Новые Советы

2727

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2548

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6046

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2904

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вентиляція заміського будинку

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вентиляція заміського будинку

Якщо будинок будується з дерева, не великий по габаритах, у вікна вставляються дерев'яні рами, а стіни продовжують «дихати» після чистової обробки й обробки (щілини, природні матеріали, нещільні конструкції дверей вікон, стиків стін), те замисливать грандіозну систему вентиляції в заміському будинку ні до чого. Важливо лише правильно розрахувати висоту й діаметр каналів природної вентиляції й правильно обладнати отвору. Рух повітря в цьому випадку буде викликано різницею температур повітря усередині й зовні приміщень. І він буде знаходити собі «лазівки», циркулювати й робити обмін.
lifenatural

Коли потрібна примусова вентиляція

Інша справа, якщо будинок великий, з безліччю внутрішніх кімнат і приміщень. Будинок може бути побудований із сучасних матеріалів, які мають дуже якісні будівельні й експлуатаційні характеристики, але, наприклад, не «дихають». У будинку можуть бути встановлені стеклопакети й пластикові двері, що майже герметично закупорюють всі щілини для мінімальної втрати тепла взимку. Як бачимо, умови для природної вентиляції зводяться на ні, і лазівок для повітря залишається усе менше. У холодну пору року вікна сильно запотівають. Улітку вікна, можливо, не захочеться відкривати через небажання втратити кондиционерний холод. У цьому випадку власники заміських будинків змушені організовувати системи приточно-витяжної вентиляції - щоб і повітря було свіжа й чистим, і температура залишалося оптимальної. Про найпростіші механізми примусової вентиляції можна почитати в статті Вентиляція квартири, - принципи аналогічні. У заміському будинку можна створити і єдину систему приточно-витяжної вентиляції всього будинку. От кілька варіантів. Варіант, коли мова йде тільки про зміну повітря, без його підігріву/охолодження. За температурою повітря будуть стежити окремі кондиціонери й сплит-системи (варто пам'ятати, що більшість кондиціонерів не мають можливість активного забору свіжого повітря, а якщо така функція в них і є, вона становить 20-25% і цього не досить для примусової приточной вентиляції).

Сполучення природних і механічних сил

Отже, у будинку можна сполучити природну витяжну вентиляцію з механічної приточной. Витяжні канали передбачаються ще на етапі проекту будинку. У великому будинку роблять, як правило, три вентиляційних стояки.
tria-komm Магістральний воздуховод, до якого примикають більше дрібні відгалуження (з кімнат), витяжка із санвузла й воздуховод з кухні (робляться вони окремими потім, щоб неприємні заходи не попадали усередину житлових приміщень). Витяжні канали природної вентиляції розташовуються на покрівлі (або поблизу покрівлі). Витяжки з убудованими вентиляторами можна виводити в різні місця, але туалет і кухню краще однаково на дах.
kroma-dom У витяжні вентиляційні канали можна вмонтувати недорогі вентилятори. Всі канали на виході можуть бути об'єднані єдиними кришним вентилятором. Примусову приточную вентиляцію можна організувати, використовуючи моноблочную заводську установку. Звичайно вона продається з готовою системою автоматики. Кожне приміщення (кухня, санвузол, кімнати) будуть насичуватися свіжим повітрям по окремих каналах і це зменшить перетекание неприємних заходів по будинку. Але при такій схемі вентиляції в нижній частині дверей обов'язково потрібно встановлювати переточні ґрати (для відтоку повітря) або залишати щілину у двері в 2-3 см від порога, щоб не створювалося надлишкового тиску, і двері можна були легко відкрити. Коли один з видів вентиляції (приточная або витяжна) залишається природним, неможливо використовувати рекуперацію, про яку мова спереду.

