Новые Советы

2728

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2549

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6049

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2905

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Які сходи вибрати

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Які сходи вибрати

Сходи оточують людини всюди: під'їзди, офіс, магазини, многоетажки, навіть у метро ескалатор - особливий різновид сходи. Але це все вуличні сходи або суспільні. Як тільки сходи попадають до людини в приватний будинок, виникає величезне бажання зробити із сіркою, нерідко безликої конструкції яскраву, самобутню деталь інтер'єра й побудувати її комфортної й зручної для всієї родини.
lestnizi. ferrumd Сходи відрізняються друг від друга матеріалами, з яких вони зроблені, і розмірами. І все-таки першорядне розходження, звідки у всіх сходів ноги ростуть, - це їхні види: зовнішній вигляд, спосіб кріплення й організація в просторі. Вони бувають різні, але виділяють три основних: маршові сходи, кручені сходи, сходи на больцах (всі вони ставляться до постійним, стаціонарним). У якості допоміжних, пересувних і розкладних сходів служать горищні сходи й драбини. Розглянемо основні види докладніше.

Маршові сходи

Їх можна вважати класичними традиційними сходами, тому що вони за час існування сходів одержали саме широке поширення й популярність. Називаються ці сходи так тому, що складаються з маршів (або прольотів) по 3-15 щаблів.
eko-design Цими сходами зручно користуватися, тому що вони краще інших відповідають біомеханіці підйому й спуска. Якщо підйом в 15 щаблів не укладається в один проліт, у маршових сходах установлюють проміжну площадку - вона розділить сходи на два (три, чотири й т.д.) марші. Ширина площадки повинна відповідати ширині маршу сходи, а довжина площадки повинна враховувати середню довжину кроку. По будові щаблів маршові сходи бувають закритими й відкритими. Це визначає наявність або відсутність подступенников, які закривають проміжки між сусідніми щаблями у вертикальній площині. Прямі маршові сходи з однієї сторони ґрунтовні, міцні, зручні, їх найпростіше спорудити й вони найбільш безпечні в експлуатації. Але з іншого боку - займають багато місця. Якщо простір під сходи обмежено, доводиться експериментувати з напрямком осьової лінії сходи. І робити із прямих маршових сходів поворотну. Поворотні сходи споруджуються саме для економії корисної площі будинку. Але зручність при користуванні поворотними сходами знижуються прямо пропорційно кількості її поворотів. Тому їхня кількість намагаються якось знизити й згладити повороти. Якщо в таких сходів на передбачені проміжні площадки, то кут «закручування» намагаються понизити, створивши на самому початку підйому забежні щабля. У цих щаблів внутрішня сторона виконується вужче, ніж зовнішня, а нормальна ширина дотримується тільки в центральній частині щабля уздовж осьової лінії сходи. Для забежних щаблів прописані теж свої певні стандарти: ширина їх у самому вузькому місці не повинна бути вже 10 см, а центральна частина - не менш 20 см. Найпоширенішими серед поворотних маршових сходів в індивідуальному житловому будівництві вважаються двухмаршеві поворотні сходи.
builderclub Ще один момент, що важливо враховувати при виборі маршових сходів, - це конструкції балок. Вони бувають двох видів і відрізняються, насамперед, своїм зовнішнім виглядом. Залежно від того, як щаблі кріпляться до несучих балок, і як сприймає навантаження несуча частина сходи, виділяють косоурні й тетивні конструкції балок. В тетивних балках щабля кріпляться прямо в пази балки. Через цього товщину балки доводиться робити досить широкої й потужної для забезпечення міцності. В косоурной сходам кріплення небагато простіше. Балки таких сходів нагадують повернену нагору зубами пилку. На верхню грань «зуба» кріпиться щабель, на вертикальну грань - подступенник (якщо потрібно закрита будова), або нічого не кріпиться.

Сходи на больцах

Головна перевага таких сходів - це «полегшений» зовнішній вигляд, у неї немає масивних несучих балок. Здається, що сходи парять у повітрі й сходи практично ні на що не опираються.
nskwood Такі сходи підійдуть у будинок, що не хочуться захаращувати великоваговими деталями або в якому не так багато місця. Сходи на больцах також можна робити прямими й поворотними, із проміжними сходовими площадками. Що ж таке больци? Один край кожного щабля в таких сходах опирається на стіну, а з іншого краю щабля послідовно з'єднуються больцами (сталевим крепежом). Больц переводиться з німецького як «штир, болт». У сходовій справі вони являють собою систему опорно-сполучних елементів, які використовуються для складання й кріплення сходів до перекриттів і стін. У стіну вставляються гумові прокладки й сталеві больци. Прокладки потрібні, щоб зменшити вібрацію й скрип при ходьбі.
marretti Поручень зв'язується із щаблями балясиною. Незважаючи на свою легкість, кожна сходинка таких сходів на больцах здатна витримати навантаження так 200 кг. А всі сходи здатні витримати навантаження до 1800 кг. Такі сходи зручні в ремонті: якщо поламався один щабель, її можна акуратно зняти, не торкнувшись сусідні

Кручені сходи


vserinki Причини, по яких люди вибирають кручені сходи для будинку, різні, але головні з них - катастрофічна недостача місця для облаштованості більше широких і довгих сходів; якщо потрібна допоміжні або службові сходи; якщо підйом не дуже великі; якщо по сходам не збираються ходити юрби народу один за одним; якщо сходи треба організувати у вузьких місцях (товща стін, кути, вежі й т.п.) Недолік кручених сходів у тім, що ширина щаблів змінна так вони ще постійно закручуються. Швидкість підйому й спуска по ній обмежуються
Щабля кручених сходів закріплені по спіралі навколо стояка-стовпа. Форма щаблів клиноподібна. Вузький кінець щабля закріплюється на стійці. Серед кручених сходів виділяють кілька типів конструкцій. Є сходи, у яких дві опори: клинчасті щаблі опираються широким кінцем на навколишні стіни, а вузьким - на середній опорний стовп. Є сходи, які кріпляться тільки до стовпа й такі сходи не обов'язково ставити поруч зі стінами, можна й посередині кімнати. Ще один тип кручених сходів взагалі не має внутрішнього опорного стовпа. У цьому випадку щабля просто зашпаровуються в криволінійну (увігнуту) стіну. Хоча кручені сходи створені, щоб на них заощаджувати, для їхніх сходів теж є певні ергономічні стандарти ширини й висоти підйому. Висота підйому повинна становити не більше 18-20 см (висота звичайної сходинки сходи 16 см), ширина сходи в підстави (з боку опори) - мінімум 10 см.

Будет Вам Полезно
Деревина, як ніякий інший матеріал, використовуваний у будівництві, піддана процесу г
У наш час придбання опалювальних систем має потребу в пристойній сумі грошей, що зокре
Каждому владельцу автомобиля необходим гараж. Именно в нем машина будет защищена от ос
На веранде можно устроить летнюю кухню, столовую или использовать ее в качестве тепли