Новые Советы

2774

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2586

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6136

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2938

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Сайдинг для обробки зовнішніх стін

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Сайдинг для обробки зовнішніх стін

Згадаєте звичайні американські фільми. Вулиці приблизно однакових світлих будинків із зеленими галявинами перед ними й червоним черепичним дахом нагорі. Величезне число будинків у цих американських фільмах оброблено саме сайдингом - такими вузькими горизонтальними панелями, які нашиті під кутом, внахлест один на одного. Звичайно у фільмах ці будинки білі, пластикові, тобто обшиті світлим пластиковими сайдингом. От це він і є. Батьківщиною цього оздоблювального матеріалу дійсно є Америка.
budpartner Ще в 19-м столітті жителі американських будинків стали оббивать свої житла струганими й фарбованими дерев'яними дошками. Прибивали їх до стіни під кутом - так, щоб наступний горизонтальний шар небагато нависав над попереднім. При такому розташуванні дощок дощова вода скачувалася по дошках і не проникала глибоко в стіни. Ці дошки стали називати сайдингом - від англ. «зовнішнє облицювання», «обшивання». Так і стали використовувати сайдинг для захисту будинку від дощу, вітру, сонця, а потім і для прикраси будинку. Уже в 50-е роки в США й Канаді починають випускати вінілові фасадні панелі (сайдинг із ПВХ). Приблизно в той же час з'являється металевий сайдинг (алюміній і сталь), цементний сайдинг, залишається дерев'яний. По закінченні часу панелі видозмінюються й модифікуються, придумують керамічний сайдинг, а як окремий підвид починають виділяти цокольний сайдинг - панелі для оббивки будинку в землі - цоколя

Вініловий сайдинг

Самий популярний на сьогодні вид сайдинга, використовують при обробці фасадів заміських будинків, невисоких будинків і будов. Служить протягом довгого років (20-30), не вигорає й не жолобиться (якщо його правильно змонтувати й за ним доглядати), витримує сезонні перепади температури й вплив сонячних променів. Цей матеріал добре миється, досить помити стіну будинку із садового шланга й протерти ганчіркою.
stroymk Роблять вініловий сайдинг за відпрацьованою технологією. Гарячу суміш продавлюють через екструзионную голівку (отвір, що формує профіль), склад здобуває певну форму й застигає. Після цього на поверхню панелі наносять потрібну фактуру. Потім панель ріжуть на потрібного розміру планки й проробляють отвору для кріплення. Сам профіль, а точніше перелом сайдинга, виходить одинарним - «ялинка» (така форма оздоблювальної дошки традиційна для США) або подвійним - «корабельна дошка» (характерна для країн Європи).
vashdom Переваги сайдинга перед іншими його видами: дуже більша колірна гама, можна вибрати зовсім різні відтінки для прикраси будинку. Вініловий сайдинг набагато легше в порівнянні з металевими або цементними аналогами. Сайдинг досить стійкий до процесів корозії й гниття (витримує температуру від – 50 до + 50°C). Стіна, що обли сайдингом, продовжує «дихати» через спеціальні отвори в панелях. Вініловий сайдинг - абсолютно непривабливий і «не смачний» матеріал для комах-шкідників. Цей матеріал не проводин електричний тік, що теж може бути корисно в роботі. До того ж він пожаростоек - не підтримує горіння, а повільно плавиться, стримуючи вогонь, і гасне, так що їм корисно оббивати дерев'яні будівлі. Сайдинг добре втримує тепло й підвищує звукоізоляцію. Найчастіше для обшивання стін приватних будинків використовують сайдинг пастельних тонів. Це можна пояснити просто: по-перше, зі світлими тонами сполучаються багато інших кольорів і матеріали обробки. По-друге, світлий сайдинг виходить приблизно в 1,5-2 рази дешевше кольорового. Тому що для захисту кольору панелі від ультрафіолетових променів і вигоряння виробники змушені додавати при їхньому виробництві дорогі добавки. Ціни на вініловий сайдинг залежать від виробника, якості, кольору панелей і становлять приблизно 120- 600 руб/ кв. м. і вище.