Змінюємо температуру повітря, що прилетіло,

Завдання посложнее - це що коли надійшло в будинок повітря хочеться ще й остудити (підігріти). У цьому випадку приточную систему вентиляції оснащують секцією охолоджувача (центральний кондиціонер). У будинок цілий рік буде надходити свіжий, відфільтрований охолоджений (підігрітий) повітря. Але система ця досить громіздка й дорогостояща.
tria-komm При такому пристрої в приміщенні буде виникати теплоизбиток, що прийде гасити більшою кількістю холодного повітря, чим потрібно просто для подиху людини. Разом із блоком приточной вентиляції буде потрібно встановлювати охолоджувач (водяний або фреоновий) і здобувати регулюючу автоматику. Повітря через централізовані канали припливу, де він нагрівається/прохолоджується, буде надходити в приміщення однакової температури й регулювати цю температуру в кожній кімнаті буде не можна.
briz-time

Як регулювати температуру

Саме складне завдання - зробити приплив і відтік повітря із приміщень механічним, єдиним, централізованим, з можливістю підігріву або охолодження, і при цьому ще мати можливість регулювати температуру в окремих кімнатах. Як у цьому випадку надходять? Роблять все довольно просто.
Приточная вентиляція в цьому випадку й центральний кондиціонер, що до неї підключений, починають працювати в режимі подачі свіжого повітря - і не більше, тобто обробляти необхідні 60 куб. м./год для подиху однієї людини. Централізованого приточного охолодження повітря, якого необхідно 300-400 куб. м./год для погашення теплопритоков у цьому випадку не відбувається. Тобто центральний кондиціонер у приточной системі не працює на повне кондиціювання, а тільки на свіже повітря для подиху. Іншу температуру в кожній конкретній кімнаті «добирають» до потрібної оцінки, установлюючи доводчики - окремі кондиціонери різних типів

Економія засобів і електрики

Очевидно, що перекачування й підігрів великого обсягу повітряних мас у вентиляційних системах заміського будинку може «з'їдати» левову частину витрат всієї споживаної електроенергії (до 60 %). Знизити ці енерговитрати допомагають спеціальні блоки обробки повітря, які встановлюють у вентиляційні системи. Ці блоки оснащені теплоутилизаторами (рекуператорами). Принцип їхньої дії в тім, що теплова енергія що видаляється відпрацьованого повітря використовується для підігріву або охолодження вступника приточного. При цьому витяжній і приточний повітря не змішується
Рекуперація потрібна для економії, але можлива не скрізь. У більше простих системах вентиляції (наприклад, із часткової природної, або з каналами, не об'єднаними в одну систему) відпрацьоване повітря просто викидається на вулицю. У результаті цього влітку збільшуються витрати електроенергії на кондиціювання, а взимку - на опалення. Ефективність використання тепла у вентиляційних системах з рекуперацією досягає 85%.
ines-ur Берегти електроенергію під час роботи систем вентиляції можна не тільки за допомогою рекуператорів. Цей фактор залежить також від допоміжного устаткування: вентилятора, воздуховода (довжина, діаметр, кількість поворотів і вигинів), воздуховодов, клапанів і ін. Наприклад, відомо, що максимальний тиск повітря створюється у вертикальних стояках з короткими відрізками труб від забірних вентилів (тобто на створення тиску прийде витрачати набагато менше електроенергії). Навпроти, у довгих воздуховодах із численними поворотами (у тому числі гофрованих, у меншому ступені кругл і квадратних) відбувається падіння тиску. І потужність вентилятора повинна бути в рази більше. Все встаткування вентиляційної системи (звичайно для нього не передбачені окремі приміщення) у заміському будинку розташовують на горищі, у підвалі, над підвісною стелею. Воздуховоди обертають шаром термо - і шумоізоляції. Виходи оформляються декоративними ґратами із клапаном витрати повітря

Будет Вам Полезно
Одним з найбільш популярних сьогодні штукатурних складів по праву вважається гіпсови
Будівництво заміського будинку припускає досить великий обсяг робіт, які Пов'язані з г
У середині минулого століття в європейських країнах з'явилися нові технології утеплен
Навантаження / вивантаження - справа тонке | як відправити вантаж З огляду на періодич