Новые Советы

2728

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2549

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6049

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2905

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Сауна своїми руками

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Сауна своїми руками

Як у людини народжується ідея побудувати сауну у власній квартирі? Може бути, він спортсмен і розуміє, що від м'язових болів після тренувань його врятує гарна сауна. Може бути, дружина в людини божевільна на здоров'я, і знає, що випарити всі токсини й шлаки здатний тільки сауна. Може бути, він мерзляк і всі предки його були мерзляками й завжди вони харчували ненависть до холоду й любов до жаркої лазеньки. Може бути, ця людина - природжений будівельник і якщо він не пиляє - у нього наступає нудьга. Все може бути. Але сауна в будинку - це хоч і розкіш, але процедури в ній настільки приємні й корисні, що ця комірка, з вічним паром і стійким заходом деревини, один раз може перетворитися в улюблене місце в будинку.
sauna-euro Поки задум зріє, потрібно вирішити кілька фундаментальних питань для такої «кишенькової» сауни. Скільки квадратних метрів від своєї ванни (комори, коридору, санвузла й т.п.) готова людина віддати під сауну, де він неї розмістить, скільки чоловік одночасно зможуть паритися в сауні, з якого матеріалу її робити (обробка усередині, зовні), як оснастити сауну (яка піч, полки або сходи для сидіння), чи належна сауна мати незвичайний дизайн, чи планується місце відпочинку поруч із сауною (наприклад, басейн). Розраховувати кількість «» людей, щогріються, простіше так: на одного парильника - мінімум 2 кубічних метри повітряного простору. Міні-сауни можна будувати, якщо є в будинку хоча б 2,5 - 4 кв. м. підходящого під сауну приміщення. Кімната для сауни повинна бути гарна тепло й гідроізольована, мати штучне (природне) висвітлення й дуже гарну вентиляцію. Краща висота стелі у сауні - 2,4 м (можна трохи нижче 2 - 2,2 м). Якщо більше - у сауні буде витати марний обсяг повітря, на який грубка буде витрачати зайві сили.

Вибір грубки-каменки

Першу скрипку в сауні грає грубка. Цей джерело тепла потрібно дуже уважно вивчити з погляду його технічних характеристик і вибрати саме ту піч, що підійде. Грубки для лазні й сауни, у які кладуть камені, а потім розжарюють їх до межі, називають каменками. У звичайній печі камені розжарює вогонь із дровами й жар вугіль. У квартирі таку піч поставити не вийде, тому для сауни використовують електричну каменку - ґрати з каменями замість вогню розжарює електрику.
stroy-mart Тут важливо кілька моментів. По-перше, потужність печі. Для того, щоб прогріти один кубічний метр сауни необхідний теплова потужність 0,5-1 Квт (у цьому випадку - електрична потужність дорівнює тепловий). Електрична потужність не впливає на кінцеву температуру нагрівання (тут головну роль буде грати більша теплоізоляція сауни). Але електрична потужність прямо впливає на швидкість прогріву сауни, тобто на той час, що хазяї повинні будуть затратити, щоб у неї, нарешті, потрапити. Якщо потужність печі буде низкою, а площа домашньої сауни великий, то прогрівати її прийде по 3-5 годин. Якщо людина може дозволити собі встановити пекти, щоб на кожний кубічний метр доводилися ті самі 0,5-1 КВт, то сауна нагріється до температури 90-100 °C за 1- 1,5 години . Таким чином, у сауну потрібно купувати нагрівач потужністю 3-4 Квт. Наступною перешкодою в питанні з піччю може стати електропостачання вашого будинку. Якщо в многоетажке - електричні плити, то каменка для сауни потужністю 3-4 Квт проблем не складе. На квартиру в будинках з електроплитами виділено в середньому 5-6 Квт електроенергії (із запасом). Підключати грубку потрібно буде до тієї ж фази, що й плиту. Єдина умова - коли буде працювати каменка, не користуватися плитою. Складніше тим, хто живе в будинках з газовими плитами. Тут обмежень по електромощности більше. 3-4 Квт - це потовк. Тому потрібно здраво оцінити свої шанси на більшу добре прогріту сауну й обрати проект або з невеликими розмірами сауни (2-3 кубометра на 1-2 чоловік), або робити дуже гарне утеплення, або приготуватися чекати нагрівання по кілька годин. Ще один крок - перевірити надійність і якість вентиляції у квартирі. Справа в тому, що в сауні (навіть якщо вологість у ній низька - 10-20%) буде утворюватися досить вологи (парильник буде лити воду на камені), що буде присутній у сауні у вигляді пару. Поступово з парильні частина цієї вологи потрапить у квартиру й осяде у вигляді конденсату. Тому вентиляція у квартирі повинна працювати дуже добре, щоб максимально швидко видаляти зайву вологу із приміщень.

