Новые Советы

2767

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Саморобний зварювальний апарат

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Саморобний зварювальний апарат

Рано або пізно будь-яка річ зношується. Зварювальний апарат також не може служити вічно. Періодично можуть виникати неполадки, які виводять його з ладу й припиняють роботу. Для того, щоб роботи, виконувані за допомогою цього апарата не перебували в простий довгий час, необов'язково купувати новий зварювальний апарат, можна спробувати відремонтувати вишедший з ладу. Ремонт зварювальних апаратів дає можливість обновити техніку, до якої ви звикли, і, звичайно ж, це обійдеться дешевше, ніж придбання нового апарата. Тому з появою ознак несправності, варто припинити експлуатацію зварювального апарата, щоб не збільшити поломку. Ремонт зварювальних апаратів краще довіряти кваліфікованим фахівцям. Тому що така робота вимагає не тільки певного досвіду й знань, але ще й спеціального устаткування. Неписьменне втручання може нанести ще більший збиток. Але, є багато людей, що захоплюються технікою й володіють неабиякими технічними здатностями. Вони вивчають технічну літературу, стежать за новинками в області техніки й винахідництва, мають різне встаткування й інструменти, що допомагають перетворити їхні технічні задуми в життя. Таким «Кулибиним» під силу не тільки відремонтувати, але й зробити зварювальний апарат своїми руками.

Малогабаритні зварювальні апарати, придатні для ручного зварювання дугою, що працюють від змінного току й харчуються від стаціонарної електромережі із трифазним 380/220 У або однофазною напругою 220 У, можна виготовити й у домашніх умовах. Такі зварювальні апарати можуть харчуватися й від пересувних електростанцій малої потужності. Тому, якщо у вас є потреба в проведенні нетривалих зварювальних робіт удома або на яких-небудь інших об'єктах, не обов'язково витрачатися на покупку зварювального апарата, тим більше що коштує він недешево. При певних знаннях основ електротехніки, ПУЕ, техніки безпеки при роботі з електроустановками, навичках і наявності необхідних матеріалів можна виготовити зварювальний апарат своїми руками. Крім виконання зварювальних робіт, ви зможете скористатися апаратами з елементами, що випрямляють змінний електричний тік, щоб зарядити акумуляторну батарею або запустити стартер автомобіля взимку.

У цій статті ми спробуємо розповісти, як зробити зварювальний апарат, використовуючи наявні пристрої. При цьому робота буде полягати в удосконаленні таких пристроїв з метою додання їм нових якостей, що забезпечують можливість їхнього застосування як зварювальний апарат. Для того, щоб створити зварювальний апарат своїми руками, можна використовувати трифазний трансформатор. Первинні обмотки трансформатора з'єднуються «зіркою» або «трикутником» на муздрамтеатрі, якщо пристрій буде підключатися до трифазної мережі з напругою 380/220 У.. Якщо пристрій передбачається харчувати від однофазної мережі 220 У, те варто застосувати зустрічно-паралельне з'єднання обмоток крайніх стрижнів муздрамтеатрів. При цьому схема з'єднань вторинних обмоток - фіксована, у розімкнутий трикутник з «вивернутою» одною обмоткою. Додаткову обмотку, що намотана на всі наявні обмотки муздрамтеатру, необхідно послідовно ввести у зварювальний контур. Вона буде служити баластовим опором східчастій зміні зварювального току. Така обмотка має від 40 до 50 витків. Проведення марки АПР ( АПР-PТО) з перетином чотири-шість мм.

У малогабаритних зварювальних апаратах, виготовлених у такому виконанні, буде двоступінчасте регулювання зварювального току. На першому щаблі зварювання може проводитися четирехмиллиметровим електродом, якщо сильна електрична мережа, а при слабких електричних мережах - трехмиллиметровим. На другому щаблі використовуються електроди діаметром три й два міліметри відповідно.

Принципова схема зварювального апарата, виготовленого на основі трифазного трансформатора, при запитке від трифазної мережі виглядає так:

Позначення: 1 - муздрамтеатр трансформатора; 2,3,4 - первинні обмотки; 5,6,7 - вторинні обмотки; 8 - додаткова обмотка; 9 - виносні конденсатори, 10 - перемикач режимів зварювання, 11 - контактний температурний датчик і сигнальний звуковий пристрій; I, II - перемикачі режимів зварювання

Схема зварювального апарата, виготовленого на основі трифазного трансформатора, при запитке від однофазної мережі:

Позначення: 1 - муздрамтеатр трансформатора; 2,3,4 - первинні обмотки; 5,6,7 - вторинні обмотки; 8 - додаткова обмотка; 9 - виносні конденсатори, 10 - перемикач режимів зварювання, 11 - контактний температурний датчик і сигнальний звуковий пристрій; 12 - випрямний діод; I, II, III, IV - перемикачі режимів зварювання

Для виготовлення корпусів таких зварювальних апаратів використовують бетон спеціального готування, що має гарну формуемость. Для готування сухої суміші такого бетону беруть 75% дрібнозернистим, очищеним промиванням піску, 20% цементу марки 400 або 500, 2,5% скловати, що ріжуть довжиною 5-10 мм, і 2,5% клею ПВА або водорозчинного латексу. Корпус не повинен мати товщину менше одного сантиметра. Перш, ніж залити бетон у форму, апарат варто добре очистити від всіх забруднень і просушити. Після отверждения бетону, апарат вимагає ретельного сушіння, а потім він просочується зовні органічним мономером (метилметакрилат, стирол), після чого необхідно провести термообробку при температурі 70-800С с метою полімеризації мономера, у результаті якої утвориться водонепроникний шар на поверхні корпуса апарата.

Це коротко про те, як зробити зварювальний апарат. Конструкції таких апаратів досить прості, тому домашні майстри зможуть забезпечити себе самостійно недорогим зварювальним апаратом, що надалі можна буде вдосконалювати. Звичайно, не можна сказати, що дані конструкції ідеальні, у них є свої недоліки, але, саме головне, що вони працездатні, недорогі й надійні вработе.

Будет Вам Полезно
Теплоізоляція - відповідальний етап у будівлі або ремонті будинку, однак дуже важливо
Напольное виниловое покрытие представляет собой сравнительно новый, но уже хорошо се
Безрамне остекление - це стильне й оригінальне рішення для відкритих приміщень, напри
Дерев'яні шпалери є прекрасною прикрасою для будь-якого приміщення. Адже витончений м