Новые Советы

2764

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2581

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6126

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2934

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Бутова й бутобетонні кладки

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Бутова й бутобетонні кладки

Бутовий камінь

Всі природні камені, використовувані в сучасному будівництві, діляться на бутовий камінь і блоки із природного каменю. Сьогодні бутовий камінь входить у трійку лідерів матеріалів даної групи й користується в споживачів підвищеним попитом. Справедливості заради варто сказати, що показник застосування бутового каменю був би ще вище, якби він не мав, як будь-який натуральний матеріал, досить високу ціну.

При цьому на популярність бутового каменю в будівництві великий вплив робить те, що даний матеріал дуже привабливий і ставиться до розряду декоративних каменів, де кожний екземпляр представлений у єдиному роді. По-друге, споживачів, безумовно, залучає міцність і надійність бутового каменю. Ну, а по-третє, від такого каменю віє натуральної екологичностью, що останнім часом дуже цінується

Для бутової й бутобетонной кладки використовують природні камені або їхні шматки, що мають неправильну форму. Як правило, бутовий камінь, застосовуваний для будівництва, повинен мати максимальний розмір не більше 500 міліметрів. Також бутові камені повинні бути масою не більше 50 кілограмів різних розмірів і конфігурацій.

При цьому бутовий камінь може підрозділятися на рваний камінь, що має неправильні форми, постелистий камінь, у якого присутні дві приблизно паралельних площини, і кругляк, що має традиційну округлу форму. Але, тому що натуральний бутовий камінь досить дорогою, то в цей час у будівельній справі всі частіше використовують бутовий штучний камінь, що практично нічим не відрізняється від свого натурального аналога, але при цьому має більше низьку вартість

Сьогодні натуральний бутовий камінь прийнятий використовувати тільки у випадку економічної доцільності: якщо зона будівництва перебуває в районі масового залягання каменю, якщо немає можливості доставити інші матеріали, і якщо замовник віддає перевагу, незалежно, від ціни матеріалу, саме натуральному бутовому каменю.

У цей час із буту будують фундаменти, підпірні стіни, стіни підвалів, кам'яні забори й інші аналогічні конструкції. А в районах, що відрізняються більшими запасами постелистого бутового каменю, із цього матеріалу будують і стіни малоповерхових будинків

Бутове мурування

Бутове мурування являє собою кладку із природних каменів неправильної форми, що мають невеликі розміри й дві приблизно паралельні поверхні, які мовою професіоналів називаються - постелі. Для бутового мурування традиційно використовують вапняк, піщаник, туф, черепашник, граніт, а також при зведенні фундаментів будов, висотою не більше двох поверхів, бруковий камінь.

При цьому в такій кладці бутовий камінь зв'язується між собою спеціальним будівельним розчином, застосовуваним звичайно й для цегельної кладки. У будівельній справі, як правило, прийнято використовувати камені масою, не більше 30 кілограмів. При роботі з більшими каменями роблять плинтовку, що представляє собою процес розколювання більших каменів на більше дрібні. Одночасно із плинтовкой відбувається сколювання гострих кутів каменів і підгін їх під форму паралелепіпеда

Для виконання плинтовки каменів використовують прямокутну кувалду масою 4,8 кілограми, а для наступної обробки каменів, сколювання гострих кутів - молоток-кулачок (маса 2,3 кілограми). Таким молотком-кулачком згодом осаджують бутовий камінь при виконанні кладки. Також застосовують спеціальні трамбування, що дозволяють осаджувати камені й ущільнювати кладку. В іншому ж використовуються точно такі ж інструменти й інвентар, як і при цегельній кладці.

Бутове мурування проводиться горизонтальними рядами (шарами). Залежно від розмірів каменів товщина кожного ряду робиться, як правило, від 15 до 25 сантиметрів. При цьому порожнечі заповнюються розчином і відбувається перев'язка швів. Для викладення рядів будівельники підбирають камені, однакові по висоті й по можливості укладання плоских граней. Важливо й те, що бутове мурування потрібно вести із чергуванням тичкових і ложкових каменів

Проміжки, що виникають між сусідніми каменями, варто заповнювати розчином, а в порожнечі потім рекомендується забивати дрібний камінь або щебені. Під кінець же отриману кладку до заповнення всіх порожнеч потрібно залити рідким розчином, не псуючи при цьому гарний зовнішній вигляд отриманого результату.

Бутобетонная кладка

Замість бутового мурування останнім часом будівельники активно застосовують бутобетонную кладку. Вона проводиться враспор зі стінками траншів або в опалубці. Відповідно до технології, бетонна суміш спочатку укладається шарами товщиною до 20 сантиметрів, а потім у неї втапливаются бутові камені, підбор яких здійснюється з розряду розміру, не більше 1/3 товщини всієї возводимой конструкції.

При цьому від опалубки камені будуть відстояти приблизно на 5 сантиметрів. Ущільнення бутобетонной кладки здійснюється пошаровим вібруванням. Після втапливания кожного ряду каменів у шар бетону допускаються перерви. З метою одержання рівної поверхні бутобетонной стіни укладення шарів відбувається в опалубці.

У жарку й суху погоду будівництво конструкцій з буту й бутобетону вимагає такого ж відходу, як і зведенні монолітних бетонних конструкцій. При створенні бутобетонних фундаментів укладання виробляється тільки очищених від бруду каменів і уламків. У противному випадку, бутовий камінь будуть мати неміцне зчеплення сбетоном.

Якість бутової й бутобетонной кладок перевіряють за допомогою вимірювальних інструментів і прийомів, які використовуються й при звичайної цегельної кладки. Витрата цементу на зведення бутобетонной кладки в порівнянні з бутової стає більше. Однак при цьому бутобетонная кладка має більшу міцність, та й трудові витрати по її будівництву витрачаються менше.

Будет Вам Полезно
Покрівельні роботи - це проектування, пристрій і монтаж покрівлі. Покрівельні роботи р
Лінолеум - досить відомий матеріал для покриття підлоги, при цьому він доступний і гарн
Гипсокартон - досить популярний матеріал, тому що він має ряд переваг. Наприклад, завдя
Мармур це не тільки мінерал, що володіє унікальними властивостями, але й чудовий уніве