Новые Советы

2772

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Електрика в заміському будинку

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Електрика в заміському будинку

Якщо дачне селище будували з розумом, те його обов'язково супроводили мінімальним інженерним забезпеченням. Це значить - на спеціально відведеній території коштує, наприклад, підстанція з одним або двома силовими трансформаторами розрахункової потужності, наприклад 630 кВа й перетворить 6-10 кВ напруги в 220-380 У. Таким чином, можна забезпечити значним запасом потужності (30-50 кВт) на 50 і більше будинків. Але багато хто здобувають удома або вирішують їх будувати не в зовсім упоряджені з електричної точки зору місцях. І дорогоцінну енергію потім доводиться з боєм відвойовувати в навколишньої дійсності. Є кілька варіантів підключення. Будинок перебуває в селі, і в ньому вже є гарна мережа з напругою до 0,4 кВт. До цієї мережі можна без проблем підключитися від найближчої опори й забезпечити свій будинок потужністю до 30 кВт. Інший варіант - мережа присутня, але вона настільки перевантажена (зношена), що потужність підстанції не винесе навантажень ще одного будинку. Швидше за все, тут прийде задовольнятися 3-мя кіловатами й ділити їх між висвітленням і дрібними електроприладами. Ще один варіант, коли неподалік від обраного будинку перебуває підстанція, що належить приватній особі. З ним можна домовитися й підключатися до нього. Якщо ж залежність від хазяїв підстанції виходить занадто більша або напруга на «кінці» низьковольтної лінії однаково низьке, варто задуматися про будівництво власної підстанції.
dolina-imeniy

Підведення електрики до будинку

Як підводять електрика до будинку? Є два шляхи - або проводами або кабелями по повітрю, або кабелем з траншеї. Що переважніше - це питання кожного конкретного будинку. І тут важливі не тільки матеріальні можливості хазяїна і його переваги, але й «оточення» будинку. Важливо, що й де саме має бути електрифікувати. Якщо це кам'яний котедж, що коштує на пагорку, що ніколи сильно не заливається водою, і робота на ділянці обмежується стрижкою газонів, то можна проведення й у землю пустити. Якщо ж місцевість болотиста, із близьким заляганням підземних вод, а ділянка кожний сезон піддається потужної перекопке й оранці, краще електрика «кидати» по повітрю.
nr2 Якщо вирішено пускати відгалуження від повітряної лінії електропередач, то за всіма правилами відгалуження до 25 м можна виконувати ізольованим проведенням. Якщо ж відстань від будинку до повітряної лінії велике, то прийде ставити додаткові опори кроком через кожні 25 м, а проведення вибирати неізольований. Перетин мідних проводів при цьому повинне бути не менш 10 кв. мм, а алюмінієвих - 16 кв. мм.
dolina-imeniy Якщо в котеджах потужні електроустановки, часто віддають перевагу уведенню електрики в будинок кабелем із траншеї на глибині не менш 70 мм. Незважаючи на зовнішні зручності в цьому способі є й свої недоліки: якщо підстанція в декількох сонях метрів або навіть кілометрі кабель для траншеї обійдеться дорожче проведення. При грабарствах його можуть ушкодити. Якщо земля на глибині заляганні проведення сильно промерзає, від деформації шарів землі при зміні температури може ушкодитися й саме проведення. Безпосередньо із траншеї в будинок кабель уводиться за допомогою відрізків бетонних, залізобетонних, азбестоцементних або пластмасових труб (або через отвори в залізобетонних конструкціях). При цьому кінці труб повинні виступати за стіни будинку в траншею не менш чим на 60 см. Якщо кабелі виводять із землі й піднімають на стіну, їх захищають від механічних ушкоджень трубою, куточком, швелером або коробом на висоту 2 м.

