Новые Советы

2729

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2551

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6053

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2906

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як побудувати будку для собаки

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Детальная информация знакомства для серьезных отношений киев здесь.

 


Як побудувати будку для собаки

Перші кроки до майбутньої будки

Іноді здається - що варто побудувати будку? Це ж зовсім просто й видумувати нічого не треба. Але для гарної будки є деякі рекомендації. Як і в будь-якій іншій будівельній справі, спорудження будки починають із важливого кроку - вибору місця, де буде ця будка стояти. По-перше, місце повинне бути сухим. По-друге, виходять із чисто собачого характеру - вони люблять і повинні постійно контролювати більшість територій і людей на ній, тобто своє домашнє «череда». Потрібно встати на ділянці, оглянутися й подумати, яка крапка огляду з погляду самого собаки буде самої вигідною - звідки сторож зможе контролювати максимум простору. Поруч із будкою повинна бути тінь, але саму будку потрібно розташувати на сонячному місці.
caricatura Про всякий випадок, для тих, хто спробує заощадити місце. Не можна розташовувати собак у хліву разом з коровами, у стайні з кіньми або в одному приміщенні з іншими свійськими тварина. Наявність аміаку, вуглекислоти й сірководню в цих приміщеннях може шкідливо відгукнутися на здоров'ї й працездатності собаки. Наступним важливим кроком у підготовці стане вимір собаки. Так-Так, будка буде робитися під неї, тому важливо виміряти собаку: від кінчика носа дощенту хвоста (довжина будки), від лабетів до холки (висота будки), і ширину в плечах (ширина лазу).
woodmaterial Розміри будиночка повинні бути такими, щоб пес міг вільно влягтися усередині, розтягшись на всю довжину. Добре, якщо глибина будки буде на 5-10 см більше довжини тіла собаки, а ширина будки - на 5-10 см більше висоти. Висота будки в самою низкою її частини повинна бути не нижче висоти собаки до кінчиків вух. Всі ці виміри потрібні для того, щоб псові було комфортно жити у своєму будинку. Якщо будинок виявиться малий, зрозуміло - буде тісно. Якщо ж будка буде занадто великий, то взимку в ній буде прохолодно або зовсім холодно, і пес не зможе в ній зігрітися навіть якщо буде бігати в будці по колу. От зразкові розміри стандартних будок. Для дрібних порід (розміром з таксу) підійде будка із внутрішніми розмірами 45 х55 см і висотою 44 см. Для середнього розміру собак (ротвейлер, шарпей) зручної стане будка 70х93 см і висотою близько 80 см. Для великих собак (дог, кавказька вівчарка) потрібна будка 110 -130 см і висотою 95 см.

Матеріали для будки

Який взяти матеріал? Будувати можна з відходів, що залишилися від будівлі сараю, альтанки й т.п. Для зимової будки знадобляться подвійні стіни і утеплювач. Найкращим уважається дерево. Придасться вагонка, бруски перетином 3х5 см, полові шпунтовані дошки, дахове залізо, шифер або руберойд, цвяхи, аркушевий пінопласт або повсть, шматочки брезенту. Краще не використовувати пресовану деревину в тих місцях, де собака може неї погризти. Пресована деревина містить речовини, які можуть виявитися небезпечними для здоров'я собаки. Дах, підпільні бруси можна робити з її.
ochumelkin Для доступних собачим зубам деталей краще брати звичайну непресовану деревину. Але така деревина може бути не захищена від погодних умов і почати швидко гнити. Тому її потрібно пофарбувати й захистити від вологи. Важливе зауваження: красити потрібно тільки нетоксичними фарбами, запах від яких вивітрюється дуже швидко (а те погано буде впливати на нюх собаки). Захистити й частково відігнати бліх і комах від собаки допоможуть соснові і ялинові дошки, які має специфічно захід, неприємний для комах. Але отут теж потрібно не перестаратися й вибрати гарні дошки - надлишок смоли на стінах і смоляні потоки можуть прилипнути до вовни. Якщо вирішено робити теплу будку, прийде збивати зовнішні й внутрішні стінки, а між ними прокладати шар утеплювача. Для тварин, зокрема для собаки не бажано використовувати різні хімічні матеріали, як скловату, изовер, урсу, пінопласт. Собаки дуже чутливі до заходів хімії, крім того, від матеріалів у повітрі можуть літати дрібні шматочки пилу. Як утеплювач для будки використовують натуральні матеріали: ганчірки, дрантя, вату, повсть (із плівкою гідроізоляції зовні, щоб не промок). Деякі набивають між стінок підмножина, сухі дубові листи й т. п.

