Новые Советы

2680

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2515

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
5971

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2864

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як улаштувати живопліт

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як улаштувати живопліт

Якщо людина вирішила саджати на своїй дачі огорожа, потрібно придумати, для чого вона буде йому потрібна, де неї розташувати й скільки відвести місця. Адже типів живоплотів - безліч. Це ціла наука - облаштовувати живопліт. Про це написано безліч книг. Розглянемо коротко. Почнемо з того, що не всі види дерев і чагарників підходять під певні кліматичні умови. Деякі теплолюбні рослини будуть постійно підмерзати навіть у підмосковному регіоні, зате прекрасно будуть почувати себе, наприклад, хвойні.
domgreen Живоплоти бувають формовані й не формовані. Якщо довгими літніми вечорами ви любите стригти кущі, можна завести й формовану огорожу. Мороки з нею більше, але й краси більше. Цей тип частіше зустрічається на дачних ділянках і парках. Гарні вони ще й тим, що займають менше місця на ділянці - компактніше. Для садівників - ледарів можна посадити й не формовану огорожу. Її найчастіше створюють із двох рядів чагарників. Кущі піддають осветляющей обрізку навесні, після цвітіння, один раз у три роки. Ті ж кущі, які цвітуть улітку, потрібно буде обрізати щовесни. Наступний критерій, що заляже в основу планів - це висота зеленого забору. Можна влаштувати височенну - більше 2 м, середню 0,5 -2 м або зовсім низьку огорожу - бордюр - менше 0,5 м. Огорожі також можуть бути вічнозелені й листопадні, колючі й безколючкові - дивлячись, який вид рослин вибрати

Рослини для огорож

Перелічимо деякі види рослин, що підходить під ті або інші огорожі. Почнемо з найвищих. Для них може підійти липа. мелколистная або крупнолистная, у цих дерев щільна ширококоническая крона, вони добре ростуть у тіні, добре формуються. З липи дуже добре створювати «живі стіни» - це досить романтичні дерева.
Рекомендуються для тих, хто хоче сформувати огорожу висотою більше трьох метрів. Граб - також один із кращих представників для високих огорож. Легко формується, тіньовитривалий, з гарною щільною кроною. Для цих дерев потрібні родючі ґрунти. Також для високих огорож підходять ільм шорсткий, шовковиця, клен. Високі колючі живоплоти вийдуть із глоду, гледичии. Вічнозелені огорожі будуть радувати око цілий рік, у цьому допоможуть ялина звичайна (потрібні вологі ґрунти), тисс ягідний, туя (одна із кращих хвойних порід для створення), яловець (вічнозелений + колючий) Живоплоти середньої висоти можуть створюватися вже з більшого «асортиментів» рослин, розповсюджених і доступних видів набагато більше. Листопадні неколючі види: бирючина звичайна (кущі легко піддаються формуванню), кизильник черноплодний, таволга Ван-Гута - створює гарні квітучі огорожі (можна формувати, а можна й немає), дерен білий і криваво-червоний. Також застосовують бузок, жимолость, смородину, акацію, горобину черноплодную, снежноягодник.
alta-d Якщо хочеться створити середню по висоті й колючій огорожі, висаджують барбарис (він красиво цвіте й дає смачні ягоди), лох узколистий. До цієї групи відносять також багато рослин з «високих» огорож, які добре поводиться й в «середніх»: туя, яловець, глід, граб і ін. Маленькі огорожі - бордюрчики можна влаштувати з декількох вічнозелених і листопадних порід. Самшит (може небагато підмерзати в суворі зими), магония падобулистная (красиво цвіте, але дає не дуже щільну огорожу). Листопадні рослини для бордюрчиков: таволга японська, айва японська, карликові й низькорослі форми багатьох видів дерев, наприклад, карликова туя, ялина й інші

Огорожі на опорах

Живаючи огорожа може витися не тільки по заборі або рости й формувати стінку сама по собі. Рослини в сполученні з деякими опорами можуть походити вже на справжні архітектурні елементи. Наприклад, якщо взяти ромбовидні ґрати й улаштувати з її шпалерну огорожу.
fazenda2 Такими огорожами прикрашали королівські палаци й сільські садки ще в середньовічній Європі. Що являє собою шпалери? Це дерев'яні ґрати у вигляді великих ромбів. Уздовж її на відстані 20-30 см висаджують рослини, які легко зростаються гілками (глід, жовта акація). Потім хитрим образом забирають зайві втечі, залишаючи тільки два сильних. Їх перев'язують меж собою, втечі зростаються, поступово формую огорожу зелених ромбів. Різновидом шпалерної вважають пересувні живоплоти. До складу її входить ящик з подращенними й підстриженими рослинами й екран-куліса, яку можна переносити з місця на місце разом з ящиком. Звичайно такі зелені ширми роблять 1,5-1,9 м у висоту, для зручності їх ставлять на коліщата. Рослини для переносних лаштунків: самшит, падуб, граб, туя, плющ, плетисті троянди, виноград, ожина, малина, деякі ягідні культури.

Посадка й відхід

Головне в живоплотах - дотримуватися строків і технології, які свої для кожної рослини. Саджати рослини краще маловозрастними малюками, тобто коли їм небагато років. Листяні породи - 2-3 року, хвойні - не більше 3-5 років. Місце посадки саджанців намічають натягнутим шнуром, щоб посадка вийшла якісної. Викопують траншею потрібної ширини. Рослини розміщають через кожні 20-60 см (для не формованих до 1,5 м). Якщо кілька рядів, відстань між ними 25-50 см. При дворядній огорожі рослини краще розміщати в шаховому порядку. Перед посадкою можна удобрити ґрунт - кинути в траншею добрива. Після посадки ґрунт під кожною рослиною трамбують і поливають (в 2-3 прийому). Хвойні рослини потрібно саджати із грудкою землі й зберегти його. Відразу після посадки обрізати рослини небажано. Для більшості рослин висота першого обрізання 15-25 см. Надалі рослини потрібно обрізати тоді, як молоді прирости ледь почнуть одревесневать. У перші роки зрізують половину приростов, відростки по весні зрізують на 3-7 см.
У вигляді відходу огорожі не тільки стрижуть, але й підгодовують. Мінеральних добрив - 50-100 г на погонний метр протягом періоду вегетації. Навесні краще класти азотні добрива, восени - фосфорні. Досить важко боротися з бур'янами під живоплотами. Але бажано, щоб ґрунт на відстані 5-10 см від краю огорожі була вільної від трави, вона - сильний конкурент для огорожі в боротьбі за вологу й може знизити декоративність огорожі

Будет Вам Полезно
Тепла підлога, це багатофункціональна й досить комфортна опалювальна система. Вона зв
Скляні двері сьогодні виступають як прекрасна альтернатива звичайним межкомнатним д
При виробництві сталевих дверей застосовуються всілякі дизайнерські рішення, що забе
Натяжні стелі | вибираємо оздоблювальні матеріали Які у вас асоціації, коли ви чуєте с