Новые Советы

2728

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2549

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6049

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2905

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Зміцнення схилів на ділянці

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Зміцнення схилів на ділянці

Сам по собі ухил - це ще полбеди, може бути просто незручний з погляду будівництва й економії місця. Куди небезпечніше зсуви, зсуви ґрунту, ерозія ґрунту, які на цих схилах трапляються. Для зміцнення схилу використовують різні матеріали. Все залежить від того, наскільки великий ухил, і наскільки небезпечні руху ґрунту.

Природні матеріали


Найпростіший варіант - зміцнити невеликий схил (до 8% нахилу) природним шляхом, висадивши на нього рослини вертикальної й горизонтальної дії, дерева. Рослини з розвитий кореневою системою підсилюють ґрунт, перешкоджають її ерозії й зсувним процесам. Серед дрібних рослин для схилу вибирають почвопокровні рослини. Розростаючись, вони утворять на схилі густий і ошатний килим. До того ж ці рослини самі по собі дуже гарні. От вони: плющ, барвінок, крупноцветний звіробій (у нього більші золотаві квіти), ясколка шерстиста, солнцецвет (на поверхні ґрунту утворить щільні подушки із дрібних квітів). Посадка дерев на схилах у кожному разі зміцнює їх. Але краще не висаджувати щільно один одному стіну кущів - це не завжди красиво. Дерева й чагарник можна висадити по одинаку або невеликих групах: барбарис, айву японську, рокитник, кизильник, спирею, бузину, скумпію й інші. Прикрасити схил можуть повзучі шипшини із гнучкими довгими галузями й плетисті троянди. Але в межах маленького саду й схилу краще не захоплюватися відразу багатьма видами, а зупинити свій вибір на 1-2 рослинах. Найчастіше схилу на ділянці раді аматори альпінаріїв. Вони раді перетворити звичайний схил у рокарий (кам'янистий сад). Але для альпінаріїв на схилі повинні бути багаті й водопроникні ґрунти, а також прохід до ділянки й можливість регулярного поливу. Серед рослин, які саджають в альпінаріях, є солнцелюбиві істоти, які дружать із вапняними ґрунтами. Тіньолюбні, навпаки, воліють кислі ґрунти (листяний перегній). Тому, іноді доводиться досипати в ґрунт потрібні речовини. Щоб шар землі не змивався водою, попередньо на схилі роблять невеликі уступи

Штучні конструкції

Буває, що схил не можна засіяти рослинами, або крутість схилу досить велика (8-15 %) і для зміцнення схилу потрібні якісь армирующие елементи. Тоді застосовують штучні конструкції: камені, колоди, биомати, геосетки, газонні ґрати й інші матеріали. Основний принцип уживляння цих матеріалів у товщу схилу - це створення каркаса. Іноді каркас закріплюють за допомогою металевих болтів - анкерів.
builderclub Всі етапи підготовки й зміцнення схилу можна розділити на три частини. Спочатку розраховують загальний тиск ґрунту, залежно від схилу й типу ґрунту вибирають зміцнювальний матеріал. На останньому етапі вибирають конкретні зони зміцнення й типи анкерного кріплення, з огляду на можливості скидання води, подмива схилу й т.д. Звичайно ж, краще запрошувати для обстеження своїх гірок і для рад інженерів-проектувальників. Розглянемо якості й особливості укладання деяких з матеріалів для зміцнення схилів

Камені, блоки, колоди

Традиційними матеріалами для зміцнення схилів уважаються камені, товсті колоди, керамічні блоки. Їх укладають углиб гори. У тому випадку, якщо по схилі постійно стікає досить потужний потік води, поверх або між каменів (колод) улаштовують напрямний лоток для води, щоб вона не руйнувала ґрунт.
lifenatural Великі камені укладають у підготовлені поглиблення щільно друг до друга. Причому підстава укосу підпирається більшими кругляками, а верхня частина укладається більше дрібними. За допомогою такої кладки можна зміцнити поверхня з максимальним кутом нахилу 60°. Якщо потрібно зміцнити каменями більше крутий укіс, камені прийде саджати на цементний розчин. При цьому виконують зворотне засипання піском і прокладають водостік. Максимальний кут нахилу для такої кладки вже 90°.
Можна застосувати й звичайні колоди й дошки. Для цього них вривають поперек схилу й закріплюються

