Новые Советы

2764

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2581

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6126

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2934

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Виготовлення маркетрі - ефектної мозаїки з дерева

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Виготовлення маркетрі - ефектної мозаїки з дерева

Саме натуральне дерево радує людей своїм різноманіттям колірної гами й мудрою гармонією малюнків. Для того, щоб підкреслити природну красу дерева й помножити її на чудову майстерність людей, існує метод - виготовлення маркетрі, красивейшей дерев'яної мозаїки.

Поняття й сфери застосування маркетрі

Маркетрі являє собою основу із простого дерева, на яку майстер у певному порядку наклеює пластини дорогої деревини. Як правило, такі пластини мають товщину від 0,6 до 3 мм. Вони мають різну текстуру й квітами, у результаті чого з них виходять дуже гарні мозаїчні картини.

Саме слово маркетрі прийшло до нас із Франції й дослівно, у перекладі із французького marqueteries, означає «розмічати або розкреслювати». Як правило, як основу беруться менш коштовні породи дерева, наприклад, такі як береза, дуб, сосна, ясен.

Техніка маркетрі була відома й застосовувалася ще в часи Древнього Єгипту, Древнього Рима й Древньої Греції. Епоха Відродження в Європі зробила так, що маркетрі по дереву випробувало час свого розквіту. Саме в той час був створений верстат, що дозволяє робити пилений шпону для масового споживання

У Росію виготовлення маркетрі прийшло в XVIII столітті, коли Петро I посилав в Англію й Голландію столярів вивчати секрети ремесла виготовлення розкішних меблів. При Катерині II була сформована російська школа техніки маркетрі. Так, у Зимовому палаці практично всі меблі декоровані маркетрі по дереву, у чому можна переконатися, відвідуючи музеї й сьогодні.

У наш час маркетрі з дерева знову стає популярним видом обробки, адже за допомогою такої мозаїки можна одержати дуже гарні, стильні й унікальні меблі, що, до того ж, доступна за ціною. При цьому техніка маркетрі дозволяє виготовляти не тільки предмети меблів, але й оригінальні панно, картини, двері, вітражі й стенові панелі. Важливо й те, що сучасні майстри за допомогою технології маркетрі можуть створювати будь-які візерунки, композиції й сюжети.

Технологія маркетрі

Справжня технологія маркетрі - це чудове мистецтво складання мозаїки зі шпони, що являє собою, як відомо, тонкі дерев'яні пластинки. Тому що технологія маркетрі досить складна, те це завжди ручна праця, що цінується досить дорого.

Отже, технологія маркетрі починається з того, що береться шпона різних колірних відтінків з товщиною від 0,6 до 3,0 мм. Потім по картонному шаблоні зі шпони вирізьблюються деталі мозаїки. При цьому різак краще використовувати v-образного виду: у нього передня крайка повинна бути перпендикулярний горизонтальної осі, а задня мати кут 45 градусів. Важливо й те, щоб різак був максимально гострим, тому що тупий інструмент просто зімне й зруйнує тендітна шпона.

Вирізати мозаїчні деталі потрібно з якимсь запасом, а не точно по розмірі, щоб потім можна було їх подшлифовать і найбільше щільно підігнати по розмірі. Цікаво, що технологія маркетрі полягає не тільки у використанні природних квітів дерева, але й з метою одержання шпони незвичайного фарбування використовує різні хімічні методи обробки дерева: протравляння, вимочування в розчинах, прокрашивание морилкою

У наслідку отримані по шаблоні шматочки мозаїки потрібно змазати столярним клеєм і наклеїти їх на паперове креслення-шаблон, як можна щільніше підганяючи друг до друга. Коли вся мозаїка буде зібрана, неї перевертають і за допомогою столярного клею наклеюють на необхідну дерев'яну основу. Потім маркетрі по дереву покривають папером і на кілька годин закладають під прес

Через двоє діб напівготовий виріб можна шліфувати. Потім виріб можна покрити в чотири шари нітролаком із проміжним сушінням від одного до трьох годин і з виконанням проміжного шліфування. Ще через добу створену мозаїку потрібно пополірувати полірувальною пастою й сукниною. Деякі майстри замість лакування покривають виріб спеціальною мастикою, створеної зі скипидару й воску.

Сьогодні майстри за допомогою техніки маркетрі створюють неповторні твори мистецтва. Якщо у вас є можливість, то чому б не прикрасити свій будинок такою розкішною мозаїкою по дереву як маркетрі? Адже їй складно не захоплюватися, а краса маркетрі перебуває поза часом і завжди вмоде.

Будет Вам Полезно
Фиброцементний сайдинг - це унікальний матеріал, застосовуваний для пристрою Вентильо
Фундамент є основною складовою частиною й опорою будь-якого будинку, тому, мабуть, само
При виробництві кислототривких і жаростійких бетонів, а також деяких інших матеріалів
На сегодня можно выделить два основных типа автономной канализации в доме (это значит,