Сталевий сайдинг

Часто цей матеріал називають узагальнюючим словом металевий сайдинг (металлосайдинг), але роблять панелі в цьому випадку переважно зі сталі. Має він таку ж форму панелі, як і вініловий сайдинг, виготовляється методом прокату. В основному сталевим сайдингом обшивають промислові будинки, склади, цехи, де потрібна підвищена пожаробезопасность. Хоча його можна застосувати в дизайнерських цілях і для обробки магазинів, фасадів старих будинків. Чим гарний металевий сайдинг? Він більше довговічний і стійкий до ударів і механічних ушкоджень, сильному дощу, вітру, ураганам. Так само витримує різкі перепади температур. Довжину сталевої панелі може визначати сам замовник. У цього виду сайдинга так само на вибір яскраві насичені розцвічення панелей. Незважаючи на всі свої позитивні якості сталевий сайдинг рідко застосовується в коттеджном будівництві. Зв'язано це з тим, що матеріал занадто важкий (4-5 кг/кв. м.), під нього потрібний міцний фундамент і потужне решетування на стінах. Хоча його також можна використовувати при будівництві будинку. Доглядати за ним легко - миється водою й мийними засобами, не іржавіє від вологи, тому що покрито спеціальним складом. У нижніх крайках панелей сталевого сайдинга так само, як і у вінілового, передбачені отвору для вентиляції й відводу конденсату
Ціни на сталевий сайдинг коливаються в районі 205-380 руб. /кв. м - залежно від ширини, довжини й профілю панелі

Алюмінієвий сайдинг

Молодшим братом сталевого сайдинга можна вважати алюмінієвий. Їм обробляють досить багато приватних будинків, просто будинків і навіть промислові об'єкти. Більшою перевагою алюмінієвого сайдинга є його здатність протистояти корозії (ще більше поліпшити це допоможе шар ПВХ - покриття або фарби), а так само те, що він досить легкий: 1,7 кг/кв. м. Розцвічень також багато, є різні фактури - рельєфна й гладка. Недоліком алюмінієвого сайдинга є його досить низька ударостійкість. При ударі по фасаду будинку, що обшито ці матеріалом, можуть залишитися вм'ятини
Ціни на алюмінієвий сайдинг 470-490 руб./кв. м.

Дерев'яний сайдинг

Самий старий представник сімейства сайдингових, але аж ніяк не самий відсталий. Сьогодні дерев'яний сайдинг - це не що інше, як клееная вагонка, виготовлена з деревних волокон, спресованих під високим тиском і температурі, з додаванням спеціальних смол.
stroymk Панелі сайдинга покривають декількома шарами фарби або лаку, щоб уберегти дерево від агресивного впливу зовнішнього середовища. Облицювання при цьому продовжує виглядати як справжнє дерево. Сьогодні, на жаль, дерев'яний сайдинг не так затребуваний, як у колишні часи своєї американської могутності. Коштує цей оздоблювальний матеріал досить дорого - $ 45-80/кв. м. Дерево може убирати вологу (тому краще використовувати а регіонах із сухим і жарким кліматом), легко запалюватися. Для продовження його терміну служби дерев'яний сайдинг потрібно постійно підфарбовувати й просочувати. Втім, тим, хто любить дерев'яні будинки, можна спробувати. Адже дерево - завжди красиво й натурально.

Цементний сайдинг

Цементний сайдинг роблять із цементу й целюлозного волокна. Після обробки панелей на них можуть наносити різного роду текстури, що надає колір натурального дерева, каменю й т.п.
stroymk Гарний цементний сайдинг тим, що здатно спокійно протистояти перепадам температур, несприятливим погодним умовам (сонце, вітер, дощі), комахам, цвілі, грибкам. За допомогою цементного сайдинга легко отреставрировать старий фасад, обновити й прикрасити стіни. Цей вид сайдинга досить пожаростоек, простий у монтажі й експлуатації. Недоліками цементного сайдинга є: його досить висока ціна - $ 9-11/ кв. м , а також те, що цементний сайдинг досить багато важить і для нього потрібна міцне монтажне решетування. Цим сайдингом облицьовують котеджі, многоетажки, промислові будинки

Керамічний сайдинг

Один із самих нових видів обробки в групі сайдингов. Цей матеріал уже не схожий на звичні панелі - вагонку. Скоріше, нагадує керамічні плити, які імітують інші матеріали, рельєфи й фактури, і якими можна оббивать зовнішні стіни будинку.
centerkrovel Керамічний сайдинг винайшли в Японії, схрестивши кілька видів глин і природних мінералів. Основою сучасного керамічного сайдинга є керамогранит, спресований і обпалений при високій температурі. По своїх властивостях цей вид сайдинга наближається до натурального каменю. Стійкий до будь-яким навіть дуже сильним зовнішнім впливам, не піддається комахам, бактеріям, грибкам. Розцвічення - більше сотні варіантів під камінь, цеглу, дерево. Керамічний сайдинг не вигорає. У несприятливих кліматичних умовах виробники гарантують стійкість кольору плитки 15-20 літ
Ціни на керамічний сайдинг: 1300-2600 руб. /кв. м. і вище.

Будет Вам Полезно
Були часи, коли металлопластикові труби були надзвичайно популярні на будівельному р
Відповідно до результатів різних незалежних дослідницьких проектів, електроенергії я
Одним із самих популярних матеріалів для будівництва будинку в різних кліматичних Зон
Существует три типа кондиционеров – оконные кондиционеры, центральные кондиционеры