Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Сонячний водонагрівач своїми руками

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Сонячний водонагрівач своїми руками

Яку користь можна витягти від жари? Від сонця не обов'язково лише ховатися в тінь і рятуватися в будинку. Найдешевший і простій спосіб витягати енергію із сонячних променів - це влаштовувати на даху вдома або над літнім душем плоскі сонячні колектори. Саморобний прилад складається із трубок теплообмінника, колектора - коробки, куди вкладається теплообмінник і захищається теплоізоляцією, бака-накопичувача для води.
solarhome Пристрій діє по досить простому принципі: промені сонця проникають крізь скло колектора, зустрічаються з його чорним дном (гумовим ковриком або пофарбованою дерев'яною поверхнею), поглинаються цією чорністю. Слідом за цим дно починає випромінювати інфрачервоні промені (теплова енергія), які вже не можуть проникнути в атмосферу назад з-під скла. Знизу й з боків теплової енергії перепиняє шлях шар теплоізоляції, що покладений у ящику. От і виходить, що затриманому теплу нікуди діти свою енергію, крім як передати її воді (теплоносієві), що протікає по трубках, покладеним у колекторі. Тепла вода в трубках колектора розширюється й самопливом спрямовується в водозбірник, а на її місце надходить холодна вода. Так, температура води водозбірнику поступово підвищується. По суті, найпростіший накопичувач сонячного тепла - це бочка, що висить над літнім душем. Але в ній немає системи заміщення гарячої й холодної води, і звідти швидше улетучивается тепло. Так що тим, хто відчув всі принадності бочки й сонячного тепла, можна приступати до наступного етапу й починати будувати свою власну маленьку геліоустановку.

Пристрій теплообмінника

Один з основний робітників елементів системи - це теплообмінник. Для невеликого садового будиночка досить буде теплообмінника розмірами 2200-700 мм (1,5 кв. м.). Матеріали для виготовлення цих трубок - різні. Можна взяти водопровідні труби або плоскі батареї. Для що підводять і відводять труб використовуються сталеві труби діаметром 1 або ¾ дюйма, для самих ґрат (змійовика) теплообмінника знадобляться труби тонкостінні, з меншим діаметром - десь 16х1,5 мм. Для створення одних ґрат теплообмінника буде потрібно близько 15 труб довжиною близько 1600 мм.
solarhome Раму для теплообмінника можна виготовити самостійно, зігнувши дві дюймові труби на трубогибочном верстаті. рама, Що Вийшла, повинна бути розміром 600х2100 мм. 12-15 шматків труб діаметром ¾ дюйма з'єднають елементи рами. У трубах рами через однакові проміжки свердлять необхідна кількість отворів попарно, друг напроти друга. Після цього обрізки труб вставляють в отвори рами й зварюють теплообмінник. Він готовий. Є ще один варіант, як можна зробити теплообмінник. Деякі майстри пристосовують під ці мети змійовики старих холодильників. Ці змійовики знімають, ретельно промивають їх від фреону й кріплять потім у колектор як система труб теплообмінника.
vip-samodelki систему, Що Вийшла, трубок, із чого б вона виготовлена не була, кріплять до теплопоглинального аркуша 700х2200 мм, виготовленому з оцинкованого заліза. Або використовують замість аркуша темну подложку з гуми. До аркуша теплообмінник кріплять за допомогою дроту із двох сторін. Наприкінці всього цього етапу теплопоглинальний аркуш (коврик) і теплообмінник красять в 2-3 шару чорною емалевою фарбою. Якщо теплообмінник спорудили зі старих батарей, їх теж красять чорною фарбою

