольоровими для додання теплого або холодного відтінку потоку). Цікавий прийом світної стелі. За скляними вітражами ховають люмінесцентні або галогенні лампи, від яких виходить світло. Або елементи підсвічування розташовують над полотном напівпрозорої плівки натяжної стелі. Такий ефект дозволяє створити відчуття верхнього природного світла, зрительно збільшити висоту приміщення, зняти вага з перекриттів, ну й звичайно - зробити світло м'яким. Ще одна знахідка, що стосується натяжних стель для спальні - це своє "зоряне небо". Поринаючи в сон дивитися на мерехтливі зірки на синьому оксамиті стелі. І нехай вони не справжні - це однаково допоможе розслабитися, помріяти й швидше перебазуватися в царство морфея. Секрет «зоряного неба» приблизно такий: за натяжною стелею сховані оптичні волокна. Робота світлофільтрів дозволяє зіркам мерехтіти й переливатися, світити яскраво або зовсім тускло. Кількість зірок, їхнє розташування, сузір'я, величина і яскравість кожної зірки визначаються тепер аж ніяк не небом і космічними законами, а замовником стелі. Можна поекспериментировать із схованим світлом. Лампи денного висвітлення містяться під стелю й ховаються за карнизи або виступи стіни. Потовк начебто відривається від стіни, у спальні з'являється більше «повітря» і природного світла. Невеликі джерела світла можна вмонтувати й закрити в підлозі (прийом підсвічування підлоги). Світильники містяться нижче рівня підлоги, у спеціально видовбані поглиблення й закриваються протиударними плитками. Ефект приблизно такої ж, як у світній стелі. Тільки тут уже виникають ілюзії відриву стін від підлоги, а разом із цим відчуття невагомості й ширяння. Створити підходяще висвітлення в спальні можна за допомогою звичайного стельового світильника неуважного або комбінованого світла, що направляє світловий потік до стелі або верхньої частини стін. Улаштувати таке висвітлення зовсім не складно. Тут ще важливо пам'ятати, стельовий світильник не обов'язково кріпити в центрі стелі. Якщо електромонтажні роботи дозволять, стельовий світильник зі спрямованим світлом нагору можна помістити й над ліжком

Місцеве висвітлення

Місцеві джерела світла присутні в кожній спальні й виконують відразу багато функцій. Самі популярні локальні світильники - це джерела світла в головах ліжка: настільні (лампи, каганці), настінні (бра), напольні (торшери), убудовані в узголів'я й декоративні (підсвічені картини, панелі, вітражі). Настільні лампи (якщо вони не виконують роль каганця) не повинні розташовуватися занадто низько. У нижній частині лампи світловий потік повинен виходити вільно, щоб добре висвітлювати край постелі. Іншу частину світла повинен «затримувати» і приглушати абажур - що розсіює або щільний. Щоб закріпити бра на стіні, потрібно точно знати, де буде стояти ліжко, і на якій відстані бра буде висвітлювати узголів'я найкраще. Якщо місце ліжка в спальні під час ремонту ще не визначено, проводку не варто забирати в стіну, а після вибрати підвісні світильники з автономним проведенням. Для місцевого висвітлення оптимальне джерело світла на висоті 1,3 м від підлоги. Тому напольні торшери уважаються одними із самих зручних освітлювальних приладів у спальні. Якщо в спальні або кімнаті, призначений для сну, засипають кілька людей (сімейна пара, малюки різного віку), то гарним вибором для локального джерела світла стануть світильники на рухливих кронштейнах або гнучких ніжках. Хтось уже спить майже в темряві, а хтось читає книгу, нахиливши джерело світла близько до себе. Ще одним локальним джерелом світла в спальні може служити лампочка, вмонтована в карниз або дзеркало туалетного столика. І хоча для ранкового туалету цілком вистачить лампочки потужністю 100 Вт, краще, якщо потік світла буде рівномірним і розподіленим, із множинними джерелами - по горизонталі (вертикалі) або периметру дзеркала.

Сховане й декоративне висвітлення

Світитися в спальні можуть не тільки лампи, але й будь-які деталі інтер'єра, ніші, колонні, інші архітектурні елементи. Тут використовуються різні варіанти схованого підсвічування, а також зонального висвітлення. Наприклад, для зручності й одночасно краси зробити підсвічування усередині гардеробної шафи (дверцята повинні бути напівпрозорі скляні). Підсвічування вбудовується усередину такої шафи збоку або зверху, а іноді знизу. Звичайна шафа або гардероб стає одночасно світильником, що висвітлює спальню. Якщо на стулці шафи висить дзеркало, а поблизу джерел світла ні, то варто подумати про те, щоб теж улаштувати невелике локальне висвітлення - маленькі крапкові світильники в карниза шафи або невеликий поворотний світильник недалеко від дзеркала.
art-wall-painting Як прикраса стін і джерела світла (серйозного або чисто декоративного) можуть виступати підсвічені зовні або зсередини картини, скляні панелі, вітражі або картини, написані спеціальними, світними в темряві фарбами. Про вимикачі. Розумно буде продублировать деякі з основних вимикачів у спальні. Наприклад, вимикач загального джерела світла при вході в кімнату й вимикач від нього ж поруч із узголів'ям. Існують сенсорні вимикачі з дистанційними керуваннями і регулятором яскравості горіння ламп.
msevm З одного пульта може вироблятися керування відразу декількома вимикачами даного типу, установлених в одній кімнаті. До таких настінних сенсорних вимикачів можна пристосувати звичайні пульти для телевізора. А щоб пульт «запам'ятав» кожний вимикач, потрібно буде тільки запрограмувати по інструкції певні кнопки. Ну от і всі премудрості висвітлення спальні. Засипаючи, гасите світло!

Будет Вам Полезно
Про те, що погода в будинку є найважливішим атрибутом сімейного благополуччя, ми не пон
На жаль, для багатьох наших громадян дача - це один зі способів рішення продовольчої пр
Сучасні дрилі, представлені у величезному асортименті на ринку електроінструмента, у
Внутрішнє утеплення даху необхідно для повноцінної теплоізоляції вдома або котеджу. Я