Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6137

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2939

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вигрібна яма на дачі

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вигрібна яма на дачі

На сьогодні можна виділити два основних типи автономної каналізації в будинку (це значить, що він не підключений до централізованої системи): просто накопичувачі стічних вод; спорудження, у яких стічні води очищаються механічно й біологічно. Про облаштованість системи автономної каналізації c очищенням відходів і відводом рідин у водойму можна докладно почитати в статті Очищення стічних вод. Тут же поговоримо про більше просту систему, коли стічні води просто скапливаются в одному місці, а потім приїжджає ассенизаторская машина, очищає яму до дна й відвозить всіх покидьків із собою. Саму вигрібну яму (інша назва накопичувача) можна теж улаштувати двома способами. Можна вирити яму без дна, тобто всі відходи будуть попадати на землю, рідкі - просочуватися в ґрунт, а тверді поступово пресуватися. Раніше в основному так ями й будували. Після заповнення її просто засипали землею. Але в такому підході є багато мінусів. Нормативами СНИП заборонено створювати накопичувальні ями й колодязі без дна, де б вода без фільтрації попадала відразу в ґрунт, якщо добовий обсяг стоків більше 1 куб. м. Коли добовий обсяг не перевищує цей показник (сюди варто включати не тільки походи родини в туалет, але й добовий стік води із кранів, харчові відходи й т.п.), те вигрібну яму в принципі можна робити без дна. Бактерії, що живуть у ґрунті, встигнуть очистити такий обсяг води. Якщо ж обсяг стоків значно більше, те земля просто не впорається з таким обсягом нечистот. Всі шкідливі речовини зі стоками потраплять у ґрунт, забрудняться ґрунтові води, а через них можна зіпсувати й воду в колодязі або шпарі. Якщо колодязь перебуває в радіусі 30 метрів від вигрібної ями без дна, забруднення колодязя незабаром дасть про себе знати. У сучасних умовах (якщо на дачі ллють багато води за день: миються в душі, стирають і готовлять) улаштовувати ями без дна не рекомендується. Другим варіантом пристрою накопичувача може стати герметична вигрібна яма. Її можуть робити з підручних матеріалів: бетон, цегла, дерево, ж/б кільця з бетонним дном - і все це ретельно гідроізолювати; а можуть купити готову герметичну ємність (із пластику) і просто встановити її в землю, підвівши потрібні труби

Вибір місця

Вигрібна яма обов'язково повинна будуватися так, щоб до неї змогла під'їхати ассенизаторская машина (яка має досить солідні розміри). Вигрібна яма повинна перебувати на достатній відстані від житлових приміщень (не менш 5 м від будинку), колодязів питної води, ділянок із плодовими рослинами, свійськими тварина й птахом, і не менш 2 м від забору.
masterovoy Перед будівлею ями довідаються, яка глибина залягання ґрунтових вод і наскільки ця величина піддається сезонним коливанням. Якщо ґрунтові води підходять до поверхні ближче 2 метрів, то вигрібні негерметичні ями будувати не можна. Відстійник не може також перебувати на одній лінії з колодязем або іншим водозабором, або розташовуватися вище їх. Якщо на ділянці є водозабір, то яму розташовують діагонально, якнайдалі від джерела (від 30 м).

