Новые Советы

2773

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як вибрати килимове покриття

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як вибрати килимове покриття

Чому ковролин зручний як напольное покриття? По-перше, він може бути гарним, яскравим, веселим і прикрасити собою навіть скромно обставлену квартиру. По-друге, ковролин допомагає зберегти тепло підлоги. По-третє, багато видів ковролина стійки навіть до дуже інтенсивної експлуатації (офіси, приймальні, суспільні приміщення), їх можна чистити, стирати й тримати на підлозі помногу років. І, нарешті, що теж дуже важливо, - ковролин не вимагає для себе ідеально рівної поверхні. Тобто ковролин можна укладати й на небагато криві, нерівні підлоги (бетон, дерево, лінолеум - зовсім різні поверхні) і не витрачати час і гроші на вирівнювання підлоги, стяжку, додаткові настили й т.п.
olx Звичайно ковролин (рулонний матеріал з неопрацьованими краями) укладають на всю поверхню підлоги, від стіни до стіни, під плінтус. Ковролин продається у вигляді рулонів різної ширини й швидко настилається. Залежно від текстури ворсу, його довжини й способу переплетення ниток з основою одержують різні види ковролина, призначені для різних приміщень.

Особливості виробництва

Наприклад, існує ковролин з ворсом у вигляді петель, і називається він петлевим. Коли петлі ворсу на виробництві розріжуть і підстригають, виходить уже ковролин з розрізним ворсом. Останній тип менш міцний і стійкий до навантажень, чим петлевой, тому що кінчики ворсинок оголені й швидше куйовдяться при ходінні по них. Якщо говорити про структуру будь-якого ковролинового полотна, то він складається декількох шарів: нижня основа покриття, що закріплює шар, первинна основа, ворс. По способі виробництва килимові покриття бувають тканими (самі рідкі й дорогі), иглопробивні, иглопрошивні (більше вживана назва тафтингові), флокированні. Розберемося з кожним килимом докладніше. Тканий спосіб виготовлення килима - це самий древній спосіб. Зараз ткані килими рідко хто плете вручну, в основному - на машинах, але й тут виробництво досить довго й копітко. Ворс утвориться шляхом переплетення однотонної й кольорової пряжі й зав'язування вузликів на міцній основі. На відміну від інших видів, у тканого ковролина основа - це теж складова частина покриття. І навіть після інтенсивного зношування й чищення вона не може відшаруватися. Ворс у тканих ковролинах може бути вовняний і синтетичним, рівень розрізного ворсу найчастіше однаковий, але зустрічаються й покриття з разноуровневим ворсом і іншими варіаціями (рівний ворс і кручена пряжа), що надає різноманіття фактурі. Тканий ковролин дуже стійкий до зношування. Иглопробивной спосіб виготовлення ковролина полягає в тім, що волокнисту основу багато разів проколюють голками зі спеціальними зазублинами. Волокна, захоплені цими зазублинами, вигадливим образом переплутуються, і килим стає схожий на повсть. З вивороту волокна закріплюють вторинною основою. Иглопробивной ковролин стелять у приміщеннях з дуже високою інтенсивністю руху. По зовнішньому вигляді він уступає тканим і тафтинговим килимам, але міцність і дешевина такого покриття роблять його популярним
Тафтинговий спосіб виробництва - голку з ниткою проводять крізь основу й залишають із лицьової сторони петлі заздалегідь заданої висоти. Потім петлі можуть розрізати, а з вивороту волокна закріплюють латексом. Популярність цієї технології полягає в тім, що в такий спосіб можна одержати найрізноманітніші конструкції ковролина. Зустрічається дуже багато комбінованих типів тафтинга - з розрізаним і нерозрізаним (петлевим) ворсом одночасно (килим виглядає гарніше). Більшість килимів, що зараз випускаються - тафтингові. Флокированний ковролин залучає для свого виробництва електрика. За допомогою електростатичного поля ворсинки довжиною 3 мм щільно вишиковують у ряд на поливинилхлоридной основі й закріплюють. Ковролин може бути коротковорсовим (5 мм), средневорсовим (5-15 мм) і високоворсовим (15-40 см). Але для зовнішнього вигляду покриття важлива не тільки висота ворсу, але і його щільність. Ніж щільніше ворс, тим краще килим зберігає свою первісну форму й менше підданий стиранню.

