Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вартість ремонту у ванною

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вартість ремонту у ванною

Якщо людина задумала робити ремонт у своєю ванною, спочатку він довго збирає гроші, а потім починає придивлятися до плитки в будівельних супермаркетах і італійських змішувачах на стелажах. І вже смакує радісні зміни у своєму санвузлі. Він купить гарну дорогу плитку, поміняє унітаз на гарний і дорогою, може бути, навіть ванну купить особливу, або джакузи, або який заморський «гібрид».
«Адже я на роботі пашу день і ніч, як віл, світла білого не бачу, треба хоч побаловать себе й відчути людиною», - мріє людина й зважується на остаточні строки ремонту. І отут в останній момент підкрадається думка, що всю цю красу ще потрібно комусь укладати й установлювати.

Пробігши очима по декількох будівельних сайтах можна зрозуміти, що вартість ремонту обійдеться, чи ледве не в стільки ж, скільки самих сантехнік або плитка - у десятки тисяч рублів. Скільки ж він коштує - цей золотий ремонт, і від чого залежить сума?

Що впливає на вартість

Ремонт у ванною можна розділити на дві великі категорії - частковий, із залученням робочої сили домочадців (коли кличуть майстра для конкретних речей, а інше роблять самі) і «під ключ» (коли замовники говорять майстрам, що хочуть побачити, і йдуть із будинку на три тижні - участь хазяїв мінімально). «Під ключ» чи ні - це перше, що визначає вартість.

Другим основним моментом у визначенні суми є розміри ванною й санвузла (площа підлоги й стін, висота стель). І в перший раз у житті ваші метри можуть бути проти вас. Збільшити або зменшити суму ремонту можуть старе або нове планування будинку, якість стін з якими прийде працювати (із чого вони зроблені - бетон, пеноблоки, цегла) і якість комунікацій у будинку (старі прогнилі труби й стояки або нові «внутрішності»).

Все це з'ясовується при особистих консультаціях з майстром-кошторисником. Також людина може запросити дизайнера і порадитися з ним із приводу зовнішнього вигляду й оздоблювальних матеріалів. За додаткову плату контори з ремонту можуть допомогти з переплануванням ванною: дати пораду, як улагодити всі питання в БТИ, а коли проект підписаний - знести непотрібні стіни й перегородки й побудувати нові.
Після того, як хазяїн зрозумів, який йому потрібний ремонт (чітко прописав усе, що він хоче зробити, і без чого обійдеться), треба приймати рішення, кого кликати. Якщо немає гарних будівельників серед знайомих, варто добре подумати, кого запрошувати - приватників або фірму - зважити всі «за» і «проти» обох варіантів

Частки майстри або фірми? Плюси й мінуси обох варіантів

Звичайно, народний метод - це приватники, так подешевше (!). Приїжджі жителі із глибинки, українці, роботящі молдаване або кавказці (згадаєте «Нашу Рашу» і відважну бригаду майстрів-кавказців у будинку в Ксенії Собчак). З людьми завжди можна домовитися, поторгуватися, надавити на жалість. Звичайно вартість послуг приватних осіб по багатьом позиціям у півтора-два рази нижче, чим у фірмах (про розцінки нижче), і ця головна перевага. Особливо старанні бригади приватників можуть працювати в авральному режимі (з раннього ранку до пізньої ночі), що фірми роблять не завжди, - і ремонт завершиться швидше. фото reguide

З головних сумнівів - питання про якість робіт (відсутність документів: договорів, гарантій на ремонт), не завжди їсти можливість побачити зразки виконаних робіт (в інші будинки) і довідатися кваліфікацію майстра.

Не менш проблематично - ставати «менеджером» і «бухгалтером» для найнятих приватників. Якщо доля обділила таких людей совістю, пунктуальністю й порядністю, прийде діяти методом батога й пряника. Виловлювати їх по домашніх адресах і телефонам після трьох днів відсутності, дзвонити й нагадувати про час початку роботи, контролювати суми витрат на будматеріали, хвалити, коли вони почали виправлятися. Крім того, приватникам майже завжди потрібна передоплата на покупку будматеріалів, і із цими грошима незнайомі люди можуть змитися.