Пристрій ями

Вигрібну яму роблять із розрахунку не менш 0,5 куб. м. на людину. Для родини з 4-5 чоловік вона повинна бути не менш 8 куб. м. в обсязі. Зразковий розрахунок обсягу накопичувача повинен будуватися так. Припустимо, що в дачному будинку є ванний і водонагрівальний прилади, що працюють на паливі або електриці. Тоді 1 чоловік буде витрачати в добу в середньому 150 л води. Якщо водонагрівачі працюють на газі, 1 чоловік буде витрачати в середньому 180 л води. Цю цифру варто помножити на кількість людей у родині. Виходить, що середня родина може в день витрачати до 600-700 л (тобто приблизно 0,6-0,7 куб. м.). Якщо люди живуть у заміському будинку постійно, те, можливо, откачивать відходи прийде кожні 2 тижня. Стіни вигрібної ями викладають із цегли, каменю або бетону, штукатурять цементним розчином, железят, покривають шаром бітуму. Рідко застосовують, але в принципі можливо використовувати для стін вигрібної ями дошки, вони повинні бути щільними, добре проконопаченими, двічі покриті бітумом. Стіни із зовнішньої сторони ізолюють шаром жирної глини в 25-30 см, ретельно її ущільнюючи. Дно вигрібної ями роблять із ухилом убік люка. На дно також кладуть шар глини в 25-30 см, зверху на неї настилають дошки або заливають бетоном.
builderclub Перекриття відстійника можна робити з дерев'яних щитів, що обшитих руберойдом, але краще зробити його залізобетонним. У перекритті влаштовують люк 0,7х0,7 м. Перекриття також ізолюють шаром глини товщиною 30 см, а зверху засипають землею. Люк вигрібної ями повинен мати дві щільні кришки: одну - над перекриттям, а другу - на рівні землі. Кришки робляться з теплоизолирующей прошарком з мінеральної вати або пінопласту. Дуже часто накопичувачі стічних вод проектують у вигляді колодязів, використовуючи для стінок готові бетонні кільця. Труба для підведення стічних вод установлюється вище, щоб збільшити використовуваний обсяг накопичувача. Розраховувати використаний обсяг ями буде зручніше, якщо накопичувач постачити поплавковим сигналізатором рівня заповнення. Дно колодязя повинне перебувати не глибше 3 метрів від поверхні землі, інакше ассенизаторская машина не зможе повністю викачати стоки. Можна використовувати готові пластикові ємності, вони більше герметичні, чим колодязі. Одні із самих зручних пластикових ємностей для відстійників - це еврокуби на 1000 л (1 куб. м.). Ці куби являють собою пластикові баки в металевому решетуванні на пластиковому або дерев'яному піддоні. Їх використовують для перевезення рідких речовин. Але можна пристосувати й під відстійник. На перекритті будь-якого накопичувача потрібно обов'язково встановлювати вентиляційний стояк діаметром не менш 100 мм, виводячи його від планувальної оцінки землі вище на 700 мм. Внутрішні поверхні накопичувача періодично потрібно обмивати струменем води. Після завершення робіт над самим відстійником, до нього простягають каналізаційні труби. Найчастіше це труби ПВХ діаметром 100 мм. Труби утеплюють. Якщо трубопровід прокладають нижче глибини промерзання ґрунту (0,8-1,2 м), то утеплення йому буде не потрібно. Таким чином, стічні води зберігаються в герметичній ємності до того моменту, поки не приїде машина й не викачає їх. Звичайно машину доводиться викликати від 2 разів у рік до 2-4 разів на місяць (якщо витрата води в будинку дуже великої.)

Плюси й мінуси герметичного накопичувача стічних вод

Процес утилізації відходів виходять досить простим і екологічно чистим: відходи вивозяться на зливальні станції, забруднення ґрунту й ґрунтових вод не відбувається. Герметичні ємності можна ставити на будь-яку глибину і цей рівень не залежить від рівня ґрунтових вод. Також на якість експлуатації не впливає тип ґрунту й ґрунту. Але в процесі використання вигрібних ям, відкривається й ряд недоліків. З вигрібної ями може виходити неприємний захід, якщо стіни й кришки все-таки недостатньо герметичні, а води просочуються в ґрунт. Мешканці будинку «прив'язані» до ассенизаторской машини: її графікові роботи й, звичайно ж, цінам на очищення ями. У середньому вартість відкачки відходів дорівнює 800- 1200 руб./ куб. м. Вигрібна яма повинна влаштовуватися так, щоб до неї могла під'їхати ця сама машина. Для відкачки застосовується шланг 7 м у довжину, 3 метри опускається в яму, а 4 метри розмотуються по ділянці

Будет Вам Полезно
Сьогодні дерев'яні будинки дуже часто зводяться на підставі цокольного поверху. Цокол
Окна играют одну из самых важных ролей при создании уникального образа неповторимой
Безперечно, напевно, кожному з нас хотілося б жити в гарному й приголомшливому будинку!
На сьогоднішній день найбільш оптимальним способом для підвищення енергоеффективнос