Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Улаштовуємо фільтруючий колодязь

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Улаштовуємо фільтруючий колодязь

Фільтруючий колодязь будують як самостійне водоочистное й водовідвідне спорудження, коли обсяг стічних вод на ділянці набагато нижче 1 куб. м. у добу. Або ж його застосовують як додатковий засіб очищення стічних вод, як другу стадію після септика (якщо обсяг стічних вод перевищує 1 куб. м. у добу), тобто коли хочеться застосувати процес ґрунтового доочищення, і вже потім відвести воду в землю. Про перший етап механічній, хімічної й біологічному очищенню стічних вод і про облаштованість септика можна докладно почитати в пості про очищення стічних вод. Тут же обговоримо саме етапи доочищення й відведення води в ґрунт.
ecolineks Взагалі як допоміжні спорудження для очищення й водоотведения можна застосовувати не тільки фільтруючий колодязь. Роблять ще й вбираючу траншею, і гравійний^-гравійний-піщано-гравійний фільтр, і поле підземної фільтрації. Вибір спорудження залежить, головним чином, від важливих умов на ділянці: рівня ґрунтових вод, типу ґрунту, наявності водоносного обрію й колодязя. Іноді фільтруючий колодязь улаштувати ну зовсім не можна. Тоді зупиняються на тім, що зробити можна. Сьогодні поговоримо саме про ті випадки, коли фільтруючий колодязь улаштовувати можна й потрібно

Де його влаштувати

Улаштовувати фільтруючий колодязь можна на ґрунтах, придатних для фільтрування: супесь, піщані ґрунти, торф. У глинистому ґрунті фільтруючий колодязь, швидше за все не приживеться. У колодязя може бути різна площа фільтрації: від 1,5 кв. м. (для супеси) до 3 кв. м. (для піску). Чим більше буде площа фільтрації, тим довше буде строк експлуатації колодязя.
sanitary Для нормальної роботи цієї водовідвідної системи ґрунтові води повинні залягати нижче рівня укладання щебенів (фільтруюче дно колодязя) на 0,5 м, а підстава колодязя повинне бути вище рівня ґрунтових вод на цілий метр! Якщо на ділянці дуже високий рівень ґрунтових вод, від пристрою колодязя теж, швидше за все, прийде відмовитися
Дуже важливо розміщати фільтруючий колодязь нижче рівня промерзання ґрунту (це близько 1,3-1,4 м від поверхні землі - для середньої смуги Росії).

Як улаштовують фільтруючий колодязь

Роблять цей колодязь без днища - тільки стінки, та й то з дірками. На дно фільтруючого колодязя кладуть товстий шар зернистого завантаження, називаний донний фільтр. Вода, після її очищення від різних зважених часток у септику попадає в колодязь. Труба з водою із септика повинна бути хоча б на 0,15 м вище поверхні донного фільтра. У місці падіння струменя на поверхні донного фільтра укладають антисептированний дерев'яний щиток, щоб стічна вода рівномірно розподілялася по площі колодязя й не розмивалося засипання. Завантаження роблять висотою приблизно 1 м і влаштовують її із гравію, щебенів, дрібних камінчиків, цегельного бою, керамзиту, що спік шлаків, осколків величиною 10-70 мм. У стінках колодязя пробивають отвору розміром 5-6 см, через кожні 10 см по довжині й висоту в шаховому порядку. Зовні стінки обсипають тим же матеріалом, що й завантаження на ширину 40-50 см і на висоту, рівну висоту завантаження. Самі стінки колодязя можна робити з різних матеріалів, які виявилися під рукою, починаючи від старої бочки, закінчуючи спеціальними бетонними кільцями для колодязів. Можна також викласти стіни круглої або квадратної форми із цегли (у полкирпича) або каменю. Головне - залишати проміжки при кладці або свердлити дірки в готовому виробі.
vfmspb Фільтруючий колодязь: 1 - підстава (плита); 2 - грубозернистий фільтруючий матеріал; 3 - перфорована труба стояка; 4 - вентиляційний стояк; 5 - флюгарка (ковпак); 6 - насипний ґрунт; 7 - розподільний лоток; 8 - люк чавунний; 9 - гідроізоляція з рулонного матеріалу; 10 - труба, що подає; 11 - цегельна кладка в разбежку.
Якщо фільтруючий колодязь виходить занадто більшим по площі (більше 4 кв. м. і глибиною більше 2,5 м), або обсяг стічних вод пристойний, то краще не робити один величезний колодязь, а влаштувати трохи маленьких, розосередивши їх по ділянці. Ще один важливий момент - завжди пам'ятати, що стічні води повинні бути максимально вилучені від джерела питної води - колодязя (мінімум на 30 м). Як і для септика, що фільтрує колодязю обов'язково потрібна вентиляційна труба. Її встановлюють у перекритті, верх труби повинен розташовуватися на 0,7 м поверхні землі й бути обладнаний флюгаркой. Оптимальний діаметр труби - 100 мм. Іноді труба може некрасиво стирчати із землі й псувати ландшафт. У цьому випадку її маскують кучерявими рослинами або намагаються «вписати» її в дизайн саду. У перекритті колодязя роблять люк діаметром 70 см із двома кришками - несучої верхньої й утепляющей нижньої. Між кришками повинне залишатися якийсь простір, що заповнюють теплоизолирующим матеріалом (мішки з перлітовим піском, минералові мати й т.п.).