Безпосереднє будівництво

Собаки не бояться морозів, порівняно легко переносять холод, тому головне сколотити будку без щілин, щоб не було протягів. Виготовлення будки можна почати з підлоги. Дошки добре повинні бути пригнані друг до друга, щоб собачі пазурі не застрявали в них. Коли щит для підлоги збитий, приступають до бічних стінок. Їх роблять подвійними. Зовнішні поверхні можна зробити з вагонки або брусів, а внутрішні - з ретельно виструганих дощок. Між стінами кладуть утеплювач. По нижньому торці стінок прибивають товсту (4-5 см) просмолену або просочену оліфою опорну дошку.
caricatura Підлога в будці повинен бути піднятий над землею, щоб собака не лежав на сирій землі після дощу й не мерзнув узимку. Тому на висоті 10-12 см від нижнього краю стінок прибивають бруски. Коли збивають бічні й задня стінка між собою, виходить рамка над поверхнею підлоги із цих брусків. От на неї й потрібно встановлювати заздалегідь приготовлену підлогу. По периметрі стінок прибивають невеликий плінтус, а цвяхи в плінтусі злегка заглубляют і можуть навіть прикрити дерев'яними пробками. Передня стінка робиться такий же, як бічні й задня, подвійна з утеплювачем, тільки в ній повинен бути лаз. По висоті добре, якщо він буде на 5-7 см вище холки собаки, а по ширині на 5-7 см більше, ніж собака в ширині своїх могутніх плечей. Висота порога - на рівні 4-5 см від рівня внутрішньої підлоги або 16-18 см від землі. Якщо собака невеликого росту і їй важко щораз перестрибувати через ці пороги-бар'єри, для неї можна буде зробити невеликий поміст - якийсь трап, що веде в її будку, як на борт літака.
nkj Косяки й притолока ретельно обробляються, щоб не було гострих кутів, що стирчать сучків і цвяхів. Всі гострі виступаючі деталі краще ховати під пробками. Поріг можна оббити лінолеумом - це охоронить дерево від пазурів. Зверху двері можна завісити шматком брезенту - такої довжини, щоб він повністю закривав лаз. Брезентовий фартух допоможе собаці рятуватися від морозу й жари.
Досить відповідальна деталь - це дах. Її можна зробити двосхилої, можна односхилої. Важливе зауваження: дах не прибивати! Тобто дуже зручно буде неї закріпити надійно на стінках, але коли потрібно - зняти й зробити збирання в будці. Дах можна оббити даховим залізом або шифером. Важливо, щоб вона не протікала. Якщо собака любить активний спосіб життя, і ви впевнені, що вона забереться посидіти на даху будки, крокви й кріплення даху потрібно зробити надійніше. На підлогу усередину будки можна покласти матрац, набита соломою. Якщо собака короткошерста, можна покласти просто солому (тільки не сіно). Солома - відмінна підстилка для собаки. Міняти її можна не частіше один раз у тиждень. Хочеться помітити, що для людей, які відчувають потребу в собачій будці, але не можуть або не хочуть будувати її самі, продаються готові збиті будки масового виробництва. Роблять їх, наприклад, з дощок, закріплених на металевому профілі.
dogcatdog Коштують такі будки порядку 3300 - 4600 руб. (для маленьких собак), 4700-6400 для середніх розмірів собак) і 9000-11000 (для великогабаритних псів).

Будет Вам Полезно
И как не ошибиться при выборе духовки? В настоящее время производители выпускают разл
Будівництво битовок - це кращий варіант створення умов для тимчасового проживання аб
Підлоги - це базова основа будь-яких приміщень, саме підлоги перебувають із людиною в по
Відразу обмовимося. Існує більша різниця в пристрої підлоги залежно від того, чи переб