Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2583

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6128

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Утеплення зрубів методом конопатки

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Утеплення зрубів методом конопатки

Конопатка зрубу є ефективним способом підвищення в будинку температурного режиму. Даний спосіб прекрасно підходить, як довели сторіччя його застосування, для лазень і дерев'яних будинків.

Технологія утеплення зрубів

Утеплення зрубу методом проконопачивания являє собою межвенцовое утеплення кутів і швів зрубу. Для конопатки зрубу застосовують межвенцові утеплювачі, які є прокладочними, теплоізоляційними матеріалами, застосовуваними для утеплення прорізів і швів дерев'яних стін, дверних і віконних коробок, а також стиків у збірних будинках. Від якості виконання конопатки зрубу багато в чому буде залежати температура в будинку або будь-якій іншій будівлі.

Для чого необхідна конопатка зрубів? А справа в тому, що, коли будівельники збирають зруб, то між колодами, які укладаються один на одного, практично завжди залишаються невеликі пази й зазори. Саме ці отвори, які будуть пускати в будинок або баню холод, і мають потребу в заповненні утеплювальним матеріалом

При цьому також не секрет, що дерев'яні бревенчаті будинку згодом усихают і осідають. У такому випадку між вінцями також утворяться досить більші зазори. Через такі щілини з будинку йде тепло, а при мінусовій температурі на колодах утвориться іній. Ну, а ідей на дереві, це вогкість, що згодом самим пагубним образом вплине на вихідний матеріал.

Як правило, конопатку зрубів роблять два рази в рік. Перший раз утеплення здійснюють відразу після складання зрубу, а другий - уже через рік-півтора, коли відбудеться усадка зрубу. Звичайно фахівці для досягнення більшого ефекту й максимального збереження тепла в будинку утеплення зрубу виконують із двох сторін - із зовнішньої й внутрішньої

Крім того, варто пам'ятати, що утеплення зрубів методом конопатки піднімає зруб на висоту приблизно від 5 до 7 сантиметрів. Тому конопатити зруб потрібно перед внутрішньою обробкою будівлі, а не навпаки.

Матеріали для утеплення зрубу

У цей час на ринку представлена велика розмаїтість матеріалів, призначених для утеплення зрубу методом конопатки. Традиційними утеплювальними матеріалами для Росії є лляне клоччя, мохи й вовняна повсть. У них є ряд незаперечних переваг, які заперечувати даремно: дані матеріали прекрасно тримають тепло, доступні, дешеві й надійні.

Однак на них основна увага ми обертати не будемо, а сконцентруємося на більше сучасних матеріалах. До них ставляться так звані стрічкові утеплювачі, які виробляються на основі волокон природного джуту й льна. Сама головна їхня перевага полягає в тім, що при їхньому використанні не виникає необхідності в подвійній конопатці зрубу, що значно скорочує час робіт.

Тому сьогодні самим популярним утеплювачем у Росії є утеплювальний матеріал із джуту. Джут являє собою рослину, що ставиться до сімейства липових. Воно попадає в нашу країну з Індії, Китаю й Казахстану. Даний матеріал затребуваний у будівництві, тому що волокна джуту відрізняються унікальними властивостями, а по міцності не уступають прядиву.

Важливо й те, що джуту властиві гарні прядильні якості, а також він має таку низьку гигроскопичность, що навіть при великій вологості повітря, наприклад, в 80%, джут має всього 20% вологи, і при цьому залишається сухим на ощупь.

Ще одним матеріалом, на який хочеться звернути вашу увагу, є льноватин: він теж активно використовується в Росії як утеплювач при конопатці зрубів. Даний матеріал роблять із відходів лляного виробництва у вигляді стрічки, що відразу ж можна укладати всруб.

Льноватин містить короткі волокна і його одержують із лляного струсу й пилу. Таку сировину роблять у процесі очищення фракцій льна, які йдуть у ткацьку промисловість. Льноватин по щільності поверхні майже ідентичний щільності джуту, але його структура більше пружна й тверда.

Зверніть увагу на перевірений часом метод утеплення зрубу шляхом конопатки, можливо саме він дозволить, щоб у вашім будинку завжди було тепло й затишно.

Будет Вам Полезно
Установка дверей | ставимо вікна й двері Рано або пізно перед багатьма жителями котед
Пінополіуретан-(ППУ) ППУ має унікальні фізико-механічні властивості. Це самий високое
У сучасних офісах нерідко стали застосовувати таку річ, як офісні перегородки. Сьогодн
Як тільки на вулиці починає холодніти, особливо актуальним стає питання опалення наши