При виборі незнайомих або малознайомих бригад приватників (їх можна наймати трохи, на різні види робіт) хазяїнові квартири прийде покладатися на життєвий досвід, чуття, інтуїцію й долю. При вдалому збігу обставин на ремонті в такий спосіб можна заощадити до 20-30 тис. рублів.

Перевагою ремонту ванною через фірму є більша прозорість діяльності майстрів (історія фірми, її успіхи на ремонтній ниві, кваліфікація персоналу, зразки робіт і строки виконання стандартних замовлень) і відносна юридична захищеність замовника (договір про ремонт із прописаним переліком робіт, сумами за працю й умовами прийому-здачі готового об'єкта). фото www. vannaservice

Крім того, більшість фірм не вимагають передоплати на будматеріали й беруть гроші тільки за готову й схвалену хазяїном роботу. З мінусів - може бути завищена реальна ринкова вартість ремонтних послуг. Неясність формулювань у прайс-аркуші (скільки конкретно коштує певна процедура), непомітне накручування ціни на 1-2 долара в кожному пункті, дублювання дрібних етапів ремонту в договорі під різними назвами (коли далекий від будівництва людин не може розрізнити, що це одне й теж) - за допомогою цих вивертів несумлінні фірми можуть непомітно викачати з ремонтного бюджету зайві 3-6 тис. рублів, а те й більше.

Отже, що входить у поняття повноцінного ремонту? Плиткові роботи, сантехнічне розведення, електропроводка, установка ванною й душовій кабіни, установка унітаза, ванною, раковини, установка пральної машини, монтаж підвісних стель, установка дверей, устаткування теплих підлог, установка сантехприборов, додатково - перепланування й дизайн інтер'єра. Вартість кожного із цих основних пунктів обговорюється окремо. Ніж більше деталізований процес ремонту і його вартість у документах, тим ясніше замовникові, за що він платить.

Демонтаж

Перший етап - демонтаж. Простіше говорячи, з ванною потрібно змести й винести всю стару й старезне: плитку зі стін і підлоги, унітаз, ванну, раковину, змішувачі, труби та інші предмети. Демонтаж плитки з підлоги й стелі у фірмах коштує від 150 рублів за кв. м., демонтаж унітаза - від 400, умивальника - 500, ванни - 500 і так далі. Багато речей можна зробити самому, і на одному демонтажі плитки заощадити більше тисячі рублів, а якщо піднапружитися й самостійно розтрощити з п'єдесталу унітаз, раковину й ванну - ще 1,5-2 тисячі.

Ремонт із переплануванням (демонтаж стін, побудова нових перегородок) збільшує вартість ремонту у ванній аналогічній площі в середньому на 8- 10 тис. руб. (при складних інженерних рішеннях - більше). Якщо демонтувати стіни самостійно, то в цій сумі можна теж заощадити. За винос сміття (за домовленістю) і його вивіз (від 1,5 -5 тис. руб.) можна не платити фірмі й приватникові, а спробувати організувати цю процедуру самим. Докладніше вивчити варіанти планування й підрахувати масштаби витрат можна й після прочитання поста Перепланування ванною кімнати

Розведення труб, робота з каналізацією

Після демонтажу наступає час прокладки нових комунікацій: розведення труб холодної й гарячої води й каналізації (від 6 тис. руб. у приватних майстрів і від 9 тис. руб. у фірмах), а також установка колекторів, редакторів і фільтрів (більше дрібні суми).

Електропроводка

Після труб починають займатися електрикою - електропроводка, перенесення й установка електричних крапок, установка розетки, вимикача, освітлювальних приладів. Електропроводка у приватних майстрів може коштувати від 2 тис. руб., у фірми - 4 тис., включаючи установку розеток. Світильники оплачуються від 250- 300 руб. за крапку. фото mvd-remont

Обробка й облицювання стін

За «електричним» треба штукатурний етап робіт. Проводиться вирівнювання поверхонь у ванній кімнаті й туалеті, робиться ґрунтовка стін і підлоги для кращої зчіпки оздоблювальних матеріалів (сума виходить різної залежно від кривизни стін, дірок у стелі й підлозі, тріщин).

