Новые Советы

2724

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2547

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6040

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2902

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Обробка й утеплення балконів

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Обробка й утеплення балконів

Утеплений балкон

Люди, у будинках у яких немає утеплені балконів, звичайно вибігають на нього, щоб схопити із шафи банку солоних помідорів і відразу умчатися назад у тепло внутрішніх кімнат. Деякі особливо мерзнуть навіть зашпаровують балконні двері на зиму скотчем і ватою й виходять на нього тільки, коли граки прилетять. Хтось зберігає на лоджії санки й лижі, які до ранку після морозної ночі покриваються тонкою скоринкою льоду й інею. Одним словом - підсобка, забута всіма підсобка
Але якщо хочеться з балкона зробити круглогодичное місце відпочинку, і є час, щоб потрудитися на славу його утеплення, неважко зробити балкон (лоджію) повноцінною частиною квартири. Отже, ви входите в холодний, що продувається всіма вітрами балкон із мрією обробити його й утеплити. Із чого почати?

Теплі стеклопакети - перший крок

На самому початку потрібно зрозуміти, що теплого балкона без потужних рам з товстими стеклами (зараз повсюдно - стеклопакетами) ніколи не одержати. Приблизно 70-80% усього квартирного тепла йде через вікна. Площа балконного вікна в кілька разів більше площі стіни балкона. От чому починати утеплювати балкон потрібно з установки гарних стекол. Повинні бути, принаймні, подвійні стекла в дерев'яних рамах або ПВХ із двох-трьох-п'яти (!) камерними профілями. Про особливості остекления на балконі й лоджії буде розказано в іншій статті про Остекления лоджії. А зараз представимо, що перший крок уже зроблений - теплі вікна на балконі є.

Утеплення стін і стелі балкона

По периметрі всього балкона (включаючи стіну між балконом і кімнатою), підлоги й потовчу (особливо, якщо в сусідів зверху й знизу балкони не засклений) потрібно укласти прошарок теплоізоляційного матеріалу товщиною 30- 100 мм. У якості «теплого» наповнювача використовують термоплекс, термомонолит, пенополистерол, пінопласт і інші теплоізоляційні матеріали.
ooo-veresk Деякі домохазяїни, що довіряють новітнім розробкам, вирішують не витрачати зайві 10-20 см балконного простору на утеплювачі й красять стіни балкона перед обробкою теплоизолирующими фарбами (типу Маскоут, ЖКТ і іншими). Ці фарби по своїх характеристиках (ефекту теплопровідності й теплосбережения) не повинні не уступати більше товстим побратимам - пінопластам (як говорять розроблювачі). Але деякі скептично настроєні фахівці вважають, що фарба - це більше теплозахист, ніж теплоізоляція і не радять покладатися тільки на її тонкий шар. Мол, від морозу по-справжньому фарба не врятує. Мороз і балкони розсудять. Отже, якщо планується обробляти балкон вагонкой або панелями - на підставу стін нашиваються бруски по всім периметрі лоджії. Брус кріпиться до стіни й до парапету балкона горизонтально на відстані, приблизно, 30-40 см друг від друга, а на стелі приблизно 50-60 см. У проміжках між брусами вставляються теплоізоляційні матеріали (убік вулиці товщина більше й убік квартири менше). По внутрішній стороні утеплювача (по всій площі обробки балкона) зверху прокладають фольгу - вона буде відбивати інфрачервоне тепло й служити пароізоляцією.