Правила й папери


Навіть на дачі, де до чиновників і служб ЖКХ начебто б далеко, можуть знадобитися папери й різні згоди. Кожної, хто монтує в себе з нуля електропроводку, повинен діяти в рамках Правил Пристроїв Електроустановок (ПУЕ) - це черговий російський ДЕРЖСТАНДАРТ. І найперше, що буде потрібно хазяїнові облаштовується дома, щоМ, - це одержати Технічні Умови на електропостачання (від садового кооперативу, власників або орендарів земель). Технічні умови повинні враховувати як потреби самої людини, так і можливості енергосистеми. ТУ на електропостачання повинні говорити, скільки електричної потужності виділяється споживачеві й на яких умовах. Розписується проект електропостачання, у який входить план розташування об'єктів підключення (план ділянки, будов, що з'єднують їхньої ліній передач і джерела підключення); схемавнутрішнього й зовнішнього електропостачання (типи захисної апаратури, види кабелів, розрахунок току, прилади обліку); електроустаткування і заземлюючі пристрої й т. буд.
electro-sila. narod Якщо дозволена власникові дачі потужність мережі не перевищує 6 кВт, не варто думати про будівництво сауни й лазні з електричним обігрівом, про проточний водонагрівач або електричний казан. Всіх цих потужностей не вистачить. На дачі може також виникнути проблеми з перепадом напруги у мережі. Справа в тому, що в сільській місцевості електричні мережі перебувають у гіршому стані, обслуговуються не так регулярно й оперативно, як у місті. Коливання напруги в них не новина. Коли у вихідні й святкові дні в дачні селища з'їжджається безліч народу, наступає пік споживання електроенергії. Це може відбитися на деяких електроприладах, які просто перестануть працювати або будуть працювати гірше. Після спадання напруги може також зненацька піти сплеск. Тому якщо параметри напруги на вході в дачний будинок бувають нижче 195 У и вище 245 У, те установка стабілізаторів украй бажана

Електропроводка в дерев'яних будинках

Після розрахунку потрібної потужності й підведення електричних кабелів до будинку, починають монтувати електропроводку, вимикачі й розетки по розміченій на проекті схемі. Звичайно, щоб не псувати зовнішній вигляд стін і убезпечити себе від відкритих проводів роблять сховану електропроводку. У будинках з горючого матеріалу - дерево - електропроводка повинна виконуватися з дотриманням особливих мір обережності й бути пожаробезопасной. Потрібно правильно розрахувати навантаження й вибрати марку кабелю. Якщо проведення кладе відкритим способом (по стіні, на дужках) або в коробах, то кладуть проведення, які не підтримують горіння NYM, Ввгнг і їм подібні. Рекомендується встановлювати УЗО (пристрій захисного відключення), що виключає мережа при поломках і порушенні цілісності проведення - таким чином, захищає електроприлади від загоряння, а людей - від поразки током при випадковому контакті. У дерев'яному будинку електропроводку воліють не ховати глибоко в стіни, тому що при поломці мережі прийде псувати дерево. В основному використовують кабель - канали. Заповнення кабелями кабель-каналів повинне бути не більш, ніж на 60 % інакше, при повному заповненні, кабель може перегрітися. Схована проводка в дерев'яних стінах виконується в металевих трубах або металлорукавах. Їх із двох сторін заземлюють і укладають так, щоб колоди не робили механічного впливу на кабель. Через стіни кабель прокладають в металевих гільзах, виконаних із труби більшого внутрішнього діаметра, чим зовнішній діаметр металлорукава. Робити це потрібно обов'язково, тому що новий дерев'яний будинок «сідає» і колоди можуть защемити й передавити електричний кабель

Будет Вам Полезно
Як відомо, для будівельних робіт з пазогребневими плитами необхідний спеціальний клей
Безумовно, будь-який домовласник прагне до того, щоб його щабля - візитна картка його бу
Вартість розсувних межкомнатних перегородок може досить сильно різнитися, тому що кон
Сама установка лічильників холодної й гарячої води справа зовсім не складне. Відразу