Зміцнення за допомогою геотекстиля

Захистити схили від зсувів і руйнування зможе спеціальний матеріал - геотекстиль. Зрушити його з місця набагато сутужніше, ніж ґрунт, у нього більша міцність на зрушення й він здатний витримувати більші розтягання (до 120%). Від цього геотекстиль справно несе свою службу армування.
gidrogroup Поєднуючись своїми якостями, ґрунт і геотекстиль здатні протистояти всіляким силам гравітації. Крім того, цей матеріал - водопроникний. Він захищає ґрунти від морозу (сам морозотривкий), запобігає змішуванню шарів у ґрунті під час підйому води. У землі геотекстиль не утворить побічних продуктів, його не роз'їдають грибки й цвіль, він не гниє й не розкладається
Геотекстиль досить просто й швидко укладається. Його легко транспортувати й розрізати на потрібні шматки звичайним ножем. Горічерева матеріали укладають на схили з кутом нахилу до 60 градусів. Залежно від довжини й висоти схилу, зона закріплення може бути різної.
builderclub Перед укладанням поверхня схилу вирівнюють. Як правило, геотекстиль укладають нижче рівня поверхні, щоб потім при засипанні площадка було урівень із поверхнею. Виймають ґрунт на 20-50 см. дно й виїмку застеляють геотекстилем, зверху насипають шар щебенів або гравію. На цей шар знову укладається геотекстиль. Поверх другого шару геотекстиля сиплють пісок, а вже зверху піску - брущатку, декоративний камінь, плитку (це можна робити й на цементному розчині).
Площадка з геотекстилем вище рівня іншого схилу укладається аналогічно, тільки з установкою опалубки по периметрі горічерева площадки. частини, Що Перекриваються, горічерева полотен повинні бути закріплені милицями, скобами або невеликою кількістю насипного матеріалу уздовж швів (стандартна ширина рулону 2-6 метрів). Милиці й скоби можуть бути з дерева або металу - близько 20 см довжиною. Укладання геотекстиля краще робити безпосередньо перед засипанням наповнювачем (щебені, гравій, пісок), особливо, коли надворі коштує вітряна погода.

Геомати

Ще одним ворогом зсувів і іншому схилів уважається геомат. Цей полімерний матеріал, що нагадує мочалку з більшими дірками, створюють із шарів поліпропіленових ґрат, накладених один на одного й з'єднаних термічним способом. Сама структура геомата здатна захистити ґрунт, а в його верхніх шарах можуть рости рослини, проростаючи своїми коріннями між волокнами матеріалу й створюючи ще більш міцну систему. Такому схилу не страшні гідроерозія, вивітрювання й зсуви. Геомати можна засівати травами, заповнювати порожнечі щебенями, бітумом і т.п. Геомати можна використовувати вже при куті нахилу до 70 градусів. Часто їхнє укладання поєднують із прокладкою шару геотекстиля. Якості цих матеріалів подібні. Геомати стійкі до агресивних середовищ і води й самі нетоксичні. Здатні зберігати свої фізичні властивості при температурі від -30 до 100°С. Прості в установці й монтажі.
td-fnm При укладанні геоматов поверхня схилу також вирівнюють і звільняють від сміття, а ґрунт ущільнюють за допомогою ковзанок. У підстави схилу нагорі й унизу проривають анкерні траншеї глибиною близько 30 см. Вода зі схилу повинна приділятися по своїх трубах, каналам, жолобкам. Їх теж попередньо потрібно обладнати. Краю матів закріплюють у траншеї нагелями, анкерними болтами, дерев'яними рогатинами. Геомати укладають гладкою стороною до землі. Якщо мати кладуть у поздовжньому напрямку, потрібно робити нахлест в 15 см, а в поперечному напрямку - нахлест верхнього мата на нижній - 20 см. В умовах середнього ухилу анкери кріплять із розрахунку 2 анкери/1 кв. м. поверхні. Розкладені геомати повинні добре прилягати до схилу, повторюючи його обрису. Після кріплення траншеї засипають ґрунтом і ущільнюють. Самі геомати засипають ґрунтом під рослини шаром 2-5 см. Вся поверхня матів повинна бути закрита. Ґрунт засівають насіннями. Краще навіть скомбінувати варіанти засівби. Дві третини насінь сіються на ще відкриті геомати або навіть під них, перед укладанням, а ще одна третина - уже на мати, засипані рослинним ґрунтом.

Камені й горічерева матеріали

Для захисту схилу можна об'єднати в єдиному пориві геотекстиль, мати й камені, приклеєні на геотекстиль. Спочатку камені відбирають по своїх якостях (розміри, морозостійкість і т.п.) Форми й походження каменів можуть бути різними: граніти, піщаники, сланці, габри. Камені миють, очищають від глини, просушують. Після цього камені укладають на геомат (закріплений на металевих анкерах). Камені укладають по двох ряду. Поверх каменів і між каменів укладають полотна геотекстиля, нарізаного на смуги й змоченого клеєм. Клей повинен забезпечувати гнучке з'єднання шарів каменів, тому краще використовувати поліуретанові композиції

Будет Вам Полезно
До багатьом людям, які трудяться не покладаючи рук своїх наприкінці трудового дня прих
Розсувні межкомнатние двері ведуть свій родовід з Японії, саме там вони були придумані
Гидростеклоизол використовується при будівництві об'єктів з бюджетом режиму твердої
Укладати паркет у приміщенні можна тоді, коли всі інші мокрі й вологі роботи - побілки,