Утеплення підлоги балкона

Утеплення підлоги балкона не менш важлива процедура, чим утеплення стін. Через те, що батарею на лоджію переносити заборонено законом, перед багатьма домочадцями коштує проблема пошуку іншого джерела тепла (від різниці температур у квартирі й балконі може утворюватися солідний конденсат, запотівати вікна, може бути просто холодно - незважаючи на утеплення стін і стеклопакети). Одним з таких джерел тепла служить тепла підлога. На бетонну стяжку монтують елементи підігріву. Зверху укладають ламинат, плитку, паркет, лінолеум. За межі підлоги виводиться силовий електричний кабель і регулятор температури. Якщо не забути зробити термоізоляцію підлоги, то всі тепло буде йти нагору, до вас під ноги, а не долілиць - балкон сусідів нижче.
asv-montag Варіант утеплення підлоги без підігріву - на лаги (горизонтально розташовані колоди) кладуть утеплювач, на нього ударостойкие деревні плити (типу ОСБ), зверху - той же самий ламинат, паркет, лінолеум. Лінолеум краще стелити із цілого шматка, настилання лінолеуму займає набагато менше часу. Багато хто віддають перевагу дереву й плитці пластиковій підлозі й лінолеуму, тому що при нагріванні на сонце останні можуть почати пахнути. Якщо дерево - то дошки краще укладати по довжині балкона. Така підлога простіше забирати

Внутрішня обробка стін

Обшивання стін балкона виконують після утеплення стін. Є два основних матеріали для обшивання - дерево і пластикові панелі. Скільки люди не займаються обробкою балконів, стільки й сперечаються, що ж краще. Дерево многим здається тепліше й душевніше, нагадує про дачу або про ліс, воно натуральніше - менше хімії навколо.
mariles-lipa З іншого боку, неякісна (погано просушена, непідготовлена) деревина може зіпсуватися вже через 2-3 року після ремонту. Дерево більш відчутно до вологи й будь-якого несподіваного потопів і дощових патьоків на балконі. Поганий лак так само може не захистити дерево від атмосферних явищ. Говорять, деревина менше зберігає тепло, чим пластик. Але якщо балкон розташований на сонячній стороні - краще все-таки обшивати його дерев'яної вагонкой (пластик, можливо, буде сильно перегріватися).
sam. dinfo Якщо вибір припав на деревину - занадто широкими дошками стіни краще не облицьовувати. Оптимальна ширина рейок - 100-120 мм. Рейки обшивання можна встановлювати вертикально й горизонтально. Обшивання вагонкой прийнято починати зі стелі. Панелі із пластику значно краще зберігають тепло, чим дерево, їх досить легко монтувати, вони менше піддані впливу вологи й вогкості, органічно смотрятся в союзі з вікнами стеклопакетами.
Розцвічення й імітація всіляких матеріалів у пластику набагато богаче «дерев'яної» палітри, але є й свої мінуси. Як говорилося раніше, від високих температур на лоджії пластик може почати неприємно пахнути, а також згодом і при неправильній експлуатації тріскатися й темніти.
remstroy66

Опалення на балконі

Батарею небезпечно виносити на балкон. Навіть добре утеплений балкон може не мати такими ж теплосберегающими якості, як квартира. І вода в батареї, винесеної на балкон, при більших морозах на вулиці загрожує змерзнути. Це принесе багато проблем, як власникові балкона, так і жителям усього стояка. Краще продумати електричне опалення балкона. Електропроводку на балкон не рекомендують виводити через відкриті двері (кватирку) - проведення можна зачепити, наступити на нього ногою, ушкодити, занадто сильно захлопнувши двері або вікно. Проведення краще виводити на балкон через просвердлену дірку в стіні або віконній коробці.
Крім теплих підлог, про які мова йшла вище, існує ще ціла родина радіаторів, конвекторів і електрокаминов. На балкон (особливо дерев'яний) варто вибирати безпечні в пожежному й електричному відношенні нагрівачі (краще маслянні). Електрична потужність опалювального приладу повинна бути в межах 1,5-2 кВт, щоб не відбувався перегрівши дерев'яних частин балкона
Найпростіший метод, як почати зберігати тепло на балконі (не опускати температуру хоча б до мінуса), - це покрити вікна теплосберегающими плівками. Ці плівки відбивають тепло усередину будинку, і допомагають скоротити втрату тепла в суворий зимовий час на 30%. Що дуже актуально для російських балконів, що висять у холодних містах.
balcony

Будет Вам Полезно
Кожний бачив тріщини на стінах будинків. Не говорячи вуж про те, що привабливості будин
У європейській будівельній індустрії вже більше напівстоліття активно використовуют
Бетонна стяжка підлоги робиться із цементу, у який додається пісок і щебінка, галька аб
Для тих, хто займається будівництвом власної частки будинку рано або пізно виникне пит