Вибір ковролина

При виборі ковролина важливо враховувати те, скільки ніг у день його будуть у середньому топтати. Уже виходячи із цього, вибирають тип ворсу і його щільність, тип виготовлення матеріалу. Не забувають і про дизайнерські переваги й розцвічення. Для приміщень із інтенсивною експлуатацією краще вибирати петлеві покриття. Якщо дуже важливий дизайнерська обробка килима, можна звернути свій погляд на низковорсні покриття з нейлону великої щільності. Завдяки нейлону килим здобуває гарну зносостійкість і гарний зовнішній вигляд. Махрове покриття рекомендується укладати тільки в спальнях і в кімнатах, де ходить небагато людей. Махровий тип покриття частіше інших забруднюється, швидко зношується, на ньому помітні сліди від ніжок меблів. Велюрові килимові покриття, навпаки, досить легко чистити й не зношуються швидко. Тому їх сміло можна класти у вітальнях і дитячих. У коридорах і кухнях найкраще будуть почувати себе петлеві й комбіновані типи килимових покриттів з невисоким щільним ворсом.
chez-educ При підрахунках «скільки ж матеріалу купувати» ураховують не тільки відкриті поверхні підлоги, але й будь-які кути, завулки, місце під підвіконними батареями й т.п. У підсумку потрібно купувати килимового покриття на 10 % більше чистої вирахуваної площі (надлишки підуть на відходи матеріалу).Якщо приміщення має складну форму (круглу, трикутну, неправильну), то на відходи може піти до 50 % матеріалу. Ковролин краще відразу купувати з невеликим запасом, щоб потім залишалися шматочки покриття для ремонту через 2-3 роки

Укладання ковролина

Перед покупкою ковролина вимірюють приміщення. Краще знати розміри не тільки довжини стін, але ще й діагоналей. У прямокутній кімнаті вони повинні бути рівні, якщо діагоналі нерівні, купувати ковролин з урахуванням кривизни приміщення. Перед укладанням ковролину дають час відлежатися на підлозі й розгладитися.
izhdom Укладання починають із того, що покриття підганяють по розмірах по двох суміжних стінах. Зайву тканину загинають до стін. За допомогою гострого ножа або більших ножиців надлишки відрізають по лінії вигину. Обрізаний матеріал повинен лежати на підлозі рівно, без складок, зморшок і міхурів і примикати до стін впритул, не загинаючись наверх. Кріплять ковролин до підлоги двома способами - на спеціальний клей або просто двосторонньою стрічкою скотча по периметрі підлоги й по стику з'єднання полотнищ рулону. Зверху покриття закривають плінтусом. Якщо ковролин саджають на клей, то полотно звертають від однієї стіни, ретельно намазують клеєм і розгортають ковролин на колишнє місце. Потім т же саме проробляють із іншою половиною килима. Розтягувати ковролин під час приклеювання не можна, він зможе деформуватися й зморщитися.

Килимова модульна плитка

Іноді набагато зручніше укласти підлогу не цілісним більшим полотном килимового покриття, а модульними килимовими плитками. Вони набирають популярність у дизайнерів і в покупців. По суті, плитка - той же ковролин, килим тільки з більшими швами. Це можна обіграти, сполучаючи різні мозаїчні елементи на підлозі. Ще один плюс - килимову плитку легше замінити в тих місцях, де покриття найбільше стерло (20-30% площі), приклеївши на місце старих квадратів нові плитки. Так що покриття згодом покриття виходить більше економічним, і служить у підсумку довше, ніж просто килим. При укладанні плитки менше відходів - усього 0,5-2%.
vashdom Догляд за ковролиновим покриттям досить простий. Саме головне - постаратися, щоб на килимі не з'являлися й не залишалися там надовго бруд і плями. Більшість плям добре виводяться з ковролина мильним розчином з гарячою водою. Час від часу ковролин корисно піддавати професійної «кнининговой» чищенню. Пилосос із турбо-щіткою теж буде гарним помічником, що миє пилосос краще використовувати тільки у випадках великого забруднення.

Будет Вам Полезно
Крани-Маніпулятори - те, без чого будівництво неможливо | сучасна будівельна техніка
Стельові плінтуси роблять із полістиролу, спіненого в процесі екструзии Газами, зовсі
Навіщо й для чого потрібно займатися утепленням вхідних дверей? Якщо ви мучитеся таким
Якщо задатися метою знайти альтернативні джерела тепла, те цілком можливо для свого бу