Поля підземного зрошення

Очищені стічні води можна використовувати в побутових потребах і застосувати для зрошення ділянки. Для цього влаштовують систему підземних каналів, або дрен, а площадку, по якій у підсумку розтікається вода, називають полями зрошення. Працює така система по такому ж принципі й у тих же ґрунтах, що й фільтруючий колодязь.
wikipedia Зрошувальна мережа складається з колектора й дрен, покладених під невеликим ухилом на глибині 0,5-1,5 м. По ній і течуть стічні води. Дрени влаштовують із дренажних керамічних труб, пластмасових або азбестоцементних труб довжиною 15-25 см. Унизу в канавах кладуть підстилку - шар шлаків або щебенів (10-15 см). Обрізки труб укладають із невеликими зазорами в стиках (близько 1 см). Зверху зазори прикривають невеликими смужками пергаміну або толю, щоб зазори не засипало землею. Зверху додають ще один шар шлаків або щебенів (10 см і більше). частину, Що Залишилася, канави заповнюють ґрунтом. Можна брати не відрізки труб, а довгомірні цільні труби й з їхньої нижньої сторони робити пропили на половину діаметра через кожні 15-20 см. Ширина пропилів дорівнює ширині зазорів. - 1,-1,5 см. Замість труб для дрен можна взагалі використовувати цегли й робити канали з них. У цьому випадку цегли викладають без розчину («насухо»). Бічні й нижні сторони каналу викладають із проміжками близько 1 см. Самі розміри цегельних дрен (внутрішні) становлять приблизно 12х12 см. У нижній крапці колектора встановлюють вентиляційний стояк з оголовком. Такі поля підземного зрошення влаштовують у тім місці, де перебуває город або ростуть ягоди (але не садові дерева!). Це поліпшить водний режим рослин і дозволить не так часто поливати город. Розрахувати пропускну здатність полів зрошення не так складно. У цілому механізм залишається такий же, як і у фільтруючого колодязя. Потрібно знати поглинаючу здатність дрен і ґрунту - приблизно 10-20 л води на метр (у добу). Як і фільтруючі колодязі, поля зрошення не можна розміщати від питного колодязя ближче, чим на 30 м.

Будет Вам Полезно
Почнемо з того, що далеко не всі утеплювачі схожі на звичайний пух, вату або мохи. Не ві
Наших предків не дуже турбувало опалення своїх бревенчатих будинків, тому що одна гарн
Самим більшим недоліком приватних будинків є складність їхньої експлуатації. Для прик
Дверь Зверь – модель АКМ Это не что иное, как Анти Кризисная Модель, которая была пре