Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Копаємо колодязі

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Копаємо колодязі

Де копати колодязь

Якщо людина впевнена, що в цій місцевості на глибині є вода під землею, можна рити.
Деякі фірми, що займаються розробкою джерел і шпар, використовують метод біолокації. Хоча з наукою він не має нічого загального, у багатьох випадках діє. Зміст дії в тім, що людина, що може почувати навколишні биополя, ходить по ділянці зі спеціальними квадратними дротовими рамками. Вони обертаються й залежно від амплітуди вказують людині місце й глибину залягання води. Другий метод - більше земної. Робітники просто беруть і копають на ділянці розвідницькі колодязі і шпари. Можна взагалі не розвідувати, а поговорити із сусідами. Якщо в усіх на ділянці є колодязі й глибина, на якій протікає вода, у всіх приблизно однакова, значить і цю ділянку не буде виключенням - він розташований у зоні водоносної площадки (можуть бути до декількох км. кв.). І залишиться для нього вибрати місце. Якщо ж поруч із ділянкою колодязів немає (в окрузі 200-300 м), то викопати колодязь із першого разу буде більша удача. Швидше за все, прийде повторити кілька спроб.
techno. x51 1 - шахтний колодязь; 2 - вигрібна яма; 3- поверхневий незахищений водоносний шар; 4 - водотривкий глиняний шар; 5 - захищений водоносний обрій. Копають колодязь подалі від брудних місць - биотуалети, вигрібні ями, свинарники, місце складування гною й т.п. (не ближче, чим 30 м від них). Хоча бажано розташовуватиВ колодяз ближче доД будинок, щоб транспортуванн вод теж не ста проблем, краще не наближа його ближче 5 м доД будинок. Можна знизити ймовірність забруднення колодязя небажаними підземними потоками, якщо встановити колодязь на найвищому місці ділянки (вода буде стікати від колодязя). Але це можна робити, якщо ділянка не пересушена.

Із чого складається колодязь

Те, що ми бачимо над землею, - це верхня частина колодязя, іменована оголовком. Він захищає воду від влучення в неї пилу, брудного снігу, трави, мошкари й т.п. На колодязях часто лежать кришки - з дерева або іншого водонепроникного матеріалу.
buranbest. yaroslavl Саму шахту, що йде долілиць і губиться в тьмі, - самі довгі частини колодязя - називають стовбуром. Стовбур не дає колодязю промерзнути в зимовий час, а значить - змерзнути й воді. Найчастіше стовбур колодязя роблять квадратної, рідше шестигранної й прямокутної форми. Кращим уважається круглий. Нижче стовбура перебуває водоприймач, у якому збирається й зберігається вода. Водоприймач може бути різної глибини (залежить від того, яке кількість води споживається в добу), найчастіше 1 м. Не варто домагатися великого наповнення колодязя. Якщо потреби у воді невеликі, вода буде застоюватися й псуватися, і вона не завжди буде придатної для питва. Це також зменшить термін служби дерев'яного колодязя. До того ж глибина колодязя дуже залежить від особливостей підземних вод і типу ґрунту в даній місцевості.

Як вирити колодязь

Колодязь можна рити за допомогою техніки - екскаватора, а можна й вручну. Для другого варіанта риття придадуться лопата з короткою вигнутою рукояткою для поглиблення ями, лопата-черпак для робіт на рідких ґрунтах, більша баддя (на кілька цебер) на металевому тросі або канаті для підйому ґрунту, козирок для захисту від падаючого ґрунту, каска на голову грабареві
Колодязі бувають декількох видів. Два головних - це шахтні колодязі і колодязі з кілець. Залежно від того, який тип колодязя обраний, роботи будуть свої.
vash-kolodec Якщо будується шахтний колодязь (до 30 м глибини), то при його будівництві спочатку виривають шахту, а потім її стінки зміцнюють. Глибина колодязя й спосіб зміцнення залежить від того, який у місцевості тип ґрунту. Краще, коли колодязь риється у твердому ґрунті

