Новые Советы

2773

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6133

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2937

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як правильно покласти шифер

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як правильно покласти шифер

Основною сферою використання шиферу хвильового є покрівля. І це не випадково, адже даний матеріал ставиться до групи самих демократичних по своїй ціновій політиці будівельних матеріалів

Однак при його виборі часто більша увага приділяється якості матеріалу, у той час, як на залучення професіоналів до укладання шиферу люди намагаються заощадити. Але така політика є неправильної, тому що фахівці визнають, що 50% надійності покрівлі із шиферу залежить від правильності укладання матеріалу. Для того, щоб ви краще уявляли собі процес укладання шиферу, написана дана стаття.

Підготовка до укладання шиферу

Перед укладанням шиферу потрібно подбати про такий дріб'язок як установка водостоків. Звичайно, з одного боку, їх можна встановити й після того, як покрівля із шиферу буде повністю готова, але тоді вам буде незручно їх кріпити.

Однією з обов'язкових умов якісного укладання шиферу є наступне: перед початком основних робіт потрібно зробити решетування покрівлі. При цьому не потрібно, щоб решетування обов'язково було суцільною. З метою економії будівельного матеріалу цілком можна обійтися установкою елементів решетування на відстань друг від друга приблизно до напівметра.

Тільки зверніть увагу, що стандартний розмір аркушів шиферу хвилястого становить п'ятдесят три сантиметри. У результаті, стежите, щоб решетування було не менше цієї відстані. Після установки решетування можна починати, звичайно, уже укладання шиферу, але для одержання більшої теплоізоляції буде краще, якщо решетування буде покрита руберойдом, а вже потім піде прикріплений шар шиферу

Основні способи укладання шиферу

У цей час широко поширені два способи укладання шиферу: перший - у разбежку, а другий - зі сполученням крайок. Перший спосіб полягає в тому, щоб кожний новий аркуш шиферу укладався на хвилю попередні. Даний спосіб є найбільш простим, тому застосовується найбільше часто.

Недоліком способу укладання шиферу в разбежку є більша витрата шиферу, чим при застосуванні способу сполучення крайок. Неприємно й те, що при укладанні в разбежку на кінці даху виходить нерівна крайка, що прийде обрізати.

Укладання шиферу методом сполучення крайок має на увазі, що в аркушів шиферу хвилястого потрібно буде підрізати кути для повного сполучення одного аркуша з іншим. Так, якщо ви почали покривати дах шифером ліворуч праворуч, те суміжні кути потрібно підрізати на стиках між другим аркушем першого ряду й першим аркушем другого ряду й так далі. Такий спосіб укладання шиферу самий економічний, але зате більше трудомісткий

Секрети укладання шиферу

Під час створення покрівлі із шиферу добре пам'ятати кілька невеликих рад, тоді укладання матеріалу буде більше якісної. Так, шифер хвилястий прибивається до решетування спеціальними шиферними цвяхами. Такі цвяхи створені зі спеціальним заточенням і мають більші капелюшки. При цьому важливо пам'ятати, що шиферні цвяхи рекомендується прибивати тільки на гребені хвилі, а не на її спаді: у противному випадку, шифер зруйнується.

Під час укладання шиферу часто виникає необхідність виконати обрізку аркуша. І, хоча це можна зробити за допомогою звичайної ножівки по металі, але краще застосувати «болгарку»: вона дозволить обрізати матеріал рівно, швидко й без фізичних зусиль

Також зверніть увагу, що якщо покрівля із шиферу будується в місцевості, де навколо ростуть високі дерева, то величину поздовжнього й поперечного нахлеста варто збільшити. Справа в тому, що опадаючі листи дерев, хвоя й насіння можуть задуватися сильними поривами вітру під нахлести покрівлі із шиферу

Потім при влученні вологи насіння розбухають і небагато піднімають краю шиферу, куди в щілини, що утворилися, наступні пориви вітру заносять уже більше сміття. Даний процес повторюється багато разів, і вже через кілька років така покрівля із шиферу починає підтікати й бідувати раніше, що передбачався строку, у терміновому ремонті шиферного даху або її повній заміні.

Крім того, важливо грамотно прибити шифер, щоб він згодом не заспокійливості. Тут важливо враховувати з яким типом шиферу йде робота. При укладанні стандартного азбестоцементного шиферу вганяти цвях потрібно в гребінь хвилі. При цьому, щоб із часом на покрівлі із шиферу не з'явилися мікротріщини, необхідно від краю аркуша відступати ледве далі.

Деякі люди були свідками того, що при сильному ураганному вітрі одні шиферні дахи залишалися на місці, у те час як інші покрівлі із шиферу перетворювалися в літаючі об'єкти. А весь секрет цього криється в правильному кріпленні шиферу

Якщо доводиться працювати з не новим тесом, до якого кріпиться шифер, то згодом верхні дошки стають пухкими, і стандартні цвяхи вже можуть не удержати при навантаженні покрівлю. У такому випадку фахівці рекомендують підбирати цвяхи такої довжини, які могли б дістати нижні дошки тесу.

Застосуєте наші ради на практиці, і тоді укладання шиферу буде виконана максимально якісно.

Будет Вам Полезно
Одним из выдающихся качеств строительства домов из дерева является то, что стены в де
Якщо ви проживаєте в приватному будинку або ж проводите літо на дачі, те, напевно, вам х
Профессиональная чистка ковров, ковровых покрытий, мягкой мебели, проведенная в нужн
Якщо раніше від ванної кімнати очікувалося, що вона буде просто акуратної, то сьогодн