Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Інструменти для роботи з деревиною, пластиком і металом

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Інструменти для роботи з деревиною, пластиком і металом

Електропилка - вибір і робота

У продажі найчастіше можна зустріти два види електричних пилок - ланцюгові й дискові. За допомогою ланцюгових пилок зручно розпилювати товсті колоди й дошки, більші кряжі, пластини. В основі такої пилки лежить з'єднаний пильний ланцюг, вона обертається за допомогою електромотора. На ланцюзі перебувають зуби, скріплені між собою шарнірами.
dismarket Дисковий тип пилки відрізняється тим, що в основі її лежить металеве коло діаметром до 20 см, товщиною до 2 мм. Диск прикріплений до електромотора й захищений зверху нерухливим захисним кожухом. Часто до такої пилки кріпляться не одна, а дві ручки, щоб зручніше було триматися. Дискову пилку можна закріпити нерухомо на верстаті - вийде міні-верстат, на якому можна розпилювати дошки. Дисковою пилкою можна розпилювати дошки, колоди, бруси (як уздовж, так і поперек), а також ДВП, ДСП, фанеру, пластики, пеноматериали, мідь, алюміній, інші кольорові метали (крім сталі й чорних металів). Для того щоб лінія розпила виходила рівної, краю захисного кожуха (який закриває всю верхню частину диска) повинні стикатися з поверхнею деревини й упиратися в неї під час роботи.
ridgetool Швидкість обертання пильного полотна в дискових пилках дорівнює 1800-5000 оборотам у хвилину. Максимальна глибина різання під різними кутами до поверхні звичайно становить до 130 мм (90 градусів) і 95 мм (45 градусів).
Перед початком роботи обов'язково перевіряють, чи надійно закріплений пильний диск у пилці. Не забувати, що електропилка - це електричний інструмент, і вона повинна бути заземлена, а роботу варто проводити в сухих приміщеннях, без відкритого джерела води під боком.
master-forum Якщо пильний диск або ланцюг у пилці дуже швидко нагрівається під час роботи, це говорить про те, що зуби погано заточені. Краще пилку нагострити. Після завершення робіт диск або ланцюг протирають від підмножини, очищають гасом і укладають на зберігання в спеціальний ящик. Існують ще шабельні пилки. Їх використовують при монтажі різного встаткування, прокладці комунікацій (з більшими розпилами у важкодоступних місцях). Шабельними пилками можна розрізати практично будь-який будівельний матеріал: деревину, пластик, газобетон, композиційні матеріали, аркушевий метал, нержавіючу сталь, алюміній і т.д. Шабельна пилка діє за допомогою леза. Пилки різняться по розмірах: 100-350 мм і конструкції зубів (для розпилу різних матеріалів). Шабельними плитами частіше користуються професійні теслі, обробники, слюсарі й рідше простий люд у побуті. Дискову пилку можна купити за 1890-10000 руб. і вище. Вартість ланцюгових електропилок 2676- 8300 руб. Шабельні пилки перебувають приблизно в тім же діапазоні цін - 2313- 11000 руб. і вище.

