Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Мідні труби для водопроводу

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Мідні труби для водопроводу

Як і багато чого іншого в цьому світі, мідні труби для водопроводу мають як своїх шанувальників, так і супротивників. Тому, давайте розглянемо як позитивні сторони даного пристрою, так і негативні моменти його експлуатації.

Переваги використання мідних труб для водопроводу

Серед переваг використання мідних труб для водопроводу можна назвати наступне:При роботі водопровідні труби мідні здатні витримувати високу температуру й тиск. Вони не бояться ультрафіолету й мають низький показник теплового розширення. Мідні труби відрізняються антибактеріальними властивостями: мідь століттями застосовувався як матеріал для створення посуду і ємностей для зберігання води і їжі. Мідні вироби легкі в обробці й застосовні на будь-якій будівельній ділянці: вони прекрасно себе зарекомендували при огибании отворів, кутів і інших перешкод. Мідні труби для опалення й водопроводу не бояться багаторазового розморожування й заморожування. Дані вироби представлені в різноманітному асортименті труб, що випускаються, і фитингов: різні діаметри мідних труб, їхня довжина й форма, також як і аналогічні показники фитингов, дозволяють проектувати й монтувати будь-які системи, що оптимально підходять під вимоги конкретного об'єкта. Мідні труби для водопроводу відрізняються високим ступенем надійності. Мідь має надзвичайно довгий термін служби: вона не псується, не старіє й постійно зберігає свою споконвічну міцність. Не випадково, наприклад, мідна покрівля сьогодні так популярна. Водопровідні труби мідні ідеально охороняють воду від зовнішнього середовища: вони непроникні для шкідливих речовин, а також для різних газів і заходів. Мідні труби для опалення й водопроводу дуже економічні: вони не настільки дороги, як можна собі представити, а з обліком їхньої високої ефективності й довгого терміну бездоганної служби дуже вигідні. Монтаж мідного водопроводу здійснюється досить просто й зручно: з'єднання мідних труб, а також пайка мідного водопроводу відбувається досить легко й ефективно. Мідь, використовувана для створення таких труб, має підвищені антикорозійні властивості. Згодом мідні вироби покриваються тонким шаром окисла (патини), що ніяк не впливає на їхню міцність.

Негативні властивості мідних труб для водопроводу

Самою більшою негативною властивістю мідних труб, що відштовхує багатьох споживачів, є сформоване подання про те, що окисли міді, що неминуче виникають у процесі експлуатації виробів, є отрутними. Фахівці називають таку думку безпідставним і аргументують це тим, що при реакції міді із хлором утвориться нерозчинна речовина тенорит, що захищає мідну трубу й навіть збільшує строк її служби, але ніяк не шкодить здоров'ю людини.

Також професіонали не підтримують поширеної думки про те, що хлор швидко руйнує труби. Вони вважають, що це можливо тільки в тому випадку, коли хлор буде подаватися в такій концентрації, що для людини стане смертельної. Перераховані вище негативні властивості мідних труб для водопроводу фахівці називають скоріше психологічними, чим реальними

Наступною негативною властивістю мідних труб є їхня висока вартість. Однак, як уже було замічено, їхня висока ціна цілком себе виправдує. Істотним же недоліком мідних труб для водопроводу є те, що на дані вироби полюють «аматори» кольорових металів. Тому такі труби потрібно берегти від розкрадачів: наприклад, надійно замикати горища й підвали, а також виключити доступ сторонніх осіб кстоякам.

Особливості з'єднання й експлуатації мідного водопроводу

Найчастіше з'єднання мідних труб виробляється за допомогою капілярної високотемпературної пайки. Пайка мідного проведення в такому випадку дозволяє припою (а рекомендується використовувати тільки срібно^-бронзовий, але ніяк не свинцевий) рівномірно поширитися по всій поверхні труби, незалежно від її положення.

Для нагрівання місця з'єднання використовується спеціальний пальник для пайки мідних труб: вона може бути пропанової або ацетиленової. Також у спеціалізованих магазинах продаються спеціальні інструменти для пайки мідних труб, а також тверді й м'які припої, необхідні для даної операції.

Хоча водопровідні труби мідні розраховані на експлуатацію від 50 років і вище, однак неправильний монтаж мідних труб здатний значно зменшити строк безвідмовної роботи системи. Тому, якщо ви не впевнені у своїх силах, то не варто створювати мідний водопровід своїми руками, краще довірити даний процес професіоналам

Так, наприклад, монтаж водопроводу не допускає перекручування труби, а також одержання заломів при гибке труб. Важливо й те, що при замятии виправлення мідної труби може вироблятися не більше одного разу. Якщо після пайки мідного водопроводу утворилися грат і заусенци, то щоб уникнути ерозії їх необхідно видалити. Було замічено, що більша частка протечки труб у верхній частині виникала саме за рахунок утворення при турбулентності повітряних пухирців на не вилучені заусенцах.

При пайку мідного водопроводу особливо сильний перегрів матеріалу здатний привести до непропаю з'єднання мідних труб або до втрати міцності виробів. При недостатньому розігріві теж відбувається непропай з'єднання, що у майбутньому приведе до прориву труби. Не вилучений при пайку труби флюс також згодом може викликати поривши труби

Важливо врахувати, що установка після мідних труб по напрямку потоку води алюмінієвих, сталевих і цинкових труб заборонена: відбувається їхня корозія. Звичайно на практиці монтаж мідного водопроводу прагнуть здійснити після установки сталевих виробів. Перехід мідних труб на труби з інших металів повинен здійснюватися через бронзові, латунні фитинги або фитинги, зроблені з нержавіючої сталі.

Після це того, як ми розглянули позитивні й негативні сторони мідного водопроводу, а також обговорили деякі практичні аспекти його монтажу й експлуатації, вам самим має бути вирішувати: будуть у вашім будинку мідні труби для чи водопроводу ні. Особливо дане питання актуальне, коли ви вирішуєте питання, які труби краще для водопостачання

Будет Вам Полезно
Навес в саду необходим: это и тень от солнца, и защита от дождя. При этом подобные навес
Пристрій систем протипожежної безпеки | мій будинок моя міцність Системи пожежної бе
Для того, чтобы привлечь в ваш сад не только воробьев и синичек, но и зарянок, поползне
Багато хто знають, що більшість житлових будинків, побудованих ще в радянський час, осн