Після цих підготовчих і технічних етапів починається один з найважливіше й відповідальних - облицювання стін, підлоги й стелі оздоблювальними матеріалами (плиткою, пластиковими панелями, реями й т.п.). Облицювання плиткою приватними майстрами коштує мінімум 500 руб. за кв. м., фірми беруть звичайно від 800 руб., хоча є й такі, де метр коштує 500 руб. Дорожнеча плитки збільшує вартість її укладання - до 1,5 тис. руб. за квадрат.

Разом, при середній площі облицьовується плиткой, що, поверхні в 30 кв. м. сума за цю роботу складе від 15 тис. руб., але це самий мінімум. Окремо може братися плата за затірку плитки (60 руб./кв. м.), укладання бордюрів (150 руб./м., мозаїки (від 900 руб./кв. м.)і інші подібні роботи

Монтаж і установка сантехники

В останню чергу у свої законні володіння вступають справжні хазяї ванною й санвузла: унітази, ванни, душові кабіни, раковини, водонагрівачі, полотенцесушители, пральні машинки й інша техніка. Монтаж всіх цих предметів - чимала частка витрат у ремонті. Установка однієї сантехнічної крапки (ванна, раковина, унітаз) обійдеться від 1,5-2 тис. рублів за кожну, електроприладів - від 500 руб. за одиницю. Збір і установка душовій кабіни обійдеться приблизно 8 тис. рублів (якщо це проста кабіна), установка «Джакузи» - 3-6 тис. руб. фото vyzovimastera

Перед установкою дорогої сантехніки (якого-небудь золотого унітаза за тисячі євро) замовник і майстер звичайно ведуть переговори по страхуванню ризиків. Майстри можуть відмовитися встановлювати за 500 рублів унітаз вартістю в 5 тис. євро. Звичайно до стандартної суми установки дорогих приладів додається 10- 15 % від їхньої вартості.

Напоследок будівельники привішують на свої місця полички, шторки для ванною й гачки, установлюють дзеркала й забирають останнє сміття. Часто як подарунок фірми за такі дрібні роботи грошей не беруть. Деякі додають за ці останні штрихи або кілька сотень рублів.

Принесіть рахунок, будь ласка

У підсумку, ремонт стандартної, невеликий по площі ванної кімнати без перепланування, «під ключ» у приватних майстрів може обійтися в 35-40 тис. руб., у фірмі - 60- 70 тис. руб. І це варіанти економ - класу. Як правило, мова йде про більше значні суми й разом з переплануванням, газосварочними й дрібними будівельними роботами сума за ремонт у ванною й туалеті може перевалити за 100 тис. руб. (без обліку вартості сантехники). фото remstroydizayn

А знижка буде?

Деякі ремонтні фірми готові запропонувати своїм замовникам знижки. Наприклад, можуть виділити жителів окремих районів і адміністративних округів Москви (Півдня, Півночі, Заходу або Сходу) - за принципом територіального розташування самої фірми, і зменшують замовникам ціну до 10% від вартості. Не залишаються без знижок пенсіонери, а також замовники послуг на більші суми (від 80-100 тис. руб.) і vip-клієнти - ті, хто бажає зробити ремонт в однієї фірми повторно. Але, як правило, знижки поширюються тільки на замовлення типу «під ключ» і знижки не підсумуються. Тобто, якщо, ви пенсіонер, живете на Півдні Москви, є vip-клієнтом і хочете ремонт на 200 тис. руб. скостити 30-40% суми за рахунок своєї винятковості у вас не вийде

Будет Вам Полезно
Хотелось бы поделиться личным опытом ремонта в новой квартире. Для начала расскажу о т
На сегодняшний день дачное строительство идет полным ходом. Стройки не останавливают
Як відомо, сьогодні багатьом споживачам доступна вагонка з різноманітних видів сирови
Минуле літо багато хто згадують із жахом, про майбутнє говорять, що цілком імовірно, і в