Колодязь із колод

Риють шахтний колодязь до першого водоносного обрію, у якому обладнається водоприймач. Після того, як шахта вирита повністю, з її викачивают всю зайву воду, а дно вирівнюють. На ґрунт установлюють першу раму із самих товстих і міцних колод. Якщо ґрунт під рамою слабкий, під неї підкладають камені більших розмірів. На раму укладають вінець, за ним другий. Для того щоб вінці щільніше прилягли друг до друга, по верхньому вінці б'ють спеціальним дерев'яним молотком. Шви між вінцями замазують глиною. Звичайно стінки колодязя зміцнюють брусом з перетином 12- 18 см або колодами. Стандартний колодязь робиться не менше 1х1м. Після установки вінців дно колодязя засипають шаром піску або гравієм. Щоб усередині колодязя тривала вентиляція повітря, установлюють вентиляційну трубу.
kolodec. Продуктивність шахтних колодязів від 0,5 до 3 куб. м. /год, тому він може працювати відразу на кілька сусідніх будинків. Колодязі такого типу досить прості в монтажі і їх легко чистити. Проте, найчастіше шахтні колодязі можуть накопичувати в собі тільки ґрунтову воду, що не завжди придатна для питва. А поливати город і забезпечувати ділянка технічною водою шахтний колодязь зможе завжди.

Колодязь із бетонних кілець

Якщо на дачі планується рити колодязь глибиною більше 40 м, то краще не рити шахту цілком, і використовувати метод поступового нарощування зрубу зверху. Основна дія - нарощувати бетонні кільця усередині зрубу, рівномірно вибираючи ґрунт під нижнім кільцем. Під власною вагою кільця усе глибше будуть іти в землю й глибина стовбура колодязя рости.
vsekolca Для бетонних кілець споруджують кільцеву опалубку. Щоб згодом кільця колодязя не опускалися нижче призначеного їм рівня, для кожного кільця забивають у ґрунт 4 стопорних штирі довжиною 350 мм, діаметром 14 мм. Якщо ґрунт на ділянці пучинистий, то потрібно запобігти виштовхуванню із землі верхніх бетонних кілець (обдимання обумовлене тим, що надлишкова волога, що накопичується при промерзанні ґрунту, збільшується в обсязі, властиво глинистим ґрунтам, дрібним і пилуватим піскам). Для цього на рівні двох верхніх кілець між ґрунтом і кільцями прокладають товсту поліетиленову плівку. Якщо земля спучиться, весь ґрунт буде сковзати по плівці, а кільця залишаться нерухливими
Коли всі підготовчі роботи закінчені, кільцевий простір заливають бетоном. До самого верхнього краю кільцевої опалубки.
dom. dacha-dom Через тиждень (6-7 днів) опалубку з кільця знімають і приступають до наступного нижнього кільця. Коли забетоновані всі кільця, із шахти, що вийшла, видаляють ґрунт ще на глибину 1-1,5 м, откачивают зайву воду й вирівнюють дно. Воно засипається шаром піску на 1-2 метра, шаром щебенів або дрібного гравію на 1-2 метра. Це потрібно потім, щоб забезпечити природну фільтрацію води.
kolodec. Щоб захистити воду в колодязі від поверхневих вод, дощу, снігу, сторонніх предметів, навколо отвору колодязя обладнають глинистий замок, а на сам колодязь установлюється люк скришкой.

Будет Вам Полезно
Існують два основних способи роботи над створенням стеновой ніші. Головна й вихідна ї
В настоящее время применение кожи в интерьере достигло настоящего бума и это не случа
На сьогоднішній день основними матеріалами, які призначені для виготовлення підвіко
Щоб обробити стіни, підлоги в житлових приміщеннях, дуже часто використовують плитку,