Виготовлення колектора

Колектор - спеціальний короб для теплообмінника - теж дуже важлива частина установки. Готовити його потрібно акуратно. Найважливіше завдання - не втратити тепло. Корпус колектора можна виготовити з дерева (або іншого матеріалу, з якого вийде міцний ящик). Придасться обрізна дошка товщиною 40 мм і фанера в 6 мм. З дощок потрібно сколотити міцну раму з розмірами 240х90х75. За допомогою шурупів до рами прикріплюють дно з фанери або оргалита, усиляют дно рейками, щоб вийде міцний ящик.
sense-life На дно ящика кладуть шар теплоізоляційного матеріалу (пінопласт, шлако - або скловата), а зверху - теплообмінник з теплопоглинальним аркушем (можна додати ще аркуш фольги). Всі елементи конструкції потрібно добре закріпити між собою сталевими хомутами із дроту. Колектор обов'язково склять. У верхній частині рами можна вибрати пази для скла, а з боків прикріпити поперечні рейки, на які ляже скло. За всім стикуванням і ущільненням швів потрібно стежити дуже ретельно. Саме непроникність короба колектора зможе забезпечити гарний парниковий ефект усередині, а значить - і добре нагріється вода. Обов'язково використовувати замазку для гідроізоляції, щоб дощова вода не змогла потрапити усередину колектора між скляними швами й рамою. Для запобігання скла від механічних ушкоджень (град, дощ, сильний вітер) можна змонтувати додаткові відкидні кришки з дерева або металу
Із зовнішньої строни короб бажано пофарбувати білою або світлою фарбою, щоб знизилися втрати на тепловипромінювання. З'єднання труб, що підводять, із трубами теплообмінника або змійовика усередині колектора - стандартне: з використанням муфт, трійників, куточків і обов'язковою герметизацією прядивом і олійною фарбою

Установка бака для води

Найпростіший варіант - коли циркуляція води відбувається тільки за рахунок природної конвекції (без різних насосів і додаткових пристроїв). Для цього бак потрібно прикріпити вище колектора. Вода буде рухатися за такою схемою: при нагріванні в колекторі вона буде розширюватися, ставати менш щільною й підніматися нагору по колекторі. Через верхню вивідну трубу тепла вода буде попадати у верхню частину бака-акумулятора. У результаті цього вода, що більше холодна й розташовується на дні бака, буде зганяти в нижню підводну трубу й теча в нижню частину колектора. У такий спосіб відбувається круговорот води в сонячній установці, що гріє. За допомогою додаткового крана для зливу гарячої води сама тепла вода з поверхні бака може текти в літній душ або в будинок. І поки світить сонце, вода постійно буде циркулювати по замкнутому колу, усе більше й більше нагріваючись.
vip-samodelki 1 - гаряча вода; 2 - вентиль скидання тиску; 3 - злив гарячої води; 4 - запірний вентиль; 5 - вентиль підживлення; 6 - холодна вода; 7 - подача холодної води; 8 - зливальний вентиль. Завдяки тому, що бак піднятий над колектором, сильного охолодження води в бочку не відбудеться навіть уночі, тому що вся холодна вода природно скопиться з нижньої частини бочки й у нижніх трубах, а в самому баку до ранку буде стояти більше тепла вода. Звичайно для літніх душових і помивочних потреб вибирають бак ємністю 200-400 літрів. Зручні в цьому плані сталеві бочки. Якщо немає однієї такої бочки великого розміру, можна взяти трохи поменше й з'єднати їх у єдину систему трубами.
freeseller Дуже корисно буде теплоизолировать сам накопичувач. Тоді не прийде втрачати денне тепло вночі. Можна влаштувати окремий короб з дощок або фанери для бочки, поставити туди ємність, і весь внутрішній простір заповнити будівельним пінопластом, жужільною ватою, підмножиною або торфом. За допомогою такої от конструкції сонячного нагрівача, з колектором і утепленою бочкою, у сонячний день можна нагріти воду до 70 градусів. Щоб зберегти таку систему в цілості й неушкодженості, краще колектор ховати на зиму в будинок. Для цього заздалегідь варто продумати «шляхи відступу», тобто таку систему кріплення ящика й теплообмінника, щоб їх можна було легко демонтувати. На зиму з бочки й теплообмінника випускають всю воду.
extra-therm Загальний вибір місця для колектора - насамперед розрахунок і здоровий глузд. Пошукати на ділянці саме сонячне місце, де сонце тримається протягом дня довше всього. Колектор мають у своєму розпорядженні приймаючу сторону на південь і встановлюють під кутом 25-30 градусів. Звичайно, найкраще це робити на даху вдома або веранди. Але стежити за тим, щоб кроквяна система покрівлі могла витримати навантаження важкого ящика. Якщо установкою планується користуватися тільки для підігріву літнього душу, то опори для колектора можна змайструвати й в іншому місці: на альтанці, сараї, душі, високому заборі або придумати самостійну стійку

Будет Вам Полезно
За всіх часів присутність у будинку каміна зробленого своїми руками вважалося не тіл
Зараз мозаїка, якщо можна так сказати, народжується заново, все частіше й частіше можна
Безумовно, гипсокартон є одним із самих універсальних і міцних оздоблювальних матеріа
При згадуванні про будівництво заміських будинків у більшості випадків у думках вини