Новые Советы

2730

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2552

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6056

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2907

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Огородження садової ділянки

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Огородження садової ділянки

Всі огорожі у світі, якими тільки можна відгородити городи й дачні ділянки, ділять на три категорії: капітальні огорожі, легені і комбіновані огорожі. Існують ще й живоплоти, які теж можна завести в себе на периметрі й використовувати їх по максимуму, але це вже не зовсім будівництво. Отже, до капітальних огорож ставляться огорожі, зроблені з міцних будматеріалів; які витримають сильні механічні впливи; для яких найчастіше потрібний фундамент і які являють собою звичайні капітальні стіни (як у будинку). Їх зводять із цегли, каменю, бетонних або глиняних блоків. До полегшених варіантів ставляться всілякі дерев'яні огорожі: забори, огорожі, частоколи, тини, - а також огородження з металевої сетки-рабици. Комбіновані огорожі являють собою прогони й опорні стовпи із цегли (каменю, бетону) з дерев'яним або металевим решетуванням, тобто з'єднання капітальних і легких елементів конструкцій в одне ціле

Цегельні огорожі

Для того щоб звести навколо ділянки цегельну стінку буде потрібно звичайна або лицювальна цегла. Звичайно товщина такого забору - цегла або полкирпича. Розраховувати кількість необхідної цегли потрібно приблизно так: 110 шт. на 1 кв. м. при товщині стіни в одна цегла; 55 шт. на 1 кв. м. при товщині стіни полкирпича. Для кладки потрібний спеціальний розчин, що приготувати зовсім нескладно. Для цього потрібно змішати цемент і просіяний пісок у співвідношенні 1:4 відповідно, іноді в розчин можна додати 0,5 частини перевелися. Всі частини змішують спочатку в сухому виді, а вже потім додають воду, поки не утвориться густий розчин. Через те, що цегельна стіна - важка конструкція, на землю її просто так ставити не можна, а обов'язково закладати під огорожу фундамент. Звичайно - це стрічковий фундамент, тобто траншея, заповнена бетонним розчином. Для цегельної стіни вище 80 см глибина траншеї повинна бути 20 см або більше. Для додання стійкості стіні стрічковий фундамент іноді виривають не прямокутної форми, а трапецієподібної - тобто розширюють підстава в підошві. Ширину фундаменту вираховують за наступною схемою: до ширини цегельної кладки додають дві глибини фундаменту. Перед заливанням бетону в траншею землю злегка воложать (якщо вона дуже суха), щоб ґрунт не вбрав у себе воду з розчину. На занадто розріджений ґрунт розчин теж краще не класти. Порядок зведення самої огорожі наступний. Після того, як висохне бетон у траншеї (бетон заливають до рівня землі й чекають 1-5 доби) на нього кладуть перший шар кладочного розчину, а зверху - перший ряд цегл.
moyzabor У процесі кладки періодично перевіряють горизонтальність рядів, вертикальність стінок і кутів. Надлишок розчину відразу віддаляється. Завершують оформлення кладки розшивкою по всім швам

Кам'яні огорожі

Для забору з каменю використовують кругляк, вапняк, черепашник або піщаник. Звичайно стіну викладають каменями середник розмірів, іноді вставляючи між ними великий, котрий перекриє кілька рядів.
zaborekran Товщина кам'яної кладки повинна становити не менше 40 см. Якщо довжина огорожі більше 20 м, то через кожні 8-10 м будуть потрібні ще й опорні стовпи. Як і для цегельної стіни, кам'яній огорожі потрібний ґрунтовний стрічковий фундамент. Камені з'єднують у стіну за допомогою кладочного розчину або «насухо» (при цьому обов'язково збільшуючи ширину стіни). Шви в цьому випадку заповнюють родючою сумішшю, куди пізніше можна висадити декоративні рослини

Дерев'яні огорожі

Для дерев'яних загороджень підійдуть дошки, бруси, колоди. Звичайно огорожу зводять із тієї деревини, що найпоширеніша в регіоні, але кращими по своїх якостях залишаються кедр, модрина й сосна. Дерево повинне бути твердим, міцним, без гнилизни й тріщин.
montaj-stroi Матеріали використовують як оброблені, підпиляні й подструганні, так і неопрацьовані колоди. Хоча деревину однаково піддають обробці - усілякими хімічними складами для вологостійкості й довгої служби на відкритому повітрі. Огорожу можна приготувати з колів, просто вбивши їх у землю впритул друг до друга. Вийде частокіл.
design-sada Можна зробити забір, або дощату огорожу - улюблене загородження у всіх селах. Прольоти готуються з вертикальних опорних стовпчиків (брус, колоди), з'єднаних горизонтальними дошками. Вертикальні дошки можна з'єднувати не тільки горизонтально, але й по діагоналі, малюнком.
zabudova Найпростішими огорожами з дерева читаються огорожа пасовищного типу й тин. Останній готовлять просто з молодих тонких галузей і гнучких втеч дерев, чагарників, переплетених між собою й укріплених 3-4 горизонтальними гілками.

Огорожа з металевої сітки-рабици

Огорожа з металевої сітки є одним з найдешевших способів відгородитися. Сітку - рабицу вішають на 2-3 горизонтальні дротові прожилини, які обмотують, пропускають і прив'язують до опорних стовпів. Іноді цим стовпам доводиться нести досить більше навантаження (вага сітки + рослин живоплоту, що по ній часто пускають). У цих випадках стовпи не просто закопують у землю, а кріплять у ямах, заповнених бетоном. За допомогою дриля в кожному опорному стовпі (якщо він з металу) робляться отвори для натягу дроту.
montaj-stroi Після того, як буде натягнута прожилина на опорні й проміжні стовпчики й закріплена стяжними болтами, м'яким дротом або скобами, на прожилину навішують саму сітку. Полотно сітки кріплять через рівні проміжки за допомогою м'якого дроту. Кінці сітки надійно кріплять до крайніх стовпів і обмотують дротом трохи раз

Будет Вам Полезно
Водопостачання частки будинку завжди є актуальним питанням. Досить часто підключитис
Буквально несколько десятилетий назад, въезжая в новую квартиру, все довольствовалис
Лестница-стремянка – вещь совершенно не лишняя в домашнем хозяйстве, особенно, если п
Проектирование Лучше закладывать основы охранных систем при строительстве дома и пр