Електролобзик - для роботи й для душі

Найчастіше всі роботи, які виконує електричний лобзик, можна провести звичайною пилкою-ножівкою по дереву або металу. У якому ж випадку купують його? Коли затівається великий ремонт у квартирі і їсти бажання викроїти й сколотити власними руками не одна шафа, і полку, так ще спробувати вирізати на дошці орнамент, коли робота з деревом іде в будинку постійно.
zoom. cnews За допомогою електролобзиков можна швидко і якісно виконувати розрізи практично в будь-якому матеріалі (дерев, пластик, аркуші чорного й кольорового металу, скло, кераміка). Деякі матера думають, що при бажанні Електролобзик може замінити собою багато інструментів - настільки він універсальний. З інструментом зручно працювати: майже всі сучасні електролобзики сконструйовані так, що з ними можна працювати одною рукою. Обробка матеріалу завдяки тому, що машинка підключена до електрики, проходить швидко. За допомогою тонких пилянь вдається одержати чистову поверхню реза, що потім не прийде шліфувати рубанком, напилком або шкуркою. Точність розпила по лінії в електролобзиках досягає 0,5 мм. За допомогою цього інструмента можна випилювати внутрішні отвори в листовому матеріалі - круглої й прямокутної форми. Всю роботу з випилювання робить пилочка 50-120 мм довжиною. Вона робить зворотно-поступальні рухи по вертикалі 500-3000 разів у хвилину. Товщина пропила виходить приблизно 1 мм. Потужність лобзика визначає його можливості. Так, машинка в 700 Вт здатна розрізати дерев'яний аркуш товщиною до 110 мм, сталевий - до 10 мм, кольорового металу - до 30 мм. Якщо потужність невелика, можливості лобзика більше обмежені: може розрізати дерево – до 50 мм, сталь – до 3 мм, кольоровий метал – до 10 мм. Лобзики можуть різати й під довільним кутом (до 45°), хоча в деяких моделях є тільки фіксовані кути нахилу – 15, 30 і 45 °. Вартість електролобзиков у будівельних магазинах 990- 4300 руб.

Електрорубанок

Електрорубанки потрібні тим, хто жити не може без деревини й часто неї обробляє. Робити це з електричним рубанком дуже зручно. Поверхня деревної плити уздовж волокон строгается за допомогою обертових фрез і спеціальної лижі. Регулятор висоти цієї лижі дозволяє змінювати глибину проникнення ріжучої фрези в масив деревини й іноді це зручно, коли потрібно плавно змінити глибину стругання прямо під час роботи. Інструмент оснащений спеціальною рукояткою, що одночасно є й ручкою для тримання й ведення рубанка, а також регулятором глибини стругання. На початку роботи з рубанком дошку прикріплюють до верстата, потім рубанком кілька разів проходяться по її поверхні. Рубанок рухається з легкістю сам, на заданій глибині, натискати на нього сильно не потрібно. Просувати інструмент уперед потрібно тільки по напрямку росту волокон і стежити, щоб стружка й підмножина не попадали під лижі. Іноді на поверхні струганої деревини можуть виходити дефекти: це може бути пов'язане з неправильним і нерівномірним розташуванням ріжучих фрез у пазу щодо рівня лиж. Другою частою причиною можуть бути просто недостатньо добре заточені фрези.
eletos Якщо електрорубанком обробляються занадто тверді породи дерева, інструмент може одержати перевантаження. Тому не варто використовувати максимальну глибину занурення (дозволено тільки для вузьких деталей до 40 мм). На широких поверхнях товщину зрізу обмежують 1,5 мм. Якщо ж строгается пластиковий матеріал, то в нього не можна заглиблюватися більше, ніж на трохи десятих часток мм. Час безперервної експлуатації електрорубанка не повинне перевищувати 15 хв. - тоді він прослужити довго й справно. При виборі рубанка важливо звертати увагу на підошву. Найкращої вважається лита підошва з алюмінієвого сплаву із фрезерованою поверхнею. Добре, якщо нижня площина буде злегка шорсткуватої, із сітчастим рельєфом. Купуючи рубанок, потрібно впевнитися, що механізм підвісу й регулювання передньої підошви справні. Платформа повинна стояти жорстко, не перекошуватися. При роботі з електрорубанком не забувати про міри безпеки: по-перше, повинна бути справної проводка; по-друге, потрібно завжди обережно звертатися з ріжучими деталями й щораз під час перерв у роботі відключати інструмент. Середня вартість електрорубанков на будівельному ринку коливається сьогодні від 1290 до 6500 руб.

Будет Вам Полезно
Клінкерна плитка Головне завдання для обробки цоколя - захистити його від забруднень
Мова йтиме не про звукову карту й не про клавіатуру, а про комп'ютерний стіл. А гарний ст
Одним з найважливіших етапів проектування будь-якого будинку є рішення питання про те,
Для герметизації всіляких швів і зазорів, які звичайно залишаються після монтажу, нап