Монтаж каркаса для сауни

Спорудити міні-сауну простіше всього за допомогою легенів каркасних конструкцій. Будуть потрібні бруски перетином 40x60 мм для каркаса, кленова або осикова вагонка й дошки для внутрішнього обшивання сауни й пристрою лав, полку й інших внутрішніх конструкцій. Для зовнішнього обшивання підійде вагонка, дошки із хвойних порід, гипсокартон, цегла.
sibtechno Спочатку споруджують каркас. Стійки каркаса кріплять до підлоги й потовчу приміщення (виставивши їх вертикально). Якщо сауну розташовують у приміщенні з високою стелею, роблять і верхнє перекриття. Часто сауну розташовують у куті, тоді дві стіни кімнати стають стінами сауни. До них пришивають бруски решетування, кладуть утеплювач, а зверху обшивання. Різниця температур по різних сторонах стіни сауни дуже більша - 60-90 градусів. Навіть при зведенні товстих перегородок (10см і більше) тепловтрати можуть бути значними. Одні товсті перегородки не врятують, потрібні самі ефективні утеплювачі. Прекрасні по своїм «теплосберегающим» властивостях пінопласт, пенополистерол і спінений полиетилен категорично не можна застосовувати в будівництві саун. Ці матеріали не стійки до впливу високих температур - вони можуть розплавитися й виділяти шкідливі гази. Тому для утеплення саун використовують мінеральну або базальтову вату. Вони не чутливі до високих температур саун і не виділяють різких заходів при нагріванні. Чим толще буде шар утеплювача в каркасі між зовнішньою перегородкою й внутрішнім обшиванням, тим швидше буде нагріватися сауна.
delaysam

Внутрішня обробка сауни

Внутрішня обробка сауни починається з того, що осередку каркаса (бруси, горизонтально або вертикально прибиті до стіни або з'єднані між собою) заставляються плитами (матами) утеплювача. За допомогою будівельного степлера до каркаса прикріплюють фольгу (з нахлестом між смугами). Фольга повинна бути звернена усередину сауни. Вона буде виконувати функцію парозащити. І потім акуратно, щоб не ушкодити фольгу стіни сауни оббивают вагонкой. Після обшивання (дошками з листяних порід або обессмоленних хвойних, тому що смола в деревині створює небезпека при високих температурах) приступають до облаштованості сауни. Кріплення всіх дощок, особливо на сидениях або стінах, до яких можна доторкнутися й обпалитися, - шурупи або цвяхи утапливают глибоко в деревину або закривають зверху дерев'яними декоративними деталями.
icepalace. by У сауні сидячі місця оформляють у вигляді полоков (широких сходів). Від стелі до верхнього полку повинне бути не менше 1,2 м вільні простори. Між щаблями висота - 40 см. Ширина полків теж повинна небагато відрізнятися. Верхній - самий широкий 50-60 см, середній - 40-50 см, нижній 30-40 см. Полоки роблять із планок шириною 80-120мм і товщиною 40-60 мм (краю дощок злегка закруглюють). Для вільної циркуляції повітря у паркий залишають просвіти між дошками 5-10 мм. Для зручного сидіння й чистоти стін над верхнім полком закріплюють подспинник. Парильні полки виготовляють із липи, сухої осики або тополі. Найкращим матеріалом уважається дерево абаши. Абаши (абачи) - листяна порода, що виростає на заході екваторіальної Африки. Колір деревини - кремово^-білий перехідний до блідо-жовтого. Основні властивості деревини - низька теплопровідність і теплоємність, які дозволяють уникнути опіку при контакті тіла з нагрітими деталями сауни. Деревина абаши має високу водостійкість, у неї немає сучків, не виділяє смоли, вона легка й пластична, міцна й не деформується протягом довгого часу. Цікаво, що для будівництва сучасних фінських лазень, в 90% випадків зараз використовують саме цю африканську деревину.

Облаштованість сауни

Електропіч-Каменку з метою пожежної безпеки ізолюють від стін і підлоги асбесто-картоном, а щоб випадково не торкнутися розпечених каменів і печі, установлюють захисні дерев'яні ґрати. Електропроводку до печі й світильників прокладають у трубах, яких ховають у каркасі за обшиванням і утеплювачем
Для сауни потрібні особливі світильники, із класом захисту від вологості ИП54 і термічною стійкістю не нижче 120 °C. Перебувати вони повинні за спиною сидячого, щоб прямі промені світла не попадали в очі. Для приємного розсіювання світла можна на світильники можна надягти дерев'яні абажури. Вентиляція самої сауни - теж важлива річ. Звичайно в лазневої печі встановлюються вентиляційні ґрати, а навпроти, на стіні або стелі - вентиляційна засувка, щоб регулювати потік повітря в сауні.
saunlux. narod Для повної облаштованості комфортної сауни в самому кінці будівництва може не вистачати окремих «штрихів» - предметів, без яких не обійдеться будь-яка, добре оснащена сауна - термометри (для контролю температури в паркий), гідрометри (для виміру рівня вологості), піскові годинники для контролю часу, цебер для води й черпак, лазневий віник. Всі ці штучки можна купити в спеціалізованих магазинах для лазні й сауни

Будет Вам Полезно
Все більша кількість людей, піклуючись про комфорт свого житла, прагнуть зробити підло
Відомо багато різних покриттів для підлоги, про які й хотілося б повідати в цій статті,
Напевно кожний з нас, бачачи чудові пейзажі доглянутих, вишуканих садових ділянок з ек
Любою людин прагне до життя в умовах комфорту, із цією метою й досить часто зовсім безк